Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$51,254.24
-935.35
Ethereum
$2,914.87
-81.18
Litecoin
$68.44
-1.02
DigitalCash
$28.96
-0.83
Monero
$120.31
-4.08
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.77
-1.1
Dogecoin
$0.08
-0

Alex Tapscott Kimdir?

0 669

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

On yıla kadar sürmeyen bir endüstride, birçok kişi iz bıraktı ve kripto para birimini ve blockchain topluluğunu geliştirmeye yardımcı olan fikirler ve yenilikler getirdi. Alex Tapscott kripto para dünyası için önemli bir kişilik.

Kanadalı vatandaşı olan Alex Tapscott, 1986 yılında en çok satan Wikinomics Dijital Ekonomi kitabının yazarı Bay Tap Tapcott ve Bayan Ana Paula Lopes ailesinin bir üyesi. Alex Tapscott bir yazar, danışman ve girişim kapitalistidir. Çalışmalarının çoğu iş stratejileri, fikirler ve teknolojik yenilikler etrafında dönmektedir.

Kanada’nın, Toronto eyaletinde, Ontario’da doğdu. Kripto para 2009 yılında ilgi odağı oldu ve Alex bu konuda okumaya başladı, blok zincirinin ne olduğunu, kripto para birimlerinin nasıl kullanıldığını vb. araştırmaya başladı. 

Alex, kripto para birimleri ve blok zincirine özel bir ilgisi olması sebebiyle kariyer seçimini bir girişim kapitalisti olarak, NextBlock Global adlı bir şirket kurdu. Tıpkı babası gibi Alex’in de iş tutkusu var. Babası Don Tapscott birkaç kitap yazdı, teknoloji, iş dünyası ve toplum gibi alanlarda çeşitli makaleler yayınladı. Ve tuhaf bir şekilde, “ Blockchain Devrimi: Bitcoin’in arkasındaki teknolojinin Para, İş Dünyası ve Dünya’yı nasıl değiştirdiğini daha önce oğluyla birlikte bir kitap üzerine yazdı 

Dan Tapscott ayrıca Trent Üniversitesi’nin başbakanı ve Rotman Yönetim Okulu’nda profesördür. Alex’in göz önüne çıkmasında deneyim ve çevresinin de yardımı ile blockchain topluluğunda yakın zamanda 21 Haziran 2018’de yaptığı İdeacity’nin organize blok zinciri konferansı gibi Blockchain ve kripto para birimleri hakkında konuşmak için seminerlere ve konferanslara davet edilmek üzere önemli bir figür haline geldi. 

Şirketi NextBlock Global, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri gibi finansal “varlıklara” odaklanan bir yatırım şirketidir. Ayrıca, Blockchain başlangıçlarının iyi olmasına yardımcı oluyor. Alex’in NextBlock Global’in CEO’su ve kurucusu olmasının yanı sıra, Don Tapscott ile birlikte Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün kurucu ortağıdır.

Dört kişilik bir ailenin çocuğu olan Don Tapscott ve Ana Paula Lopes ailesi, Alex hayatı ve kariyeri üzerinde önemli bir etkisi olan bir aile ile büyüdü. Nicole Tapscott adında bir kardeşi var. Bay Dan Tapscott, eşinden on iki yaş daha büyük olmak üzere 1 Haziran 1947’de doğdu. Tapscott Group’un CEO’sudur. Yaklaşık birlikte yazdıkları on beş adet kitapları bulunmaktadır.

Blockchain ve kripto para birimi alanındaki politik sorunlara çözüm getirmek isteyen sektörler arası gruplarda yer alıyor. Ayrıca oğlu Alex ile birlikte her ikisi de blockchain ile ilgili konularda konuştuğu bir zirveye katılıyor. Don, Alberta Üniversitesi’nden Psikoloji ve istatistik alanında lisans derecesine sahiptir. Ayrıca Araştırma Metodolojisi alanında Yüksek Lisans (M.Sc.) derecesine sahiptir. 

1959 yılında doğumlu bir Portekizli olan Alex’in annesi Ana Paula Lopes doğdu. Kocasıyla birlikte Toronto, Kanada’da yaşıyor ve sosyal yenilikçi ve girişimci, konuşmacı. Toronto Üniversitesi’nden lisans derecesine sahiptir. 2014’te Portekiz Cumhurbaşkanı ona Merit Order ödülü verdikten sonra ülkesinde tanınmaktadır. Ve kocası gibi, 2011’de kocasından dört yıl önce Kanada’nın emriyle üye oldu.
Alex, Amy Welsman ile mutlu bir evlidir.

Alex, babasıyla birlikte yazdığı kitabı aracılığıyla çok tanındı. Kitap bir Toronto Star en çok satan kitaptır ve aynı zamanda bir klasik haline gelmiştir. Financial Times, diğer önemli kuruluşlar arasında kitabı okudu ve inceledi. Kitapta Harvard Business incelemesi de yer aldı. Financial Times incelemesinde şunları söylediler:

“Tapscott kitaplarında teknolojideki bir sonraki büyük şeye kapsamlı, iyi yazılmış ve dengeli bir rehber sağladı”.

Alex’in bir TEDx konuşması Ekim 2016’da San Francisco’da gerçekleşti. Halen Kanada’nın federal seçimleri sürdürme ajansı ELECTIONS CANADA danışma kurulunda danışman olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Paycase ve Nuco gibi yeni başlayanlar için bir danışma kurulu üyesidir. 16 Mart 2017’de Dijital Ticaret Odası tarafından düzenlenen DC Blockchain Zirvesi’nde Uluslararası Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün lansmanını duyurdu.

Uluslararası Blockchain Araştırma Enstitüsü, Kanada hükümetini, diğer hükümet organlarını ve özel sektör şirketlerini, hem kamu hem de özel sektör araştırmalarında parlak zihinleri bir araya getirerek dünya çapında blok zinciri tabanlı ekonomiler oluşturmalarına yardımcı olan bir girişimdir. Bu enstitü için finansman, hükümetler, kamu ve özel şirketler ve blok zinciri girişimleri tarafından finanse edilen bir fondan alınacaktır.

Bu girişim yürürlüğe girdiğinde, blockchain ve kripto para topluluğunu tıpkı internet teknolojisi girişimleri gibi gelişmeye teşvik edecek yeni bir çağ başlayacak. Bu girişimin kurucu üyeleri IBM, Accenture, SAP, Dijital Varlık, NASDAQ, Centrica, PepsiCo, Liberty Global, Ontario Hükümeti, Üniversite Sağlık Ağı ve WISeKey, YouBase, Cosmos, Votem, Artlery, Paycase, Nuco, bu listenin hükümet üyelerinin, özel şirketlerin zaman geçtikçe yer alması ile büyümesi beklenmektedir.

Alex bu açıklamayı yaptığında, Kanada’nın dünyanın önde gelen bazı blockchain araştırmacıları ve girişimleri ile ilişkisini belirten böyle bir enstitünün avantajlarını kaydetti. Bu enstitü, bir blockchain ekonomisinin gerçekleşmesi için yeni stratejilerle farklı stratejiler üzerinde çalışma sorumluluğuyla büyüyor. Yeni başlayanlara daha çok işbirlikçi bir çaba gibi görünecek şekilde yeni fikirler önermede blok zinciri uzmanlarının yetişmesi için muazzam rol oynayacak.

Programın ilk aşaması 3 Nisan 2017’de 20 Aralık 2017’de tamamlanmaya başlandı. “Program Çıktıları”, programın sonuçlarını kurum üyeleri, yani üye kuruluşlar, web seminerleri ve yönetici brifingleri arasında yansıtan raporlar ve araçlardan oluşuyor.

Kanada, Toronto, Ontario’da Alex Tapscott ve Charlie Morris tarafından 2017 yılında kurulan bu şirket bir dijital varlık yatırım şirketidir. NextBlock, blockchain teknoloji hareketini destekleyen dünyanın önde gelen teknoloji girişimlerinden biridir. Bu şirketin sadece iki üyesi vardır ve bunlardan sadece ikincisi Yatırımcı Baş Yatırım Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Aynı yıl, şirket yaklaşık yirmi milyon dolar (20.000.000 $) gerçekleştirdiği bir finansman sürecinden geçti. Finansman süreci 31 Temmuz 2017’de sona erdi. Şirketin resmi web sitesi www.nextblock.co, orada çok az bilgi mevcut ya da hiç mevcut değil. Ancak, şu anda web sitesi geçici olarak kullanılabilir.

2017 yılında kurulduktan sonra, Alex NextBlock’un ICO’lar aracılığıyla uzaya yatırım yapmaya odaklanacağını açıkladı. Bu yatırımların sahte ICO’lar tarafından kaldırılacağını pek bilmiyorduk.
Firma çeşitli tartışmalarla takip edildi. 1 Kasım 2017’de Forbes, firmanın yanlışlıkla dört önemli blockchain kişiliğini danışma kurulunun üyeleri olarak adlandırdığını bildirdi. Bu iddia kaldırıldıktan ve soruşturmalar yapıldıktan sonra, iddiaların doğru olduğu keşfedildi. Sonuç olarak, şirket halka açık liste planını iptal eder ve parayı yatırımcılara iade eder.

BLOCKCHAIN ​​DEVRİMİ: BITCOIN’IN ARKASINDAKİ TEKNOLOJİ PARA, İŞ VE DÜNYAYI NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

Bu kitap, Alex’in babasıyla birlikte yazdığı ilk yayındır. Çünkü blok zincirinin ve kripto para biriminin geleceğiyle ilgili benzer hisleri paylaşıyorlar. Kitap 5 Mayıs 2016’da Rotman Yönetim Okulu’nda yayınlandı. Bundan sonra, ikili Toronto Üniversitesi’nde on saatlik bir şehir turu ile başladı ve burada kitaplarındaki konular hakkında konuştular. Yolculukları boyunca, birkaç iş ve teknoloji lideriyle kapalı bir toplantı yaptılar ve blockchain teknolojisinin işletmelerin çalışma şeklini nasıl değiştireceğini, internetin finansal sistemleri daha iyi hale getirmek için nasıl kullanıldığını açıkça tartıştılar. Blockchain, işlemlerin saklandığı, kaydedildiği, onaylandığı ve işlendiği bir kamu defteri olarak bilinir. Bu teknoloji, kripto para birimi Bitcoin aracılığıyla ön plana çıktı ve diğer kripto para birimi projeleri için bir şablon haline geldi.

Ancak, kitaplarındaki Tapscott, dünyada devrim yaratan blockchain’in dijital para birimi için kullanılmasından çok daha fazla etkiye sahip olacağını savunuyor. Blockchain düzenlenemez bir program olduğundan ve üzerindeki her bilgi silinebilir olduğundan, finansal varlıklara güvenlik duygusu getirir. Blockchain’deki her katılımcıya, sayı ve harf karışımları şeklinde benzersiz kimlikler atanır, böylece zincirde bir işlem yapıldığında, kaynak ve hedef izlenebilir.

Bu tür bir kimlikle Tapscott, blockchain’in oylama süreçleri için kullanılabileceğini savunuyor. Farklı iklimlerde bilindiği gibi, oylama bireyler tarafından yapılır ve buna ek olarak, arma, çift oylama vb. İçeren birçok zorluk vardır ve eğer bireysel oylar varsa, oy kaydedilir ve zincir üzerinde, düzenlenemez veya silinebilir.

Ayrıca, blockchain, şeffaf, erişilebilir, ucuz işlemleri kullanılabilir hale getirmede üçüncü tarafların yanıltıcılığını ortadan kaldırır. İnternet, kendimizle ve sosyal bilincimizle ilişkimizi değiştirmek için otuz yıldır var olmasına rağmen, ticaret yapma şeklimizin üçüncü tarafların aynı eski, verimsiz süreci olduğunu söyledi. Merkezi olmayan bir ağ olan blok zinciri, şirketlerin işlerini yürütmek için bağımsız bir yapı olarak var olabilir.

Kitap, bitcoin, blockchain, kripto varlıkları ve blockchain kullanımı vb. Birçoğunun blockchain ile ilgili anlayışını belirsizleştirir. Bitcoin’in fiyatındaki yükseliş ve düşüş, zamanla birçok kişinin yatırımlarını kaybetmesine ve sektörü bir aldatmaca olarak etiketlemesine neden oldu.

Ancak, bu böyle değildir ve bu kitap bunu açıkça açıklamaktadır. Kitapta, sayı olarak yedi olan kripto varlık türlerini öğrendik, yani Bitcoin gibi kripto para birimleri, katılımcıların akıllı sözleşmeler yapabileceği Ethereum gibi platformlar , üçüncüsü bu ağlarda çalışan uygulamalardır. Bu uygulamalara Dapps, yani Merkezi Olmayan uygulamalara denir ve bunların çoğu Ethereum, NEO veya IOTA üzerinde çalışır. Ayrıca, güvenlik belirteçleri vardır ve bu belirteçler bir şirketteki eşitliği temsil etmek için kullanılır. Beşinci tür, doğal varlık belirteçleri olarak adlandırılır, yani, Bu belirteçler, karşılık gelen bir fiziksel öğeye sahip dijital varlıklardır. Altıncısı Crypto koleksiyonları, örneğin CryptoKitties olarak adlandırılır. Sonuncusu USD Tether gibi kripto fiat para birimleri.

1 Mart 2017’de yayınlanan Harvard iş incelemesinin incelemesinde, kitap, Blockchain’in Bitcoin gibi sınır kripto para birimleri ile küresel finansı nasıl değiştirdiği ışığında açıklandı.
Kitap aynı zamanda kripto para piyasasının oynaklığını ve ekonomisini nasıl büyüteceğini tartışıyor. Bu kitap, her kripto meraklısı ve bir teknoloji şirketi kurmak isteyen herkes için adeta bir zorunluluktur.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.