Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Barcelona FB Chiliz dijital para platformu (CHZ) ile anlaştığını duyurdu.

0 983

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sadece kripto para biriminin daha fazla benimsenmesine hizmet edebilecek bir hareketle, büyük Avrupa futbol ligi kulübü FC Barcelona bugün Blockchain platformu Chiliz ile yeni bir ortaklık duyurdu .

Daha önceleri Paris Saint Germain, Juventus, Roma, Atletico Madrid, Galatasaray SK, Liverpool ve West Ham United ile anlaşmalar yapmıştı.

32 milyon takipçisi olan resmi Twitter sayfasında, İspanyol kulübü taraftarların yakında oylama hakları ve ödüller kazanmak için dijital para birimini kullanabileceklerini belirtti.

FC Barcelona, ​​taraftarlarla etkileşime geçmek için yenilikçi yollar arıyor

İspanyol futbol ligi masasına hakim olma konusunda uzun bir geçmişi olan FC Barcelona, ​​destansı küresel futbol yıldızlarını Lionel Messi, Ronaldinho ve tartışmalı olarak tüm zamanların en iyi oyuncusu Maradona’nın yapımcılığını yaptı.

Kulüp, dünya çapında devasa bir 300 milyondan fazla hayran kitlesine sahip ve en az 20 Avrupa ve dünya çapında şampiyonluk kazandı. Sitenin resmi sayfasına göre, Chiliz ile işbirliği yapmak FC Barcelona’nın coğrafi olarak dağıtılmış fan tabanı ile daha verimli bir şekilde etkileşime girmesine izin verecektir:

“Ortaklık, Chiliz Fan Oylama ve Ödül Mobil Uygulaması Socios.com’da Barça Fan Jetonları ($ BAR) ile Kulüp ve Küresel Fanbase Arasındaki Katılımı Artıracak”

Kulübün tweet’i, ‘dijital para birimi’ yerine ‘kripto para’ kelimesini kullanmaktan özellikle kaçınıyor olsa da, dünyanın en ünlü futbol kulübünün pazarlama mesajına ‘blockchain’ ve ‘tokenler’ kelimelerini katması önemli. Bu, büyük olasılıkla dijital para birimlerinin olanaklarına ve genel olarak daha büyük ekosisteme daha fazla göz getirecektir.

Barça Taraftar Jetonlarının Verilmesi ($ BAR)

Barça’nın yeni dijital pazarlama stratejisinin bir parçası olarak, Chiliz ile ortaklık, küresel hayran kitlesine ulaşmak için Barça Fan Tokenlerini ($ BAR) kullanacak. Bu jetonları satın alarak, kulübün takipçilerine oy hakkı ve “münhasır ürünler ve hayat boyu bir kez benzersiz deneyimler” şeklinde ödüller verilecek.

Chiliz’in Socios.com platformunu kullanarak jeton sahipleri ayrıca jeton ticareti, topluluk zorlukları, sohbet ve oyunlara da katılabilirler. FC Barcelona Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticari Bölge Başkanı Josep Pont şunları söyledi:

“Chiliz’i yeni bir küresel ortak olarak Barça ailesine davet etmekten gurur duyuyoruz. Bu anlaşma bize, Kulübü dünyadaki hayranlarımıza daha yakın hale getirmek için dijital alana odaklanarak yenilikçi pazarlama ve ortaklık aktiviteleri oluşturma şansı verecektir. ”

Socios.com CEO’su ve Kurucusu ve Chiliz Alexandre Dreyfus hayran kalırken:

“FC Barcelona’yı Socios.com’a davet etmekten çok heyecanlıyız ve dünya çapında kitlesel hayran kitlelerine katılmaya başlamak için daha da heyecanlıyız. Dünya çapında 300 milyondan fazla hayranı olan Barça’nın fandomu, kültürleri olduğu kadar ülkeleri de kapsıyor… Bir hayran, bir Fan Simgesi satın aldığında, bu yenilikçi teknolojinin kullanım örneklerini güçlendiriyoruz. ”

Barça Fan Jetonları bu yıl ikinci çeyrekte 40 milyonluk ilk tedarikle 2 € ‘luk başlangıç ​​maliyetiyle dolaşıma başlayacak. Hayranların onları edinmesi için önce büyük bir kripto para borsasından veya doğrudan Chiliz.net üzerinden Socios.com’un dijital para birimi olan Chiliz’i ($ CHZ) satın almaları gerekiyor.

Paris Saint-Germain’in izinden gitmek

FC Barcelona, ​​hayran katılımını artırmak için Chiliz ile anlaşma yapan ilk büyük Avrupa futbol kulübü değil. CryptoSlate Eylül 2018’de Fransız kulübü Paris Saint-Germain’in Socios platformunun ilk resmi markalı kripto para birimi ortağı olduğunu bildirdi .

Aslında, gittikçe daha fazla spor kulübü, fan katılımını artırmak için yeni teknolojiyi kullanmanın faydasını görüyor. FC Barcelona ayrıca , Eylül 2019’da Socios’a katılan ilk İspanyol kulübü olan başka bir büyük İspanyol futbol kulübü Atlético de Madrid’in izinden gidiyor.

Hayran katılımını artırmak için dijital para birimlerinin kullanılması, küresel olarak daha popüler hale geliyor ve şimdi dünyanın en popüler kulübüne ulaştı.

$ BAR, kulübün hayranları için bir sadakat jetonundan biraz daha fazlası olabilir, ancak kripto dünyasına bir adım taşı ve ana akımdaki kripto para birimi için daha açık bir kullanım durumu.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.