Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$66,112.77
-70.89
Ethereum
$3,179.18
-14.75
Litecoin
$84.23
-0.61
DigitalCash
$31.10
-0.29
Monero
$123.83
+2.45
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$27.85
-0.45
Dogecoin
$0.16
-0

Augur Coin (REP) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 47. Sırada Yer Alıyor..

0 1.013

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Augur Nedir?

Augur; Ethereum ağını kullanan merkezi olmayan bir tahmin pazarı platformudur. Augur, çoğu zaman önde gelen uzmanlardan daha doğru gerçek zamanlı tahmin verileri oluşturmak için platformdaki öngörücülerden “Kalabalığın Bilgeliği” ni kullanır.

Blockchain teknolojisini tahmin topluluğuna getiren Augur, diğer pazarlardan daha az ücret, daha fazla erişilebilirlik ve daha iyi doğruluk ile bir seçenek sunmaktadır.

Augur ile ilgili aşağıda belirtilen konu başlıklarını detaylı bir şekilde inceleyelim;

  • Augur Nasıl Çalışır?
  • REP (Rep Puanı) Jetonları
  • Augur Takımı ve Gelişimi
  • Piyasa Durumu
  • REP Satış Noktaları
  • REP Nerede Saklanır
  • Analiz

Augur Nasıl Çalışır?

Augur’da kullanabileceğiniz iki temel eylem şunlardır:

  1. Pazar oluşturma
  2. Ticari etkinlik payları

Piyasalar Yaratmak

Augur pazarı oluşturmak için az miktarda Ethereum harcamanız gerekir. Piyasalar hakkında herhangi bir şey tahmin konusu olabilir. “Bitcoin’in fiyatı 2020’un sonundan önce 50.000 dolara çıkacak mı?” “Uzaylılar 2025 ‘de Dünya’da ortaya çıkacak mı?”

Başlangıçta, bir pazar oluşturduğunuzda, o pazarın alıcı ve yapımcı ücretlerini (kitaplardan hisse alma ve satma maliyeti) belirlersiniz.

Ancak şimdi, pazar oluşturucuları bir içerik oluşturucu ücreti belirledi ve daha uzun vadeli  yapımcı / alıcı ücretleri var. İçerik oluşturucu ücreti, kazanan yatırımcıların aldığı ödüllerin yüzdesidir. Bir pazar yaratıcısı olarak, bu ücreti alırsınız ve kazananların ödüllerinin % 0 ila %50 arasında olması gerekir.

Bir pazar oluşturucu olarak, içerik oluşturucu ücretini, insanları pazarınızı kullanarak teklif vermeye teşvik edecek kadar düşük tutmak istersiniz. Ancak, piyasayı oluşturmak için harcadığınız ilk  Ethereum  maliyetini karşılayacak kadar yüksek olması gerekir .

Ticari Etkinlik Payları

Pazar oluşturmanın yanı sıra, bir pazardaki olayın gerçekleşme olasılığını temsil eden hisse satın alabilir ve ticaret yapabilirsiniz. Örneğin, bir pazar görürsünüz, “Bitcoin Cash 2021 yılına kadar 6 bin dolara ulaşacak mı?”

2020’den önce 6 bin dolara ulaşacağından oldukça eminsiniz, bu nedenle 0,6 ETH’den 50 hisse satın almak için bir teklif verdiniz.

Paylar 0 ile 1 ETH arasında herhangi bir yerde değerlidir. Bir hisse satın aldığınız fiyat ne kadar yüksek olursa, olayın gerçekleşme olasılığınız o kadar artar.

Bir tüccar olarak para kazanmanın iki yolu vardır. Dalgalanan hisse fiyatlarıyla pozisyonları düşük maliyetle alıp duygu değiştikçe daha yüksek fiyatlara satmak mümkündür. Gerçek dünya katalizörleri, bir olayın zaman içinde daha fazla / daha az gerçekleşmesine neden olabilir.

Ayrıca bir olayı doğru tahmin ederseniz para kazanabilir ve pazar kapandığında hisse sahibi olabilirsiniz. Ödeme tutarınız:

Ödeme = Hisse sayısı * Fiyat / Kredi sayısı

Kredilerin sayısı, bir piyasadaki minimum ve maksimum fiyatlar arasındaki olası fiyat noktalarının sayısıdır. Piyasaları da kısaltabilirsiniz.

Kazançlarınızın her birinden ödeme ücreti ödemeniz gerekir. Masraf yükleme ücretleri , piyasa yaratıcısı tarafından belirlenen içerik oluşturucu ücretini ve Merkezi Olmayan Oracle Sisteminde kullanılan raporlama ücretini içerir. Kazançlarınız ne kadar büyük olursa, ödemeniz gereken ücretler de o kadar yüksek olur.

REP (İtibar) belirteçleri..

REP tokeni Augur; Merkezi Olmayan Oracle Sistemine güç veriyor. Farklı pazarlara yönelik olayların sonuçları hakkında rapor vermek için REP’yi paylaştırıyorsunuz .Raporlama süreci oldukça karmaşıktır. Adım adım anlatnaya çalışacağız.

Bir pazar oluşturduğunuzda, bir Özel raportör seçmeniz ve No-Show Bonosu göndermeniz gerekir. Piyasa olayı gerçekleştikten sonra, atanmış raportörün olayın sonucunu rapor etmek için 3 günü vardır. Atanmış Muhabir bir sonucu rapor edemezse, Market Creator olarak No-Show Bond’unuzu kaybedersiniz ve olay Açık Raporlama Aşamasına girer.

Açık Raporlama Aşamasında herkes bir olay sonucunu rapor edebilir. Bunu ilk yapan kişi, hissesi olarak kullanmaları gereken No-Show Bonosu alır.

Atanmış Muhabir bir sonucu başarıyla raporlarsa, No-Show Bond’unuzu geri alırsınız. Tayin Edilen Raportör, rapor ettikleri sonuca sahip bir pay içermelidir.

Her iki senaryodan sonra, piyasa başlamak için sonraki ücret bekleme penceresine girer ve piyasaya belirsiz bir sonuç verilir. Bu durumu takiben, REP sahipleri geçici olarak bazı tutarları fon olarak belirlerken belirsiz sonuçlara itiraz edebilirler. Sonunda, sonuç kesinleşir.

Şimdi, bu sürecin incelikleri çok daha karmaşık. Bu nedenle, daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, resmi sitesine bakmalısınız .

Augur Takımı ve Gelişimi..

Ekim 2014’te Ethereum üzerine kurulan ilk platformlardan biri olarak başlayan Augur, kripto dünyasında bir OG. Jack Peterson ve Joey Krug 13 kişilik takıma liderlik ediyor. İkisi, blockchain teknolojisi ile çalışma konusunda geniş deneyime sahip ve daha önce bir Bitcoin çatalı olan Sidecoin’i yarattı .

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, Augur’un danışmanıdır.

Ekip, Haziran 2015’te Augur’un ilk halka açık sürümünü yayınladı. Augur 2015 yılında en heyecan verici 5 Bitcoin projesinden biri olarak seçilmeyi başardı. Beta sürümü Mart 2016’da piyasaya sürüldü.

Çok yıl süren bir beta döneminden sonra, Augur ekibi nihayet Temmuz 2018’de resmi ana ağı yayınladı. İki hafta sonra ekip; ağ üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlayan bir kod parçası kritik bir hata yaparak ‘öldürme anahtarını’ yok etti. Merkezi bir varlık artık kontrole sahip olmadığından projeyi merkezden uzaklaştırdı. Bazı insanlar, ağda ortaya çıkan yasadışı pazarlarda takımın bunu kısmen telafi etmek için yaptıklarını varsayıyorlar.

Platformun ikinci sürümü için de oldukça fazla mağaza var. Yol haritaları, DAI entegrasyonu, bir geri alım ve yazma ücreti sistemi ve diğer özellikler arasında ERC-777 desteğini içerir. Henüz bir çıkış tarihi bu konuda açıklanmadı.

Rekabet Durumu..

Augur’un en büyük rakibi Gnosis. Her iki projede de önemli tahmin pazarı ve blockchain deneyimi olan ekipler var ve neredeyse aynı ürünleri yaratmak için benzer teknolojiyi kullanıyorlar. Projeler arasındaki en büyük fark ekonomik modelleri arasındadır. Augur ücretleri ticaret hacmine göre alırken, Gnosis ücretleri ödenmemiş hisse senetleriyle orantılı tutmaktadır.

Benzer ürünlerle bile, pazar bu platformların her ikisinin de gerçekçi bir şekilde bir arada bulunabileceği kadar büyüktür.

Piyasa Durumu..

Augur, Ağustos 2015’te 8.8 milyon REP jetonu dağıttıkları bir ICO düzenledi . Dolaşımda 11 milyon REP jetonu vardır ve olacaktır.

REP, ICO’dan hemen sonra 1.50 $ ile 2.00 $ (~ 0.0047 ve ~ 0.0050) arasında işlem gördü. Fiyat, o zamandan beri tarihinde birkaç önemli artış yaşadı.

Birincisi beta sürümü ile Mart 2016’da gerçekleşti.

İkincisi Ekim 2016’da yatırımcıların ICP’den REP jetonlarını aldıkları zamandı. Bu, borsalar jetonlara destek ekledikçe fiyatın hızla düşmesine neden oldu. Bu garip bir davranış gibi görünse de, bu ICO’lardan sonra yaygın bir durumdur. Birçok yatırımcı bunu ICO zamanı ile şirketin jetonları serbest bırakması arasında meydana gelen fiyat artışından kaynaklanan kârları elde etmek için yapıyor.

Üçüncü ve en büyük fiyat artışı, 2018’in başında, 2018’in başında gerçekleşti. 2018’in çoğunluğu için pazarın geri kalanını aşağıya doğru izlemeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 115 $ (~ 0.00810 BTC) oldu. Birim fiyatı iki kez önemli ölçüde arttı. Nisan / Mayıs aylarında bir kez ve Temmuz ayında ana net lansmanla çakışan bir zamanda artış sağladı.

Platform, yatırımcıların umduğunu kabul etmedi ve mevcut fiyat da bunu yansıtıyor. 2019 yılında yaklaşık 8.77 $ (~ 0.00205 BTC) REP fiyattan alınabiliyordu.

26.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 47. Sırada yer alıyor.

 

26.02.2020 tarihi itibariyle Gnosis Coin (GNO) birim fiyatı ₺69,52 TRY, 0,00128080 BTC olarak bulunmaktadır.

Ağın ikinci versiyonunun piyasaya sürülmesi, bazı olumlu fiyat hareketlerinin yanı sıra ek benimsenmeye yol açabilir.

REP Satış Noktaları..

Binance , REP’yi satın almak için önerilen değişimdir. Poloniex ve Bittrex de REP’yi desteklemektedir.

Çoğu altcoin gibi, Augur için sadece Bitcoin veya Ethereum kullanarak değişim yapabilirsiniz . Başlamak için, Gemini gibi bir platformda Bitcoin veya Ethereum satın alabilir ve tercih ettiğiniz borsaya aktarabilirsiniz. Oradan REP almak için ticaret yapabilirsiniz.

Ek olarak, REK’yi doğrudan EUR ile satın almak için Kraken’i kullanabilirsiniz .

REP Nerede Saklanır..

Augur, REP jetonu için belirli bir cüzdan inşa etmedi, ancak yine de birçok seçeneğiniz var. Jaxx ve Exodus , REP dahil olmak üzere birden çok para birimini destekleyen iki saygın çevrimiçi cüzdandır. Augur bir ERC20 jetonu olduğu için ERC20 desteğine sahip tüm cüzdanlarda saklanabilecektir.

REP’yi saklamanın önerilen yolu bir donanım ve soğuk cüzdanlar kullanmaktır. Donanım cüzdanı kullanmak, paranızı kötü amaçlı yazılımlardan ve bilgisayar korsanlarından korur. Ledger Nano S ve Trezor cüzdan destek REP belirteçleri ve iki büyük, güvenli seçeneklerdir.

Analiz..

Augur, alanında en eski projelerden biri ve Ethereum üzerine inşa edilen ilk projelerden biriydi. Platform, tahmin piyasaları ve olay olasılığı hisse senedi ticareti için merkezi olmayan bir pazardır.

Augur, tahmin verilerini toplamak ve olay sonuçlarını raporlamak için “Kalabalığın Bilgeliği” ni kullanır. Ekip, tahmini pazarlarda çalışma konusunda deneyimlidir ve iki yılı aşkın bir süredir ürünlerini tekrarlamaktadır.

Kitaplarda başarılı bir lansmanla Augur, Ethereum ağındaki diğer dapplerin yolunu açmalıdır. Bununla birlikte, bu rolü yerine getirmek için yeterli evlat edinme kazanıp kazanmadığını yalnızca zaman gösterecektir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.