Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Ast Coin (AirSwap) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 630. Sırada Yer Alıyor..

0 1.017

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

AST Nedir?

AST veya AirSwap Token, AirSwap merkezden dağıtılmış borsaların üyelik belirtecidir. AirSwap’taki insanlar, merkezi olmayan ERC20 jetonlarını ücretsiz olarak takas edebileceksiniz. AirSwap Token, bir kripto para birimi (veya varlık) diğeriyle kabul eden biri varsa, üçüncü tarafa (Borsalara) mesuliyet almak zorunda kalmadan işlem güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir. İşlemler, MetaMask veya diğer Ethereum cüzdanlarından herhangi birini kullanılarak eşler arasında gerçekleştirilir .

Ast Protokolü..

Takas Protokolü sayesinde işlem ücretsiz işlem mümkündür . Protokol, Ethereum akıllı sözleşmesi yoluyla blok zincirindeki (veya zincirdeki) siparişleri yerine getirir. Diğer her şey blok zincirinden (veya zincir dışı) bağımsız olarak ele alınır. Tüccarların zincir dışı bağlanması, AirSwap merkezsiz değişimini, EtherDelta  ve hatta Plazma bazlı  OmiseGO  merkezsiz değişiminden , bilgi yayılımı ve sipariş yerine getirmek için blok zincirine bağlı olan diğer merkezi olmayan borsalardan daha hızlı yapmalıdır.

Yatırımcıları zincir halinde bağlamak ideal değildir. Çünkü ağdaki düğümler, Ethereum ağı gibi, her bloktaki işlemler üzerinde fikir birliğine varmalıdır. Ethereum ağında fikir birliğine varma süresi tipik olarak 15 saniyedir. Mikrosaniye cinsinden sipariş bilgilerini aktaran geleneksel borsalarla karşılaştırıldığında, bu çok yavaştır.

Zincir üzerindeki sipariş bilgilerinin yayılmasıyla ortaya çıkan gecikmenin yanı sıra, etik dışı tarafların kamuya açık bilgileri manipüle etme yeteneği de mümkündür. Bu fenomene ön koşu denir. Önden çalıştırma, kripto para birimi borsalarına özgü değildir. Ancak, blok zincirinde sipariş bilgilerini yayınlayan merkezi olmayan borsalar için özel bir sorundur.

Neyse ki, Takas Protokolü madenciler ve değişim operatörleri tarafından önden çalıştırmayı ortadan kaldırıyor. Bunun nedeni, protokolün genel blockchain’de sipariş bilgilerini yayınlamamasıdır. Madenciler, finansal kazanç için yaptıklarımı mining, hassas bilgiler değildir.

Ayrıca, protokol merkezi bir sipariş defteri kullanımı ile ilgilenmemektedir. Uygulama sayesinde bunu yapabilir:

  1. Bir Dizinleyici
  2. Oracle (İsteğe Bağlı)

AirSwap Indexer bir arama motoru gibidir. Karşı taraf bilgilerini kamuya açıklar. Yatırımcılar daha sonra AirSwap Endeksleyici tarafından sağlanan karşı taraflarla fiyat bilgilerini özel olarak iletebilir. Tüccar karşı tarafla müzakerelerde hangi fiyatın kullanılacağını bilmiyorsa, tüccar AirSwap Oracle’a danışabilir.

AirSwap Oracle fiyatlandırma öneriler sunar. AirSwap Oracle’ı kullanarak, AirSwap merkezi olmayan borsa, büyük, başarılı merkezi borsalarda bulunan likidite seviyelerine ihtiyaç duymadan fiyat belirlemeyi mümkün kılar.

Bu linke tıklayarak da üye olabilirsiniz.

AST Nasıl Çalışır?

AirSwap Token, AirSwap DEX’te profesyonel pazar üreticileri veya sadece üreticiler için bir belirteçtir. Üreticilerin, belirli bir dönemde başka bir kripto para birimiyle belirli bir oranda değiştirmek istedikleri bir kripto para birimi vardır. Buna likidite sağlama denir. Sonuç olarak, üreticilere likidite sağlayıcıları da denir.

Üreticinin bir varlık için ödemeyi teklif ettiği fiyata teklif fiyatı denir. Üreticinin aynı varlığı satmak istediği fiyata satış fiyatı denir. Geleneksel olarak, likidite sağlayıcıları büyük miktarlarda belirli bir varlığa sahiptirler ve paralarını spread veya teklif ve teklif fiyatları arasındaki farktan elde ederler.

Herkes AirSwap merkezsiz borsalarında likidite sağlayıcısı olabilir. Likidite sağlama niyetinizi belirtmeniz yeterlidir. Ticaret yapma niyetinizi belirtmek için 100 AST’ye sahip olmanız gerekir. Bu miktardaki AST yedi gün boyunca istiflenir veya kilitlenir.

Bu miktar ve kilit süresi AirSwap Jetonuna yerleştirilmiş yönetişim mekanizması tarafından belirlenir. AST sahipleri eşik ve kilit süresine istedikleri zaman toplu olarak karar verebilirler. Şimdilik, 100 AST kilitleme, üreticiye 10 işlem yapma hakkı verir.

Likidite alanlar veya alıcılar, bir üreticinin talep veya teklif fiyatını kabul eder. AirSwap merkezsiz borsada ücretsiz ticaret yapıyorlar. AST sahibi olmasalar bile, katılımcılar AirSwap Dizin Oluşturucusu aracılığıyla üreticileri keşfetmek için hiçbir ücret ödemiyor. AirSwap Oracle’dan fiyat bilgisi alıyor ve / veya Ethereum akıllı sözleşmesi yoluyla siparişi veriyorlar.

AST Kurucu ve Takımı..

2017 yılında Hong Kong’da Michael Oved ve Don Mosites,  AirSwap’ı kurdu. İkisi ilk olarak Carnegie Mellon Üniversitesi’nde öğrenci olarak bir araya geldi. Mezun olduktan sonra ayrıldılar, ancak kripto para birimleri onları tekrar bir araya getirdi. Deepa Sathaye takımın ilk mühendisiydi.

AirSwap çeşitli stratejik ortaklarla lanse edildi. Joseph Lubin ,  Bill Tai , Brock Pierce ve Michael Novogratz , projenin arkasına destek verecek yüksek profilli bireylerden bazıları.

"<Yoastmark

Başlangıçta, sessiz bir likidite ortağı AST-ETH ticareti için bir pazar sağladı. Bununla birlikte, likidite sağlayıcılarının sayısı giderek artmaktadır. 1 Mart 2018’de Michael Oved, yaklaşmakta olan AirSwap Token Marketplace için üç likidite ortağı daha duyurdu. Piyasa yapıcılar özel bir API aracılığıyla AirSwap Token Marketplace ile arayüz oluşturur. Marketplace, 24 yeni kripto para biriminin ticaretini sağlamak için AirSwap Token Trader’ı temel alıyor.

Piyasa Durumu

27.04.2020 tarihi itibariyle birim fiyatı şuan 0,109613 TRY, 0,015681 USD, 0,00000203 BTC olarak işlem görmektedir. Coin market piyasasında şuan 630. Sırada yer alıyor.

AST’yi nereden satın alabilirim?

AST, Binance , Huobi , Liqui , OKEx gibi borsalarda ve AirSwap’ta mevcuttur.

AST’yi nerede saklayabilirsiniz?

AST, MetaMask  ve Parity  cüzdanları tarafından desteklenmektedir. MyEtherWallet  desteği sağladığı için, Ledger Nano S ve Ledger Blue donanım cüzdanlarında da saklayabilirsiniz.

Analiz..

AirSwap Token, AirSwap merkezsiz borsadaki piyasa üreticileri için en değerlidir. Platform büyürse, likidite sağlayıcıları AirSwap merkezi olmayan borsada daha aktif hale geldikçe AST talebi artacaktır. Üreticiler daha aktif hale geldikçe daha fazla AST’yi kilitlemelidir. AST arzı sabit olduğundan, AST fiyatının borsa başarısı ile artacağı kesin. 350 milyon AST sahibi olan AirSwap ekibi bu takdirle cömertçe ödüllendirilecek.

Bu takdir potansiyeli spekülatörlere de hitap ediyor. Ağ efektlerinin gücü, yaklaşmakta olan AirSwap Token Marketplace, AirSwap İş Ortağı Ağı ve AirSwap DEX’in işlem ücretleriyle numaralandırılmayan rakiplerle rekabet etmesi gerçeği sayesinde AST, herkesin kripto para alım ve satımı üzerinde büyük bir etki yapacak şekilde konumlandırılmıştır. 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.