Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Aelf Coin (ELF) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 88. Sırada Yer Alıyor..

0 935

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

AELF Coin Nedir?

Aelf, özellikle blok zincirler için özelleştirilebilir bir işletim sistemidir (OS) . Ekip, blockchain topluluğunun “Linux sistemi” olmayı hedefliyor.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, blockchain benimsenmesi ve yenilik katlanarak ilerliyor. İlk olarak, Bitcoin eşler arası dijital para birimi olarak ön plana çıktı. Bunu basit bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Ardından, Ethereum , akıllı sözleşmelerle temelde bir uygulama platformu olan belirli merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturmayı başardı. Bununla birlikte, bu, bugün kullandığımız Windows, MacOS ve Linux gibi sağlam işletim sistemlerinden daha azdır.

Mevcut işletim sistemlerimiz DApp’leri verimli bir şekilde çalıştıramazken, mevcut blok zincirlerinin dezavantajları vardır. Ölçeklenebilir değiller, akıllı sözleşme yürütmeye müdahale edebilirler ve yeni teknolojiyi sorunsuz bir şekilde dahil etmek için bir fikir birliği protokolünden yoksundurlar. Aelf bu sorunları çözer.

Bu aelf kılavuzunda şunları konuşacağız:

 • Nasıl Çalışır?
 • Aelf Jetonu (ELF) Temini
 • Aelf Takımı ve Gelişimi
 • Piyasa Durumu
 • ELF Satış Noktaları
 • ELF Nerede Saklanır
 • Analiz

Nasıl Çalışır?

Mevcut blockchain teknolojisindeki sorunları çözmek için, iki temel yeniliğe odaklanıyor. Yan zincirler ve benzersiz bir yönetişim sistemi. Proje, kaynakları ve akıllı sözleşmeleri ölçeklenebilirliği artırmak için yan zincirler kullanarak ayırırken daha uyarlanabilir yönetişim için Delegated Proof-of-Stake konsensüs sistemini kullanmaktadır. Bunların her birine daha derinlemesine bakalım.

Yan Zincirler..

Aelf, akıllı sözleşmeleri platformda yürütmek için bir ana zincir ve çok sayıda yan zincirden oluşur. Ana zincir, tüm sistemin omurgasıdır ve ayrıca dış zincirlerle etkileşime girebilir. Her bir yan zincir belirli bir akıllı sözleşmeye adanmıştır. Yan zincirler birbirleriyle etkileşime giremez. Bu nedenle bilgi aktarırken ana zincir yoluyla iletişim kurmaları gerekir.

Tüm yan zincirler, bir yan zincir indeks sistemi yoluyla ana zincire bağlanır. Endeks sistemi zincirleri iki gruba ayırır:

 • Yüksek öneme sahip dış zincirler (Bitcoin, Ethereum, vb.)
 • Kendi işletim sistemindeki dahili yan zincirler

Örneğin; ana zincir Bitcoin’i bir zincir, varlık değişimleri için bir yan zincir ve diğer varlık türleri için kopan bir başka zincir olarak dallandırabilir. Ayrıca, yan zincirler tekrar alt zincirlere ayrılabilir. Daha fazla örnek vermek gerekirse, “diğer varlık türleri” zincirinin her bir varlık türü için bir alt zinciri olabilir ve bu zincirlerin her biri daha da parçalanabilir.

Bu strateji Ethereum’un parçalama tekniğine benzer ve ağın verimli bir şekilde ölçeklenmesine yardımcı olmalıdır. Ekosistemi yan zincirlere ayırmak, bir alanda şişkinliğin tüm ağı etkilememesini sağlar.

Jeton Ekosistemi..

Yan zincirler, endeksleme için ana zincire bir işlem ücreti ödemek zorundadır. Bir yan zincir ekosisteme ne kadar katkıda bulunursa, ödemesi gereken bir işlem ücreti o kadar az olur. Bitcoin, yaygın olarak benimsenmesi ile bir ücret almaz. Yan zincirler, kendilerine bağlı olan alt zincirlere de ücret talep edebilir.

Mutabakat Protokolü..

Bireysel düğümlerin çok sayıda yan zincirden ana zincire bilgi kaydetmesi gerektiğinden, normal bir Proof-of-Work (PoW) ve Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritması yeterli olmayacaktır. Bunun yerine, kendi ana zinciri , ağı korumak için Ark’a benzer Delegated Proof-of-Stake (DPoS) kullanır .

Bir token (ELF) sahibi olarak, hangi düğümlerin madencilik düğümü haline geldiğini oylarsınız. Buna karşılık, seçilen düğümler madencilik bonuslarının diğer düğümlere ve paydaşlara nasıl dağıtılacağına karar verir.

Aelf denklemi ile ağ madencilerinin sayısını belirler:

Madenciler = 2N + 1

“N” 8’den başlar ve her yıl 1 artar. Bu madencilik düğümleri, işlemleri, paketleme bloklarını ve veri aktarımını geçirmekten ve onaylamaktan sorumludur.

Aelf, işletim sistemi aracılığıyla oluşturulan herhangi bir zincirin madenciliklerini ana zincirle birleştirmesini ve kendi konsensüs protokollerini geliştirmesini önerir. Yan zincirleri kendi konsensüs protokollerini kullanmaya teşvik etmek, onları kendi özel amaçlarına göre özelleştirmelerini sağlar.

Aelf Jetonu (ELF) Temini..

Aralık 2017’de aelf ekibi, platformun ELF tokenini özel yatırımcılara bir token satışı düzenledi. Ekip, bu satış sırasında toplam 1.000.000.000 arzın 250.000.000’unu (% 25) dağıttı . Kalan belirteçler aşağıdaki kişiler / görevler içindir:

 • 250.000.000 (% 25) : Aelf Vakfı, 3 yıllık hakemlik dönemi
 • 160.000.000 (% 16) : Aelf Takımı, 2 yıllık hakemlik dönemi
 • 120.000.000 (% 12) : Pazarlama / Hava Damlaları, 3 yıllık dönem
 • 120.000.000 (% 12) : Madencilik, 100 yıllık dönem
 • 100.000.000 (% 10) : Danışmanlar / Ortaklıklar, 2 yıllık hakemlik süresi

Madencilik ödülleri, 100 yıllık süreç boyunca doğrusal bir eğimde azalacaktır. Bu yazı itibariyle 280.000.000 ELF dolaşımda.

Aelf Takımı ve Gelişimi..

Aelf Ma Haobo tarafından kuruldu. Haobo daha önce Hoopox’un kurucusu / CEO’su, GemPay ve AllCoin CTO’suydu. TechCrunch’ın kurucusu ve CEO’su J. Michael Arrington ve FGB Capital’in kurucu ortağı Zhou Shouji, ekibi danışma kurulunun üyeleri olarak destekliyor. En önemlisi, proje çok sayıda risk sermayesi şirketinden önemli miktarda yatırım almıştır. Jeton satışına Draper Dragon, Blockchain Ventures, FGB Capital ve 10’dan fazla yatırım şirketi katıldı. Aslında, proje o kadar popülerdi ki, ekip satışa başladıktan sonraki iki hafta içinde 55.000 ETH hedefine ulaştıktan sonra ilgili yatırımcıların çoğunluğunu geri çevirmek zorunda kaldı.

Hala genç bir proje, aelf ekibi ürünlerini oluşturma sürecindedir. Token satışından bu yana, Decent , Theta ve U Network ile ortaklıklar kurdular . Ayrıca, yol haritalarının zamanında iyi bir kısmını gerçekleştirdiler.

Haziran 2018’de ekip, projenin test ağını başlattı. Aynı yıl Septemeber’de yan zincir yeteneklerini geliştirmeyi bitirdiler. Bu güncelleme, yan zincir oluşturma, dizin oluşturma ve zincirler arası birlikte çalışabilirliği içeriyordu.

Rekabet Durumu..

Bir DApp platformu olarak, blockchain alanında çok sayıda başka projeyle rekabet ediyor. Ethereum ve EOS en önemli iki rakip ve geliştirme açısından en uzak olanları. Lisk ve ICON , DApp ekosistemlerini oluşturmak için yan zincirleri kullanmaları bakımından kendilerine en çok benzeyebilir.

Piyasa Durumu..

Aelf Aralık 2017’de ticarete başladı ve fiyatı o zamandan beri çalkantılı bir dönem geçirdi. Token satışının ardından, ELF fiyatı yaklaşık 0,87 $ ‘dan (~ 0,000068 BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine, 2,61 $’ a (~ 0,000165 BTC) yükseldi. Bu artış büyük olasılıkla sadece madeni parayı öğrenen yatırımcılardan kaynaklandı. Projenin halka açık bir ICO’su olmadığından, borsaları vururken radar altına girdi.

2018’in başından beri, ELF fiyatı bu iki fiyat noktası arasında önemli ölçüde yükseldi ve düştü. Bu 2018 ayı piyasasında, fiyat, Mayıs ayı başında tüm zamanların BTC yüksekliğine (~ 0.000224 BTC) ulaşmaya başlamadan önce Mart ayında yaklaşık 0.45 $ (~ 0.000061 BTC) düşük bir seviyeye ulaştı. Yükseliş, madeni paraların Bithumb’daki listesine ve ekibin bir topluluk tanıtım programı uygulamasına denk geldi. Bununla birlikte, yılın ortasındaki en yüksek seviyeye ulaştığından beri, fiyat sürekli olarak düştü, 2019 ylında tüm zamanların en düşük seviyesi 0.14 $ (~ 0.000032 BTC) olarak düşüşte kaldı.

03.03.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 88 Sırada yer alıyor.

 

03.03.2020 tarihi itibariyle Aelf Coin (ELF) birim fiyatı ₺0.620629 TL0.00001133 BTC olarak işlem görmektedir.

Çoğu platform tabanlı madeni parada olduğu gibi, ürün lansmanları ve kayda değer ortaklık haberleri, fiyat üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

ELF Satış Noktaları..

ELF’i satın alabileceğiniz iki büyük borsa var: Binance ve Huobi. On Binance Huobi üzerinde size BTC, ETH ve USDT ticaret yapabilirsiniz ederken, sen ELF için BTC ve ETH alışverişi yapabilir.

Aelf’in de bir ödül sistemi var. Candy ödül sistemi ile basit, günlük görevleri yerine getirerek ELF için dönüştürülebilir puanlar kazanırsınız. Görevler, tweet’leri beğenmeyi ve yanıtlamayı, insanları Telegram kanalına davet etmeyi ve diğer tanıtım etkinliklerini içerir. Candy programına kaydolabilirsiniz .

ELF Nerede Saklanır..

ELF şu anda bir ERC20 belirteci. Bu nedenle, MyEtherWallet veya Exodus gibi ERC20 desteği olan herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz . Ledger Nano S ek güvenlik ilgilenen eğer aynı zamanda mükemmel bir seçenektir.

Yine de, kişi ana ağı başlattığında, ELF tokenleri Ethereum’dan kendi ana zincirine geçecektir. Bu, paranızı sakladığınız cüzdanı değiştirmeniz gerekebileceği anlamına gelir. Ek olarak, ERC20 jetonlarınızı yeni blok zincirindeki ELF paraları ile değiştirmek için takip etmeniz gereken ek adımlar olabilir.

Analiz..

Aelf, DApp platform yarışında nispeten yeni bir rakiptir. Ancak büyük yatırım sermayesi firmalarından sağlam bir desteğe sahiptir. Proje, tüm zincir zinciri işletim sistemini oluşturmak için yan zincirlerden kaynak ayırmayı ve benzersiz bir yönetişim modelini kullanıyor.

Benzer projelerden daha ileri olmakla birlikte, mimarisinin açıklığı ve ölçeklenebilirliğinin yarattığı sinerjiden yararlanabilir. Bu zamana kadar gelen para için çok az, çok geç olup olmadığını ancak zaman gösterecek.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.