Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

150 milyar dolarlık yatırım için Banka Devi Morgan Stanley Bitcoini Gözlemliyor…

0 1.721

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son iki yılda birkaç büyük oyuncu piyasaya adım attığı için, bankacılık sektörünün Bitcoin’e ısınmakta olduğu kesin. Bu girişler aynı zamanda bu yıl Bitcoin’in devasa rallisinin arkasındaki itici güçlerden biri olarak hareket etti. Şimdi, büyüyen kurumlar listesine ek olarak, Amerikan çok uluslu yatırım bankası Morgan Stanley, Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünen en son büyük finans kuruluşudur.

Bloomberg News’in yakın tarihli bir raporu , Morgan Stanley Investment Management’ın bir yan kuruluşu olan Cointerpoint Global’in yönettiği 150 milyar dolarlık varlığa sahip olan Cointerpoint Global’in “kripto para biriminin yatırımcıları için uygun bir seçenek olup olmayacağını araştırdığını” iddia ederek, “konuyla ilgili bilgi sahibi kişilerden” alıntı yaptı . “

Morgan Stanley’in web sitesine göre Counterpoint Global, “temel nedenlerden dolayı piyasa değeri önemli ölçüde artabilen” yatırımlarda uzmanlaşmış bir fon. Bugüne kadar, fon geçen yıla göre% 72,7 arttı ve MSCI Tüm Ülke Dünya Net Endeksi getirisi olan% 16,25’ten daha iyi performans gösterdi.

Yatırım bankası bu hareketi onaylarsa, Bitcoin’in arkasına neredeyse asırlık bir Wall Street adı koyacak ve bu da Alan Howard ve Paul Tudor Jones gibi hedge fonu patronlarının dikkatini şimdiden çekmiş olacak.

Ancak Morgan Stanley’in Bitcoin’den uzak durmayı çok iyi seçebileceği unutulmamalıdır. Önceki mitingler de birkaç Wall Street devinin kripto para birimlerine ilgi gösterdiğini, ancak sadece fiyaskoyla sonuçlandığını gördü.

Herkes Bitcoin’e bakıyor

Wall Street firmaları, Bitcoin’i günümüz yatırımcılarına sunmadaki yetersizliklerinin onları diğer yöneticilere kaybetme riskini artırdığını yavaş yavaş fark ediyor. Grayscale Bitcoin Trust gibi araçlar da dahil olmak üzere, kripto para birimine milyarlarca dolar akıyor.

Morgan Stanley, kripto para piyasasına girmek isteyen tek büyük bankacılık kurumu değil. 4. çeyrek kazanç çağrılarında, hem JP Morgan hem de Visa, kripto ödeme hizmetleri sunma planlarını açıkladılar ve her iki kurumun temsilcileri, müşteriler arasında talep olması durumunda daha fazla gelişmeye ilgi duyduklarını belirtti.

The Daily Chain tarafından daha önce bildirildiği üzere Morgan Stanley, Bitcoin seven iş zekası şirketi Micro Strategy Inc.’deki hissesini 2020’nin sonlarında% 10’un üzerine çıkardı. Şu anda banka, MicroStrategy’nin 792.627 hissesine sahip. 

Kripto Para Borsası Binance’de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.