Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Ark Coin (ARK) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 132. Sırada Yer Alıyor..

0 787

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ark Coin (ARK) Nedir?

Ark, blockchain teknolojisinin kullanıcı tarafından benimsenmesini artırmak için tasarlanmış merkezi olmayan bir ekosistemdir . Kendi adını taşıyan geliştirme ekibi olan Ark Crew, whitepaper ile “Gerçek İnsanlar için Pratik Hizmetler” ile “Hızlı Güvenli Bir Çekirdek Teknolojisi” oluşturarak kitlelere blok zinciri getirmeyi planladıklarını açıkça belirtti.

Basitçe ifade etmek gerekirse, Ekip, işletmelerin ve diğer kullanıcıların birkaç tıklamayla bir Ark klonundan kendi blok zincirlerini oluşturabilecekleri bir sanal alan ekosistemi yaratıyor . Bu ekosistemi olabildiğince geniş bir şekilde erişilebilir hale getirmek için, iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamaya ve mümkün olduğunca çok sayıda diğer blok zincirleri ve kodlama dillerini birleştirmeye odaklanıyorlar.

Bu kılavuzda şunları ele alacağız:

 • Ark Nasıl Çalışır?
 • Yetki Verilmiş İspat Kanıtı
 • Maliyet
 • Tarihsel Gelişimi
 • Piyasa Durumu
 • Nereden Alınır ARK
 • ARK Nerede Saklanır
 • Oy Verme Temsilcisi
 • Sonuç

Ark Nasıl Çalışır?

Ark Geliştiricileri; ekosistemde birkaç önemli özellik inşa ediyor. Hepsi, blok zincirinin dünya için daha erişilebilir olmasını sağlamak için birleşiyor.

Ark Coinin Temel Amacı;

 • SmartBridges
 • Alternatif Programlama Dilleri
 • Basmalı Düğme Açılır Blok Zincirler

SmartBridges  köprü;  Ark ve çekirdek platform ile birlikte blockchain olarak ayrılar. Temel olarak, Ark birbirleriyle iletişim kurmalarına ve zincirler arasındaki olayları tetiklemelerine izin veren farklı zincirler arasında aracı olur. Şu anda mümkün olmayan bir şey.

SmartBridges’i bir zincirde etkinleştirmek, bir kod pasajı eklemek kadar kolaydır .

Coinbase ve Shapeshift gibi borsalar da SmartBridges’ten yararlanabilir. Bu platformlar, normal işlem ücretlerini almaya devam ederken SmartBridge işlemleri için bir araç görevi görmek üzere kodlanmış dinleyicileri kullanabilir.

Alternatif programlama dillerinin entegrasyonu ile hemen hemen her geliştirici Ark’ın üstünde rahat bir yapıya sahip olmalıdır. Platform 18 farklı programlama dili için destek içerir.

Ark çatal ve kendi proje oluşturmak için basma düğmesine konuşlandırılabilir ve blockchain kolayca kullanabilir. Bu çatallar yeni başlayanlar için idealdir ve hazır paket özelliklerine sahiptir. Dahası, bu özellik aracılığıyla konuşlandırdığınız zincirlerde SmartBridges otomatik olarak donatılmıştır .

Yetki Verilmiş İspat Kanıtı..

Ark Yetki Verilmiş bir Kanıt Kanıtı (DPoS) konsensüs algoritması kullanarak çalışır . Madencilerin ağ işlemlerini güvenli hale getirdikleri Bitcoin’in aksine , yetki verilmiş kişi kişiler Ark ağını güvence altına alıyor. Yüzlerce potansiyel yetki verilmiş kişi var, ancak jeton sahipleri % 51’i aktif, işlenmiş yetki verilmiş kişi olmak için sürekli oy kullanıyorlar.

Bir token sahibi olarak, aynı anda yalnızca bir yetki verilmiş kişi için oy verebilirsiniz. Oylama / unvote için ücret sadece 1 ARK olduğunu yakında 0.02 bu ücreti azaltmak için planları ile. Yani. desteklediğiniz bir temsilci için en az bir kez oy kullanmak avantajlıdır. Ne kadar çok ARK jetonuna sahip olursanız, oyunuz o kadar güçlü olur.

Saygın yetki verilmiş kişi kişiler, nasıl çalıştıklarını belgeledikleri yazılı tekliflere sahiptir. Popüler olanların çoğu, yeni bloklar oluştururken aldıkları ödüllerden kar paylaşımını içerir. Kar paylaşımına sahip bir temsilci için oy kullanırsanız, zaman içinde etkin bir şekilde temettü alırsınız.

Diğer yetki verilmiş kişi kişiler, kalkınma projelerine fon sağlamak, seçmenlere eşitlik hissesi vermek veya aksi takdirde kâr amacı gütmeyen uygulamalar için hizmetler sunmak amacıyla çalışırlar. Oyunuzla seçim tamamen size aittir.

Ağ, genesis (ilk) blokta 125 milyon ARK ile başlatıldı. Yetki verilmiş kişi kişilere taktıkları her blok için 2 ARK verilir ve yaklaşık 8 saniyede bir blok işlenir.

8 saniyelik blok süresinin değişmediği varsayıldığında, ARK’nın planlanan enflasyonu ilk yıl% 6.31, ikinci yıl% 5.93 olacak ve onuncu yılda% 4.02’ye düşecektir. Bu hem Lisk hem de Ethereum’dan çok daha az bir düşüş sağlar.

8 saniyelik blok süresi Ark’ı kripto para birimleri için işlem sürelerinin daha hızlı bitirmesine neden olur. Karşılaştırmak gerekirse, Bitcoin 10 dakikalık blok sürelerine sahiptir, Litecoin’ler 2.5 dakikadır ve Ethereum işlemleri genellikle 14 saniye sürer.

Daha önce, Ark ağı blok başına 50 işlemi (TPB) işleyebiliyordu. Bununla birlikte, Core v2 sürümü TPB’yi 150’ye çıkardı, bu nedenle ağ saniyede 18,75 işlemi işleyebilir.

Maliyet..

ARK göndermek için, başlangıçta 0.1 ARK işlem ücreti ödemeniz gerekiyordu. Core v2’nin piyasaya sürülmesiyle ağ dinamik bir ücret sistemi kullanıyor. Yetki verilmiş kişi olarak kaydolmak için 25 ARK ödemeniz ve daha önce de belirtildiği gibi, bir yetki verilmiş kişi için oy vermek için şu anda 1 ARK’ya mal olmanız gerekir.

Tüm ücretler, bu ücretleri içeren bloğu işleyen temsilciye ödenir.

Tarihsel Gelişimi..

Ark; Kaliforniya’dan Bulgaristan’a kadar her yerde bulunan ekip üyeleriyle, Ekim 2016’da ekip gerçekten merkezden uzaklaştırılmış durumda dünyaya yayılmış 27 üye tarafından başlatıldı. Halen 23 çekirdek üyeden oluşmaktadır.

Ark Geliştiricileri, kripto topluluğundaki daha aktif geliştirme ekiplerinden biri oldu. 2016 başlangıcından bu yana oldukça başarılı oldular. Ark’ın test net versiyonunu Mart 2016’da ana ağın ilk versiyonu olan Aralık 2016’da piyasaya sürdüler ve ana ağın ikinci versiyonunu Kasım 2018’de başlattılar. Core v2 tamamen farklı bir kod tabanında yaşıyor ve dinamik gibi özellikler içeriyor ücretler, saniyede artan işlemler (ve blok başına işlemler) ve diğer birçok şey arasında bir eklenti sistemi.

Yol haritası hala bol sıra bırakmıştır. Ufukta bir sonraki güncellemeler bir ödeme eklentisi, basmalı düğme blok zincirleri ve Ark sanal makinesi (akıllı sözleşmeler için) olacağı bekleniyor.

Rekabet Durumu..

Ark altyapısı, üç eski projenin altyapısına dayanıyor. Bitshares , Crypti ve Lisk . aslında, Ark geliştiricilerinin bazıları daha önce bu projelerin bazılarında geliştiricilerdi. Francois-Xavier (FX) CTO Thoorens , 2016 yılında Lisk’in çekirdek geliştiricisiydi.

Ark’ın bu önceki projelerle olan başlıca benzerliği DPoS konsensüs algoritmasının kullanılmasıdır.

Ark dikkatle birlikte çalışabilirliğe odaklandığından, proje ICON ve Wanchain gibi ürünlerle rekabet ediyor. Bununla birlikte, ekibin SmartBridges kullanma yaklaşımı, bu diğer ikisinin yaklaşımlarından önemli ölçüde farklıdır.

Piyasa Durumu..

Çoğu kripto para biriminin fiyatı, ürün geliştirme kilometre taşları, stratejik ortaklık duyuruları ve genel pazar sağlığı tarafından yönlendirilir. ARK farklı değil.

ARK, 2016 yılında LCO’sundan bu yana birkaç önemli fiyat artışı yaşadı. İlk fiyat artışı, geliştirme ekibinin platformda Java desteği sağlamak için bir kütüphane yayınladığı Nisan 2017’de gerçekleşti. Java, en popüler programlama dillerinden biridir ve eklenen destek, daha önce platformu kullanmaktan dışlanan çok sayıda Java geliştiricisini memnun etti. 2017’de eklenen her ek dilde daha küçük fiyat artışları olmuştur.

ARK token fiyatındaki (BTC) en büyük artış, ilgili iki olaya denk geldi. Eylül 2017’de Ark Geliştiricileri, kullanıcılar tarafından tespit edilen hataların çoğunu gideren bir masaüstü cüzdan güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme, mevcut en popüler ve güvenilir donanım cüzdanlarından biri olan Ledger ile bir ortaklık da içeriyordu.

USD fiyatı, Ocak 2018’de pazarın geri kalanına düşmeden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 9.00 $ ‘ın (~ 0.000659 BTC) üzerine çıktı. Fiyat 2018’in geri kalanını serbest düşüşte geçirdi. Core v2’nin piyasaya sürülmesinin bile fiyat üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç etkisi yoktur. 2019 yılınaa geldiğimizde bir doların altında bir miktar kadar geriledi.

20.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 132. Sırada yer alıyor.

 

20.02.2020 tarihi itibariyle Ark Coin (ARK) birim fiyatı ₺1,55 TRY, 0,00002625 BTC  olarak bulunmaktadır.

 

Kripto para piyasasının (yani Bitcoin), ARK herhangi bir olumlu hareket görmeden önce büyük olasılıkla geri dönüş yapması gerekecektir. Bununla birlikte, herhangi bir gelişme veya ortaklık duyurusu için takipte olmalısınız. Bir ayı piyasasında o kadar etkili olmasa da, ilerleyen zamanlarda çıkış sağlayabilir.

ARK Nereden Alınır..

ARK öncelikle Bittrex ve Binance’de Bitcoin (BTC) ile bir ticaret çifti olarak kullanılabilir. Bunu destekleyen başka borsalar da var, ancak ticaret hacimleri bu iki platformdan önemli ölçüde düşük.

ARK satın almak için, önce Bitcoin’i satın almalısınız . Ardından, Bitcoin’inizi Bittrex veya Binance’a aktarın. Oradan ARK satın alabilirsiniz.

ARK Nerede Saklanır..

ARK’nızı saklamak için en kolay yer, projenin sitesinde sağlanan cüzdanlardan biridir. Beş seçeneğiniz var:

 1. Masaüstü Cüzdanı
 2. Kağıt Cüzdan
 3. Web Lite Cüzdan
 4. Android Cüzdan
 5. iOS Cüzdan

Hangi cüzdanı seçerseniz seçin, bir temsilci için oy vermenizi önemle tavsiye ederiz. Sadece 1 ARKoOyunuzu, blok ödüllerinden temettü ödeyecek veya desteklemek istediğiniz harika bir proje üzerinde çalışan bir temsilci desteklemek için kullanabilirsiniz.

Defter cüzdanları da ARK’ı destekler. Bu destekle, masaüstü cüzdanını kullanmaya devam ederken belirteçlerinizi çevrimdışı olarak daha güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Oy Verme Temsilcisi..

Cüzdanınızı kurduktan sonra bir temsilci için oy vermelisiniz . Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var ve hepsi topluluk için farklı fikirler / ödemeler öneriyor. Masaüstü cüzdan sürecini inceleyelim.

İlk olarak, cüzdanınıza bazı paralar aktarmanız gerekir. Bir exchange’den satın aldığınız ARK’yı cüzdanınızda listelenen genel adrese gönderin.

Cüzdanınızda en az 1 ARK varken,  Oylar sekmesine gidin. Ardından, Temsilci Ekle’yi tıklayın . In  Ekle Yetki verilmiş kişi kişi açılır, üst 51 dövme yetki verilmiş kişi kişilerin birini seçebilir veya sizin için oylama istediğim başka birine girmek için seçeneğiniz vardır.

Bir temsilci seçtikten sonra, temsilci listenizde görünmelidir. Güvenilir temsilci yanındaki onay kutusunu işaretleyin ve Oy tıklayın olun .

Yapmanız gereken son şey parolanızı girin ve oyunuzu onaylayın. Bu kadar. İstediğiniz zaman oyunuzu kaldırabilir veya farklı bir temsilci için oy kullanabilirsiniz. Yine de her seferinde 1 ARK ücretini ödemek zorunda kalacaksınız.

Sonuç

Ark, blockchain endüstrisine birlikte çalışabilirlik ve kullanılabilirlik getirmek için sürekli çalışıyor. Ark Geliştiricileri, blockchain teknolojisi gibi karmaşık bir fikrin halkın gözüne getirilmesinin örnek bir tasarımla başlaması gerektiğini fark ediyor.

Cesur yol haritalarında her şeyi yapmaya devam ederlerse, bu ekosistemin blockchain teknolojisinin benimsenmesinin en etkili katalizörlerinden biri olabileceğine şüphe yoktur.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.