Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Airdrop Nedir? Airdrop Nasıl Takip Edebilirim…

Airdrop gerçekten kazanç sağlıyor mu?

0 953

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Airdrop Nedir?

Kripto para cüzdanınızda beklenmedik bir artış mı fark ettiniz ve ücretsiz paraların nereden geldiğini bilmiyor musunuz? Bu, büyük ihtimalle bir airdrop sonucudur. Kısaca bedava para yada çip para olarak da düşünebiliriz.

Airdroplar; halving, ICO alımları ve bedava olarak çeşitli şekillerde hesaplarınıza teslim edilebilir. Bazen, blockchain projesinin arkasındaki bir ekip, kripto para birimi topluluğuna “ücretsiz” jetonlar vermeye karar verirse bir airdrop meydana gelir.

Airdrop konusunu daha anlaşılır bir şekilde düşünecek olursak; tanıtım, reklam ve ürüne dikkat çekmek amacıyla yapılan bir etkinliktir.

Bir airdrop için en iyi bilinen örneklerinden biri, Bitcoin’in sert bir çatal (Hardfork) olan Bitcoin Cash , mevcut Bitcoin sahiplerine eşdeğer miktarda Bitcoin Cash vermesi olmuştur. Airdrop sırasında 0.4 Bitcoin bulunduran hesaplar, 0.4 Bitcoin Cash’in sahibi olmuştu.

Airdrops Neden Oluşur?

Ancak hala büyük bir soru var. Bu neden oluyor ve neden bir takım değerli jetonlar vermeye karar veriliyor?

Bu şekilde düşünün. En sevdiğiniz marketin koridorunda yürürken ve çalışanlar denemek için size yiyecek örnekleri sunuyorsa, denemek isteyip istemediğinize karar vermek için yiyeceklerin ne olduğunu analiz etmek için hızlı bir göz atabilirsiniz. Bir ısırık alıyorsunuz ve kesinlikle lezzetli. Daha sonra ücretsiz örneği sunan çalışan “isterseniz, sol taraftaki koridorda bulabilirsiniz” diyor. Size ürünü tantıyor. alabilirsiniz.

Pazarlamada, farkındalık genellikle alıcının yolculuğundaki ilk adımlardan biridir. Bakkal örneğinde olduğu gibi, psikoloji bir airdrop yönlerinde çok önemli bir rol oynar. Çünkü bir alıcının aşina oldukları bir ürünü satın almadığı hiçbir şey bilmediği bir üründen daha fazladır. Bu nedenle, jetonları dağıtmaktan sorumlu olanlar, bir airdrop’u, jetonlarını tatmak için önemli bir fırsat olarak görür. Alternatif maliyetli reklamcılık biçimleriyle (Facebook Reklamları gibi) karşılaştırıldığında, airdrop genellikle paraları sergilemek için daha etkili bir yaklaşımdır.

Yaklaşan Bir Airdrop hakkında Kendimi Nasıl Bilgilendirebilirim?

Bu çok söylenir. Çoğu zaman airdrop sürprizdir. (projenin ekibiyle çalışmadığınız sürece). Genellikle bu süreçleri en iyi takip edebilmeniz amacıyla sitemiz Airdrop başlığı altında sizlere bu konuda daha geniş bilgi sunmaya çalışacağız. bu sebeple sitemiz ile ilgili bildirimlerinizi açık tutmanız yeterli olacaktır.  

Son Tavsiyeler

En önemlisi, airdrop’ları araştırırken projenin resmi sitesini ziyaret ettiğinizden emin olun. Dolandırıcılık sitelerini filtrelemenin iyi bir yolu, resmi sosyal medya sayfalarını ziyaret etmek ve sizi web sitelerine geri bağlayan bir gönderi bulmaktır. Daha önce belirtildiği gibi, kripto para piyasası şu anda düzensizdir ve dolandırıcılık ve madeni para hırsızlığı potansiyeli yüksektir.

Saygın blockchain projeleri, cüzdanınızın genel adresinin ötesinde özel cüzdan bilgileri istemeyecektir.  Airdrop anahtarınızın teslim edilmesi için “ihtiyaç duyduğunu” iddia eden ICO’lara asla özel anahtarlarınızı vermeyin. Kimlik hırsızlığı ve bilgisayar korsanlığı girişimleri kripto para birimi topluluğunda yaygındır ve uygun önlemleri mutlaka alınız.

Airdrop haberlerini güncel olarak takip etmek için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.