Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Aurora Coin (AOA) Nedir?

Coinmarketcap 200. Sırada Yer Alıyor.

0 575

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Aurora, oyun, büyük veri, yapay zeka gibi endüstrileri birbirine bağlamak için yıldırım hızında sözleşmeler yaratma umuduyla , iki farklı konsensüs mekanizmasını, delege edilen İspat Kanıtı (dPoS) ve Bizans Hata Toleransını birleştiren akıllı bir sözleşme platformudur .

Aurora ekibinin, ağı oluşturmaya devam ettikleri için ağ için birkaç hedefi vardır. İlk olarak, uygulamasının dijital varlıkların yaratılmasının ötesine geçmesini istiyorlar. Bunu yapmak için, “mükemmel akıllı sözleşme yapmaya odaklanmalı”, blockchain teknolojisinin iş hacmini iyileştirmeli ve hangi blockchain zorluklarının ortaya çıktığını çözmeli – ikinci, üçüncü ve dördüncü hedefler. Aurora zincirinin nihai hedefi birlikte çalışabilirlik ve mevcut uygulamalarla basit entegrasyon.

Bu kılavuzda,

  • Aurora Nasıl Çalışır?
  • Aurora Takımı ve Gelişimi
  • Piyasa Durumu
  • AOA Satış Noktaları
  • AOA Nerede Saklanır?
  • Son düşünceler

Aurora Nasıl Çalışır?

Temel olarak, Aurora akıllı bir sözleşme platformudur . Merkezi olmayan uygulamaları (dApps) ve diğer programları programlayabilirsiniz.

Proje, iki (yarı) popüler konsensüs mekanizmasının bir kombinasyonunu gerçekleştirmesi bakımından benzersizdir: birincisi, dPoS ve ikincisi BFT.

Devredilen Proof of Stake Kanıtı (dPoS)

EOS , BitShares , Lisk ve ARK dahil olmak üzere sayısız proje dPoS kullanıyor . Bir dPoS sisteminde, her simge tutucu yeni bloklar oluşturan düğümlere oy verir. Bu mekanizma, madencilerin yeni bloklar oluşturduğu iş kanıtından farklıdır.

Aurora’da tüm token sahipleri işlemleri paketleyen proxy düğümlerine oy verebilir (yani bloklar oluşturabilir). Ağda her zaman 101 proxy düğümü vardır.

Proxy düğümü adayı olmak için , Aurora’nın jetonu olan 5 milyon AOA’ya sahip olmanız gerekir. Proxy düğümü olmanın tek yolu, 5 milyondan fazla AOA’ya sahip olmak ve akranlarınız tarafından oy kullanmaktır.

Bizans Hata Toleransı (BFT)

Aurora’nın fikir birliği bulmacasının diğer yarısı BFT. Proje çatalları önlemek ve fikir birliği sürecini hızlandırmak için bu mekanizmayı kullanmaktadır.

İkili görüş birliğini gerçekleştirmek için Aurora blok zinciri , ağı katmanlaştırmak ve farklı bağlantı uzunluklarında düğümler arasında bilgi yayınlamak için bir P2P Stereo-ağ işletir .

Diğer Önemli Özellikler

Aurora’nın ek özelliklerinden bazıları:

  • Bekleyen bölge – Doğrulanmış işlemleri beklemedeki bir bölgeye yerleştirerek Aurora, farklı akıllı sözleşmeleri ve dApp’ları ayırabilir, böylece şişirilmiş olanların tüm ağa saplanmaması sağlanır.
  • Yükseltilebilir blockchain – Aurora, çatallanmaya gerek kalmadan sorunsuz yükseltmeler sağlamak için akıllı sözleşmelerle birlikte blockchain kodunu yerleştirmek için bir LLVM derleyicisini kullanır.
  • Küme gruplaması – Düğümler, işlem doğrulaması için kümeler oluşturmak üzere kendi kendine gruplama işlevini açabilir. Bunu yapmak kullanıcılar için depolama maliyetlerini azaltır.

AOA Jetonu

Aurora ağı, sistemi geliştiren katılımcıları AOA jetonlarıyla ödüllendirir. Diğer birçok aktivitenin yanı sıra hataları bularak, projeyi tanıtarak ve kod tabanını geliştirerek AOA kazanırsınız. Başlangıçta, Aurora ekibi bu ödülleri elle dağıtıyor, ancak hedefleri sonunda blok zincirine objektif kurallar yazmak.

Toplam 10 milyar AOA jetonu var.

Aurora Takımı ve Gelişimi

CEO Aqua Zhao ve Global Pazar Yöneticisi Bo Zhang, 2017 yılının sonlarında Aurora’yı kurdu. Zhang, LinkedIn sayfasına göre Achain’de İş Geliştirme Direktörü. Ekip kendileri hakkında çok fazla bilgi vermez.

Ne yazık ki, Aurora yol haritası oldukça seyrek. Bununla birlikte, daha olumlu bir notta, ekip her hafta bir şirket güncellemesi yayınlar. Şu anda, yükseltilebilir akıllı sözleşmelerle yükseltilebilir bir blok zincirinin yanı sıra çok zincirli geliştirme araştırması üzerinde çalışıyorlar.

Yarışma

Aurora, endüstri kullanımlarına odaklanan akıllı bir sözleşme platformudur, bu nedenle geniş bir rekabete sahiptir. Açıkçası, Ethereum en tanınmış rakip. NEO , Bizans Hata Toleransı (dBFT) olarak atanan benzer bir konsensüs mekanizması kullanmaktadır. Ve, VeChain sanayi benimsenmesi etrafında odaklanmıştır.

Piyasa Durumu

AOA şuan 07.02.2020 tarihi itibariyle coinmarcetkap da 200. sırada bulunmaktadır. Piyasa değeri 0,002275 USD dır.

AOA Satış Noktaları

AOA ticaretinin büyük bir kısmı BiteBTC ve CoinEgg’de gerçekleşir. Ancak, bunun yerine muhtemelen KuCoin’i tercih etmelisiniz. KuCoin’de AOA, ETH ve BTC karşılığında kullanılabilir.

AOA Nerede Saklanır?

Aurora’nın iki farklı resmi cüzdan seçeneği var. AOA ana ağ cüzdanı Mac ve Windows işletim sistemlerinde bulunur.

Mobil bir seçenek arıyorsanız Aurora, AOA lite cüzdanını sunar. Cüzdan herhangi bir uygulama mağazasının dışında bulunuyor gibi görünüyor, bu yüzden Aurora web sitesinden indirmeyi seçtiğinizde dikkatli olun.

Kcash ve Math Wallet da AOA’yı destekliyor.

Son Düşünceler..

Bu projenin hala kanıtlaması gereken çok şey var. En iyi akıllı sözleşme platformu olma yarışında, bu proje çoğu rakibin çok gerisindedir.

Ancak gecikmeli başlangıcı bir avantaja dönüşebilir. Takım, daha gelişmiş projelerin hatalarından öğrenme ve umarım onları kendileri yapmama şansına sahiptir.

Aurora ağı için hala ilk günler olsa da, benzersiz fikir birliği mekanizması en azından ona göz kulak olmak için yeterli neden olmalıdır. Sadece 2019 yılı içerisinde, fiyatı zaten yüzde 400’ün üzerinde arttı.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.