Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$66,112.77
-70.89
Ethereum
$3,179.18
-14.75
Litecoin
$84.23
-0.61
DigitalCash
$31.10
-0.29
Monero
$123.83
+2.45
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$27.85
-0.45
Dogecoin
$0.16
-0

Ardour Coin (ARDR) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 88. Sırada Yer Alıyor.

0 736

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ardour Coin (ARDR) Nedir?

Ardor , hizmet olarak blok zinciri (BaaS) sağlayıcıları için büyüyen yarışmacıların en sonuncusudur . Özel blockchain çözümleri geliştirmeye yatırım yapmak zorunda kalmadan, işletmelerin ve kurumların blockchain teknolojisinin güçlü yanlarını kullanması için blockchain altyapısını sağlar. Bunun yerine Ardor, blockchain güvenliğini ve ademi merkeziyetçiliği ele alan bir ana zincir sunuyor. Çeşitli iş uygulamaları için kullanıma hazır, özelleştirilebilir çocuk zincirleri sağlar .

Ardor’un geliştiricileri, açık kaynaklı Nxt projesinin arkasındaki aynı şirkettir. Ardor, blockchain şişmesi, ölçeklenebilirliği ve özelleştirmenin kritik sorunlarını çözmek için Nxt’nin ötesine geçer.

İlk olarak, Ardor’a, Nxt’deki temellerine ve ilk çocuk zinciri projesi Ignis’e ayrıntılı bir şekilde bakmalıyız.  Proje, blockchain’i yeni kullanılabilirlik ve erişilebilirlik seviyelerine bir hizmet olarak kullanma potansiyeli taşıyor olsa da, başarısı büyük olasılıkla geliştirme ekibinin erken uygulamalar için üretebileceği çekiş miktarına bağlıdır. Nxt, BNP Paribas ve Accenture gibi bazı önemli örneklerin dışında, geliştiricilerin umduğu yaygın kabulü elde etmek için mücadele etti ve Ardor, geliştirme ekibine heyecan yaratmak için bir dönüm noktası sunuyor.

Bu kılavuzda şunları ele alacağız:

  • Ardour Nasıl Çalışır
  • Madeni Para Arzı
  • Yol Haritası ve Ekibi
  • Ticaret Geçmişi
  • Rekabet Durumu
  • ARDR Satış Noktaları
  • ARDR Nerede Saklanır
  • Sonuç

Ardour’u Anlamak İçin Nxt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ardor’u benzersiz kılan şeylere dalmadan önce, Nxt platformuna ve kökenlerine bakmaya değer. Ardor, Nxt çekirdek programlamasına çok bağlı olduğundan “ Nxt 2.0 ” takma adını almıştır. Aslında Ardor, Nxt’nin neredeyse tüm özelliklerini ve ek gelişmiş yetenekleri içerecektir.

Nxt 2013’te başladı ve bir kripto para birimi başlatan ilk ICO’lardan biriydi. İlk ICO bağışlarda sadece 6.000 dolar toplasa da, Nxt kurucuları projeye yapıştı. Nxt, yeni bir blockchain’i sıfırdan kodlayan, Bitcoin’den herhangi bir kod ödünç almayan ilk projeler arasındaydı. Açık kaynak kodu Java ile yazılmıştır ve aynı zamanda kanıtı tam olarak uygulayan ilk blok zinciridir .

Nxt, deneme için tasarlandı ve amaç, şirketlerin ve diğer kuruluşların API kullanarak kendi blok zinciri çözümlerini uygulamalarına, Nxt blok zincirinin üstünde yeni paralar oluşturmasına ve hatta Nxt kaynak kodunu kopyalamasına / düzenlemesine izin vermekti. Geliştirme ekibi, yeni bir jeton oluşturulduğunda etkinleştirilebilen çeşitli işlevler yarattı. Bunlar varlık yaratma, ticaret, blok zincir oylama ve pazar yerlerinin oluşturulmasını içerir. Nxt, şirketlerin ve varlıkların yeni jetonlar oluşturmasını ve kutudan çıkarmaya başlamasını kolaylaştırmaya çalışır.

Nxt İle İlgili Sorunlar..

Nxt, nispeten uzun bir geçmişe ve deneyimli bir geliştirme ekibine sahip, saygın, doğrulanmış ve yerleşik bir blockchain teknolojisidir. Bununla birlikte, blockchain kullanımı önümüzdeki yıllarda arttıkça Nxt ve diğer blockchain teknolojileri, ödemeler, ölçeklenebilirlik ve özelleştirme ile ilgili bazı temel sorunlarla karşılaşacaktır .

Yerli Jetonlar..

İlk ve en basit sorun, işlem ücretleri için yerel belirteçlerin kullanılmasıdır. Nxt, sahte bir proof of stake kanıtı sistemi kullanır, yani toplam jeton kaynağı zaten oluşturulmuştur ve her blokta yeni jetonlar oluşturulmamıştır.

Bunun yerine, blokları doğrulayan alıcılar ağda ödenen işlem ücretlerinin bir kısmını alır. Bu nedenle, işlem ücretlerinin NXT olarak ödenmesi gerekir. Nxt’den bağımsız yeni bir para birimi oluşturmuş olsanız bile, madencilere ödeme yapmak ve kendi para biriminizin değerini seyreltmek için NXT’ye sahip olmanız gerekir. Bu, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa etmek için Ethereum’un ERC20 protokolünü kullanan para birimleri için de geçerlidir. Ether’de ücret öderler.

Blockchain Bloat..

Nxt de dahil olmak üzere çoğu blockchain teknolojisi, bir çeşit blockchain bloatıyla da karşılaşıyor. Bu şişkinliğin kökü, ağ üzerinde tam bir düğümü çalıştırmak için blok zincirinin tüm geçmişini indirmeye ihtiyaç duymasıdır. Daha fazla işlem gerçekleştikçe, tam bir düğümü çalıştırmak için depolama gereksinimleri artar.

Kısa süre sonra, bir blok zincirinde bir düğümü çalıştırmak, düğümünüzü çalıştırmak ve çalıştırmak için yüzlerce gigabayt işlem verisi indirmek ve yeni düğümler eklemek için ciddi bir darboğaz oluşturmak anlamına gelebilir. Nxt, işlemlerin doğrulanmasıyla ilgili olmayan bazı bilgiler budama uygulamasına rağmen, mevcut işlem geçmişinin tam bir kopyasını indirme sistemi uzun vadede sürdürülebilir değildir.

Özelleştirme Sorunları..

Özelleştirmeyi, yeni varlık yaratmayı ve ticaret platformlarını teşvik eden bir hizmet çözümü olarak Blockchain, müşterilerin sistemlerini sürdürmelerine yardımcı olmak konusunda bir zorlukla karşı karşıyadır. Nxt blok zincirinin bir klonunu oluşturmak nispeten basit olsa da, bunun yapılması özelleştirilmiş sistemin sorunsuz çalışmasını sağlamak için ayrı sunucular ve sürekli bakım gerektirir.

Klonlar, yazılım güncellemeleri ve güvenlik protokollerinde gecikecek ve Nxt, Nxt tabanlı özelleştirilmiş çözümler için sürekli desteğe çok fazla yatırım yapmak zorunda kalacak.

Ardor Nasıl Çalışıyor ve Bu Sorunları Nasıl Çözüyor?

Ardor, Nxt blok zincirinin desteklediği her özelliği içerir, ancak yeni blok zincirlerinin nasıl uygulandığının mimarisini değiştirir. Birden çok zincir oluşturarak güvenliği işlevsellikten ayırır. Ardor ana zinciri, hız ve güvenlik için inşa edilmiş zayıf bir çıplak kemik blok zinciridir.

Çocuk Zincirleri

Ardor’da yeni bir proje uygulamak istediğinizde, çocuk zinciri olarak adlandırılan bir şey yaratırsınız. Alt zincir, Nxt’de desteklenen tüm işlevleri ve özelleştirilebilirliği taşır. Bununla birlikte, hala ana zincire bağlıdır ve güvenliğini ve ademi merkeziyetini doğrulama için ana zinciri kullanmaktan almaktadır.

Bu yeni yapı, çocuk zincirlerinin ve özelliklerinin dakikalar veya saatler içinde uygulanmasına izin verir. Blockchain altyapısı Ardor ana zinciri ile zaten mevcut olduğundan, çocuk zincirleri hızlı bir şekilde özel kullanım durumlarını benimseyebilir. Bu çocuk zincirleri, hepsi tek bir platforma entegre oldukları için ana zincirin tüm hız, güvenlik ve kullanılabilirlik yükseltmelerini almaya devam ediyor.

İşlem Budaması..

Ardor, blok zincir şişkinlik problemini bir işlem budama sistemi kullanarak çözer. Gelecekte, her düğümün işlem geçmişinin tam bir kopyasını tutması gerekmeyecek, sadece blok zincirini bu noktaya getiren ilgili son işlemler. Ardour ayrıca gerektiğinde tam işlem geçmişlerini tutmak için çalışacak arşiv düğümlerini de destekleyecektir.

Yerel token sorununu çözmek için Ardor, ağ üzerinde çocuk zinciri jetonunda ödenen ücretleri kabul eden bir paketleyici sistemi, düğümler kullanır. Bu paketleyiciler daha sonra ARDR’de Ardor ana zincir dövme şirketlerine ödeme yaparlar ve temel olarak işlem ücretleri için dönüşüm takas merkezleri olarak görev yaparlar. Bu, son kullanıcının bir alt belirteçte bir işlem başlatabileceği ve alt belirteçteki işlem ücretlerini ödeyebileceği anlamına gelir.

Teorik olarak, kullanıcılar Ardor’un varlığından hiç habersiz olabilirler. Altyapı geliştirmenin gayri meşru çalışmasına olan bu bağlılık, Ardor’un vızıltı ve baskıya dikkat çekmesini zorlaştıran şeydir. Bununla birlikte, çekiş kazanırsa, Ardor, sonsuz yeni blok zinciri uygulamaları için temel olabilir.

Ignis: Ardour üzerine kurulu ilk Çocuk Zinciri..

Ardor’un yeteneklerini test etmek ve çalışan bir çocuk zincirine örnek olmak için Ardor geliştiricileri Ignis’i yarattı. Ignis, Nxt kod tabanından gelen tüm özelleştirilebilir özellikleri uygulayacaktır. Aslında Ignis, Ardor platformundaki daha birçok çocuk zincirinin ilki olacak şekilde tasarlanmış bir kavram kanıtıydı. Ignis ICO  , kalkınma için 15 milyon dolarlık fon sağladı.

Gelecekte, hisse senedi alım satım platformları, dijital dosya aktarım hizmetleri, özel kurumsal blockchain uygulamaları ve diğerleri Ardor çocuk zincirlerini kullanabilir. Ardor’un güçlü yönleri, kurulum için hızlı zaman ve geniş özelleştirilebilirliktir, bu da özel geliştirmeye adanmış kaynak olmadan blockchain’den yararlanmak isteyen şirketler için mükemmel bir seçenektir.

Madeni Para Arzı..

Dolaşımda bir milyardan az ARDR jetonu var. Ardor, iş kanıtı yerine proof of stake kanıtı kullandığından, yeni madeni para düzenlenmez. Kazık kanıtı  çeşitli dezavantajları  olmasına rağmen çeşitli avantajlar sunar .

Yol Haritası ve Ekibi..

Ardor genesis bloğu 1 Ocak 2018’de onaylandı. O zamandan beri birkaç önemli gelişme oldu. Bunlar, test ağında, yakında ana ağda yayınlanacak olan hafif akıllı sözleşmelerin uygulanmasını içerir.

Ardor ana ağında da çeşitli projeler başlatıldı. Bunlar arasında  triffic, simgeleştirilmiş müşteri sadakati programı platformu ve Max Crowdfund bir özellik finansman projesi. Ardor ayrıca Binance’e merkezi olmayan bir değişim için bir konsept kanıtı sundu .

Çocuk zincirlerinin budanması ve anlık görüntülerin paylaşımı şu anda test ağındadır ve bunları devam eden ana ağda canlı hale getirme planı vardır. Ekip aynı zamanda sıfır bilgi işlemlerinin ve kullanıcı tarafından verilen yan zincirlerin kullanımını araştırmaktadır.

Bunların hiçbiri teknik olarak düşünülmemiş olanlar için özellikle seksi değildir. Bununla birlikte, mesele, araştırmadan teste kadar uygulamanın farklı aşamalarında gözle görülür birçok gelişme olmasıdır. Bu, proje için güçlü bir uzun vadeli vizyona işaret ediyor. 

Jelurida Nxt, Ardor ve Ignis’in Arkasındaki Takım..

Nxt, Ardor ve Ignis, Jelurida adlı özel bir şirketin projeleridir. Jelurida ekibi, 2013 yılında Nxt’nin lansmanına kadar uzanan en deneyimli blok zinciri geliştirme ekiplerinden biridir.

Ekip, blockchain kodunu oluşturma ve sürdürme konusunda dört yılı aşkın deneyime sahip saygın, deneyimli geliştiricilerden oluşmaktadır. Ayrıca, kurucu ortaklardan birinin yasal bir geçmişi vardır ve açık kaynak mimarisi ve blockchain uygulamalarının yasal sonuçlarını yönetir.

Ticaret Geçmişi..

ARDR tokenlerinin değeri büyük ölçüde Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle aynı modeli izledi. 2018 yılının Ocak ayında büyük bir artış oldu ve yılın geri kalanında istikrarlı bir düşüş yaşandı. Cömert davranıyorsak, ana ağ lansmanı Ocak ayında gerçekleşti. Bu, yatırımcının ARDR tokenlerine olan ilgisini artıracaktı.

Mayıs 2018’de ARDR’nin fiyatında küçük bir artış oldu. Bu zirveye neden olabilecek birkaç olay. Ardor platformunda iki ICO duyuruldu ve proje aynı zamanda web sitesinin Çince dilini de piyasaya sürdü, bu da ARDR’yi Çinli yatırımcılara kadar açmış olabilir.

Proje, 2019 yılı Ocak ayında açılışında en iyi otuz madeni paradaydı.

18.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 88. Sırada yer alıyor.

 

18.02.2020 tarihi itibariyle Ardour Coin (ARDR) birim fiyatı ₺0,389761 TRY, 0,00000661 BTC olarak bulunmaktadır.

Rekabet Durumu..

NEM  olarak bilinen Yeni Ekonomi Hareketi,  Ardor’un selefi Nxt’den ilham aldı ve uygulamalarında birçok benzerlik içeriyor. Çocuk veya yan zincir kullanan diğer projeler Lisk ve Aelf’i içerir , ancak bu projelerin her ikisi de saf proof of stake kanıtı yerine delege edilmiş proof of stake kanıtı protokolünü kullanır.

ARDR Satış Noktaları

ARDR tokenlerini Binance, Bittrex ve Huobi gibi birçok kripto-kripto borsalarında satın alabilirsiniz.  ARDR’yi nakit ile satın almak istiyorsanız, Changelly bu seçeneği sunar.

ARDR Nerede Saklanır..

Ardor, Apple, Windows ve Android işletim sistemleri entegrasyonu ile kendi cüzdanını sunuyor. Bu cüzdanı, Ardis çocuk zincirlerindeki Ignis tokenlerini veya diğer projelerin tokenlerini saklamak için de kullanabilirsiniz.

Sonuç..

Ardor, blockchain altyapısını ve güvenliğini yapılandırmanın yeni yollarını düşünerek oldukça önemli çalışmalar yapıyor. Doğru şekilde yapılırsa, sonuç, herhangi bir işletmenin uygulayabileceği bir çözüm olabilir. Kapsamlı teknik uzmanlık veya sürekli bakım gerektirmez.

Ancak, şimdi Ardor için sıkı bir rekabet sağlayan çok sayıda başka geliştirme platformu var. Takım, eğrinin önünde kalacaklarsa yapacakları çok iş var.

Nihayetinde, gelecek yıl veya iki yıl Ardor için en kritik zamanı kanıtlayacak. Proje, birkaç kritik proje için uygun bir geliştirme platformu olarak kanıtlanabilirse, uzun vadeli iyi bir yatırım olduğunu kanıtlanabilir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.