Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$66,653.87
+618.83
Ethereum
$3,227.64
+42.32
Litecoin
$84.85
-0.2
DigitalCash
$31.42
+0.11
Monero
$123.23
+2.28
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$28.24
+0.11
Dogecoin
$0.16
0

Binance Ceo Changpeng Zhao Kimdir? Bilinmeyen Başarı Öyküsü..

0 887

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Changpeng Zhao Kimdir?

Günümüz de kriptopara borsalarının liderlerinden olan Binance; her geçen gün güç kazanıyor. Kendi coini olan BNB coin ise kısa sürede en büyük rakiplerini alt edip piyasanın en değerli 7. Coini oluyor. Bu aslında bir ilkti bir borsanın coini coinmarketcap’da bu kadar iyi yerlerde olması, işlem hacminin yüksek olması dikkatleri üzerine çekmiştir. Eğer BNB coinin sadece Binance borsasında olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu coin binance borsası dışında; HBTC, INDODAZ, BİLAXY, GATE.İO, BitForex, Coinbit, BitMax, BitZ, IndoEx, KuCoin, BitMart, CoinEx gibi borsalarda da işlem görmektedir. Aynı zamanda 400’ ya yakın borsa ve birimlerde işlem görmektedir. Değerinin artış sebebi de buradan gelmektedir.

Binance ve BNB Coin Başarısının Gücü

Tabi ki Binance coin ve BNB coinin kısa sürede bu kadar büyük başarıya imza atmasının arkasında bir güç var. Bu da Binance CEO Changpeng Zhao adlı kişiden başkası değildir. Changpeng Zhao çok çalkantılı dönemlerden geçmiş ama edindiği tecrübeleri çok iyi kullanabilmiş biridir. Yaşı daha 30 civarında iken birçok başarıya imza atmış.

Changpeng Zhao’ nun sarsıntılı hayatı babasının Çin’den sürülmesi ile başlıyor. Öyleki Changpeng Zhao’ nun babası bir profesör ve Çin’ de tepki çekebilecek bir düşünceye sahipti. Tabi ki düşüncelerini dile getirmesi ile birlikte Çin’ de tepkiler yükseliyor ve Çin dışına sürgüne gönderiliyor.

Tarih 1980 yılına gelindiğinde ise babası ve ailesi Kanada’ ya taşınıyor. Bir süre hayatını orada daim ettiriyorlar. Ancak Changpeng Zhao ve ailesi bu sürgünden çok zarar görür. Aile geçimini sağlamak için her biri çalışmak zorunda idi. Kendisi de o sıralar küçük çaplı işlerde çalışmaya başladı. Tabi ki bu çalışma aslında onun karakterini oluşturacaktı.

Changpeng Zhao Ünivesite Sonrası Başlıyor

Zaman ilerledikçe Changpeng Zhao Kanada üniversitelerinden bir olan McGill üniversitesinde Bilgisayara Bilimi bölümünü kazanıyor. Hem iş hayatı hemde üniversite derken sonunda üniversiteden mezun oluyor. Artık iş bulması gerekiyordu. Bu yüzden kendisine hedef olarak Japonya’yı belirliyor. Tokyo Menkul Kıymetler Borsasında çalışmak için çalmadığı kapı bırakmıyor. Tabi ki babasının birkaç bağlantısı sayesinde sonunda burada işe başlıyor. Ancak bir süre sonra buradan ayrılıp dünyanın en büyük finans kanalı olan Bloomberg şirketinde işe başlıyor. Tabi ki hem finans geçmişi hemde bilgisayar bilimi okumuş olması sebebiyle kısa sürede kendisini orada kabul ettirip teknik birim baş müdürü oluyor.

Changpeng Zhao Ata Topraklarına Gidiyor

Japonya’daki misyonunu tamamladığını düşünen Changpeng Zhao edindiği finans ve teknik deneyimlerini kendi girişimciliği için kullanmaya karar verir. Bu yüzden ata topraklarına Çin’e yani Şangay’a gidiyor. Orada Fusion Systems adlı bir ticaret platformu oluşturur. Çok geçmeden bu platform Çin hükümeti tarafından yaptırımlara maruz kalır ve kapanır.

Changpeng Zhao, 2013 yılına kadar sesiz kalacaktı. 2013 yılında sahneye tekrar çıkıyor ve Blockchain.info ekibine katılıyor. Burada pek kalmıyor ve birkaç ay sonra da OKCoin’ de teknoloji yetkilisi olarak çalışıyor. Diğer işlerinde de olduğu gibi burasıda pek uzun sürmüyor.

Binance Borsası Kuruluyor

2013 yılından sonra ise pek bir iş yapmıyor ve sahneden yok oluyor. Ancak takvimler 2017 yılını gösterdiğinde Binance platformunu kuruyor. Tokyo Menkul Kıymetler Borsasında kazandığı finans deneyimi, Bloomberg’ te öğrendiği insan davranışları, kurduğu ticaret platformunda aksaklıkları, Blochchain.info’ da blockchain teknolojisini, OKCoin çalışmalarında Coin teknolojisini öğrenerek Binance Borsasını kuruyor. Binance piyasa çıktıktan 8 ay sonra kripto borsalarının en büyüklerinden biri oluyor. Çünkü o aralar en büyüğü olan Poloniex sitesi hacklenmişti, bittrex sitesi yüksek komisyon ücreti ve teknolojik sorunlarla baş ederken Binance Borsası ortaya çıkıyor. Doğru zamanda ortaya çıkmıştı. Bu yüzden yatırımcıların kurtarıcısı olarak göründü ve yatırımcılar artık binance borsasında idi.

BNB Coin veya Binance Coin Nereden Alınır?

Bnb Coin elde etmek için en iyi Binance üzerindedir. Buraya tıklayarak üye olup alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Exchange platformunda Bitcoin, Ethereum, Tether takas edebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, nasıl Bitcoin satın alacağınıza dair rehberimize göz atın.

Gelecekte neler olacağını ve daha birçok özelliği için bizi takipte kalın. bitcoingundem.com ile en güncel ve en doğru haberleri alırsınız. bitcoingundem.com hayatınızda ise kripto para piyasası avucunuzda demektir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.