Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,806.21
+164.89
Ethereum
$3,855.82
-4.3
Litecoin
$83.46
-1.05
DigitalCash
$30.08
-0.46
Monero
$141.62
+0.61
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.34
+0.19
Dogecoin
$0.17
0

Binance Borç Verme, Esnek Mevduatlara Bitcoin Cash (BCH) Dahil Ediyor..

Kripto Para Borç Verme Yarışı Isınıyor..

0 624

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin Cash (BCH) Halving Öncesi Binance’den de Destek Geldi..

Bitcoin Cash (BCH) kullanıcıları ve dijital varlığa ilgi duyanlar için güzel gelişmeler gelmeye başladı. Kripto Para Borsası Binance, kredi platformunda ETH ve EOS ile birlikte BCH esnek para yatırma işlemlerine ekledi. Bu gelişme, kripto kredileri alanındaki rekabetin ısınmasıyla ortaya çıkıyor.

Binance Borç Verme Platformuna Bitcoin Cash Ekledindi..

180’den fazla ülke ve bölgeden kullanıcılarla popüler uluslararası kripto para borsası olan Binance, Bitcoin Cash  (BCH) de dahil olmak üzere üç ek üst kripto tutan kullanıcılarına faiz getiren bir hizmetin genişletildiğini duyurdu. Binance şimdi ETH , BCH’yi ve EOS esnek mevduatlar için desteklenen dijital varlıklar borç listesine ekledi. Daha önce sadece BTC ve BNB bulunuyordu.

Borç verme, borsa kullanıcılarının platformdaki boşta kalan kripto varlıklarını Binance Margin’e ödünç vermeleri ve bunun için faiz kazanmaları için sağladığı finansal bir üründür. Esnek mevduatlar, uzun vadeli bir taahhüt olmadan fonları kullanma esnekliği ve marj yatırımcıları fonlarınızı kullanırken günlük faiz almanın basitliği ile kripto için bir tasarruf hesabı gibidir.

Binance Lending’deki bireysel bitcoin nakit limiti 1.000.000 BCH olarak belirlendi ancak şirket, piyasa ve risk faktörlerine göre faiz oranlarını ve esnek mevduatlardaki maksimum bireysel limitleri ayarlayacağını söylüyor. Böyle bir miktar ödünç verebilecek kullanıcılar açısından, bir borsada büyük miktarda tutma riski de göz önünde bulundurulmalıdır.

Binance, ilk test aşamasından sonra başlattığı yeni hizmetlere bitcoin nakit desteği eklemek her zaman oldukça hızlıdır. Ekim 2019’da , Binance Zinciri üzerinde geliştirilen merkezi olmayan borsada BCH ticaretini başlattı ve DEX’te gerçek bitcoin nakit varlıkları tarafından desteklenen bir jeton listeledi.

Aralık 2019’da şirket , Binance Futures ticaret platformunda 75 kata kadar kaldıraçla BCH / USDT vadeli işlem sözleşmeleri de başlattı . Bitcoin Cash, Binance’in vadeli işlem ticaret platformunda sunulan üçüncü dijital varlıktı ve kripto türevleri pazarındaki konumunu güçlendirdi.

Kripto Para Borç Verme Yarışı Isınıyor..

Daha önce özel girişimlerin alanı olan kripto para birimlerinin borçlanması ve borçlanması işi, perakende borsalar ve cüzdanlar gibi yeni şirketlerden büyük ilgi gördü.

10 Mart’ta Blockchain.com , perakende kullanıcılarına cüzdanlarında tutulan kripto varlıklarına karşı USD-sabitlenmiş sabit paralar sunan bir ürün olan Borrow’u piyasaya sürdü . Bu borç verme hizmeti 180’den fazla ülkedeki kullanıcılara sunulmuştur. Şirket ayrıca, perakende kullanıcılara kurumsal yatırımcılar ile aynı likidite havuzuna erişim sunacağını söyledi.

5 Mart’ta saklama hizmeti sağlayıcısı Bitgo, birkaç aylık özel beta sürümünden sonra kurumsal dijital varlık borç verme hizmetleri sunmaya başladığını duyurdu. Borç verme hizmetinin, kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını anlayan bir Wall Street ekibi tarafından yapıldığı söyleniyor.

Aynı gün, Çin kripto kredisi şirketi Babel Finance de 2020 yılında piyasaya bakışını sağladı ve “Borç piyasası, çeşitli kripto finans oyuncuları tarafından benimsenen yatay kalkınma stratejisi nedeniyle giderek daha kalabalıklaşıyor” dedi. Yine de şirketin olağanüstü kredi bakiyesi bu yıl yeni bir rekor kırdı ve 18 Şubat 2020’de 380 milyon dolara ulaştı.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin ilk olarak neredeyse tam dokuz yıl önce ortaya çıktı ve günden güne güçlenerek ve büyüyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam ediyor.  Şuan ki durumunu kısaca değerlendirecek olursak en pahalı, istikrarlı ve popüler kripto para birimi olduğunu ilave edebiliriz.

Kripto para birimi için en büyük sorunlardan biri her zaman “ölçeklenebilirlik” olmuştur. Daha spesifik olarak, Bitcoin oluşturulduktan sonra 1 MB ile sınırlı olan bir işlem bloğu büyüklüğündeydi. Bu sınır, işlem işleme sürelerinde önemli gecikmelere neden oluyor ve ağın işleyebileceği işlem sayısını sınırlıyor.

Bu sıkıntılara çözüm olarak doğan Bitcoin Cash farklı bir hikaye yazdı. Bitcoin Cash (BCH) blok boyutunun 1 MB’den 8 MB’a çıkarılmasını sağladı. Genel hedef olarak; Bitcoin Cash’in PayPal ve Visa gibi sektör devlerinin şu anda işleyebileceği işlem hacmiyle rekabet edebileceğini umarak ağ tarafından işlenebilecek işlem sayısını artırmaktır.

Bitcoin Cash Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri Bitcoin Cash (BCH) başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor.

Bitcoin Cash (BCH) hakkında geniş kapsamlı olarak bilgi edinmek için tıklayınız..

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.