Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Binance Coin (BNB) Nedir?

Coinmarketcap 9. Sırada Yer Alıyor.

0 648

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Binance adı aslında “Dijital ve Finans” kelimelerinin bir birleşimidir ve yalnızca dijital varlıklarla uğraştıklarını gösterir.

Binance şu anda dünyanın en büyük para borsalarından biridir ve ortalama yedi günlük dönemde yaklaşık  6 milyar dolarlık varlık ticareti yapılmaktadır. Binance’in zirveye yükselişi hızlı oldu. 2017 yılının Temmuz ayında lansmanından bu yana Binance hızlı bir şekilde büyüdü. Mevcut ayı piyasasında bile kullanıcılar  borsaya kaydolmaya devam ediyor. Binance, 2017 boğa piyasasının zirvesinde kullanıcı kayıtlarını yeniden etkinleştiren ilk borsalardan biriydi.

Binance ayrıca Binance borsasında işlem gören ve kullanılan bir kripto coinin (BNB) adıdır. ICO’dan bu yana, BNB’nin değeri borsanın büyümesiyle arttı. BNB şimdi piyasa değeri ile dünyanın en iyi 10 kripto para birimi arasında yer alıyor .

Binance bu kadar ilgi çekici kılıyor? Neden bu kadar çok insan bu borsayı kullanmak için kaydoluyor? Bu makalede, bu soruları ve daha fazlasını inceleyeceğiz. Cevaplar şaşırtıcı derecede basit. Binance’ın iş modelinin sadeliği, şimdiye kadarki başarısının anahtarı oldu ve gelecekteki başarı için iyi durumda. Bu kılavuzda aşağıdakileri keşfedeceğiz:

  • Borsalar Nasıl Çalışır: Binance’ın Avantajını Anlama
  • Binance Exchange’i kullanma
  • Binance Parası (BNB)
  • Binance Coin Ticaret Geçmişi
  • BNB Satış Noktaları
  • BNB Nasıl Saklanır
  • Sonuç
  • Ek Binance Coin Kaynakları

Borsalar Nasıl Çalışır: Binance’ın Avantajını Anlama..

Değişim yazılımı ile bazı teknik problemleri çözmek Binance’in en önemli rekabet avantajları arasındadır.

Eşleştirme..

Tipik bir borsa alış ve satış emirleri için piyasa yapıcı olarak çalışır. Bir değişim yaptığınızda, borcun kendisinin para biriminizi satın almadığını ve satmadığını not etmek önemlidir. Bunun yerine, exchange, varlığınızı istediğiniz fiyattan satın almak isteyen başka bir kullanıcıyla eşleşir. Alım / satım emirlerinin bu şekilde eşleştirilmesi, bir borsadaki anahtar işlevdir. Bir borsa emir alım / satımıyla eşleştiğinde ve bir ticareti tamamladığında, bir eşleşme bulma hizmeti için her iki tarafa bir işlem ücreti alır. Borsalar bu şekilde para kazanır.

Bu sipariş eşleşmesi, birçok kripto para birimi borsa için bir darboğaz yaratır. Eşleşen yazılımınızın işleyebileceğinden daha fazla ticaret talebiniz varsa, siparişler gecikecektir. Şu anda Bitcoin ve altcoinlerin popülaritesi ile, kullanıcılar en popüler borsalarda dakikada milyonlarca ticaret talebi gönderiyorlar. Geciken işlemler, bir yatırım fırsatından yararlanmak ve onu kaçırmak arasındaki fark olabilir.

Binance’ın en büyük yeniliği, saniyede 1,4 milyon işlem yapabilen eşleşen motorudur . Bu, işlem platformlarını piyasadaki en hızlı platformlardan biri haline getirir. Bu nedenle, birçok kripto yatırımcısı işlem hızı nedeniyle Binance’e akın etti.

Likidite..

Bir borsadaki diğer kritik bileşen likiditedir. Likidite, varlıkların borsa çevresinde hareket ettiği miktar ve sıklıktır. Hızlı bir şekilde bir eşleşme bulmak ve rekabetçi bir fiyata bir siparişi tamamlamak için, sipariş defterinde çok fazla etkinlik olması gerekir. Sessiz bir sipariş defterine sahip bir borsa, paranızı yatırmak için iyi bir yer değildir. Bununla birlikte, Binance dünyanın en işlek sipariş defterine sahip ve bu da onu işlemler için güvenli ve rekabetçi bir pazar haline getiriyor.

Binance, sadece Bitcoin ve diğer üst paralarda değil, birçok farklı varlıkta yüksek likiditeye sahiptir. Bitcoin, Binance’de en çok işlem gören varlıktır , ancak altcoinler de iyi bir hacme sahiptir. Altcoin avantajı Binance için erdemli döngü olduğunu ve yeni paralar genellikle listeye seçim Binance ile yarışan borsalarda bitti. Bu, Batı merkezli borsalarda bulunmayan Asya’dan birçok parayı içerir . Mevcut geniş varlık yelpazesi, Binance’in hızlı yükselişinin bir başka önemli nedenidir.

Binance Exchange’i Kullanma..

Binance, borsada her ülkeye ait kendi para birimlerini desteklemiyordu. Ancak 2019 yılı sonu itibariyle, bu konuda da belirli başlı para birimlerine destek geldi.

Binance’i kullanmak istiyorsanız, zaten kripto para birimine sahip olmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, Binance hesabınıza para yatırmak, kayıt ve kurulum oldukça kolaydır.

Kullanıcı Deneyimi ve Arayüz..

Binance, bilinçli yatırım kararları vermek için ihtiyacınız olan çizelgeleri, grafikleri ve diğer bilgileri feda etmeden sezgisel bir kullanıcı arayüzü oluşturmak için harika bir iş çıkardı. İşlem yapmak kolaydır ve işlem yapmak ve siparişi oluşturmak istediğiniz döviz çiftini seçmek için sadece birkaç tıklama gerektirir. Kullanıcı arayüzü çevrimiçi olarak ve ayrıca iOS ve Android için bir mobil uygulama olarak mevcuttur.

Binance’ın hızlı büyümesine katkıda bulunan bir diğer faktör, on dört farklı dilde mevcut olmasıdır. Borsa Türkçe, İngilizce, Çince, Japonca, Korece, Rusça, İspanyolca, Fransızca, Almanca ve diğer bazı ana dilleri konuşan kullanıcıları destekler.

Düşük Ücretler..

Binance’ın başarısının son anahtarı, ücretlendirdiği rekabetçi ticaret ücretleri. Hesabınıza para yatırmak ücretsizdir ve siparişler için % 0,1’lik basit bir işlem ücreti alınır . İşlem ücreti, işlem yaptığınız her seferde% 0,1 kaybedeceğinizden işlem yapma sıklığınızı sınırlamak isteyeceğiniz anlamına gelir. Ancak, bir dakika içinde Binance’ın bu işlem ücretlerini azaltmayı mümkün kıldığını göreceğiz. Binance’ın işlemlerini ne kadar yaptığını düşünürseniz, bu açıkça karlı bir iş modeli. Günlük hacminin sadece% 0.05’i her gün milyonlarca gelire dönüşüyor.

Binance ayrıca, varlıkları hesabınızdan özel cüzdanlara taşımak için para çekme ücretleri de alır . Para çekme ücretleri madeni paraya göre değişir, ancak yüzde tabanlı değil sabit ücretlerdir.

Binance Parası (BNB)..

Borsa lansmanı ile birlikte Binance bir ICO başlattı. BNB, Ethereum üzerine kurulmuş bir ERC20 tokenidir . Toplam arz 200 milyon BNB ile sınırlıdır , bundan sonra daha fazla para oluşturulmaz.

Binance borsasında ücretlerinizi ödemek için BNB’yi kullanabilirsiniz. Ücretlerinizi değiştirdiğiniz kripto para biriminde ödemeyi seçebilmenize rağmen, Binance, BNB’de ücret ödemeye yönelik bir teşvik olarak bir indirim sunuyor. Binance üyeliğinizin ilk yılında, ücretler BNB’de ödendiğinde% 50 indirimlidir. Sonraki her üyelik yılında ücret indirimi azalır. Binance’ı kullandığınız beşinci yılınıza kadar artık BNB’de ödeme yapmak için bir ücret indirimi yok.

Ücret iadesi her yıl azaldığından, BNB tokeninin değerinin de zamanla azalması beklenmektedir. Bu amortismanla mücadele etmek için Binance, zaman içinde BNB jetonlarını da yok ederek toplam BNB arzını 200 milyondan 100 milyona düşürdü. Para arzının bu şekilde daraltılması, indirimin azalmasının etkilerini ortadan kaldırmalıdır. Amaç, zaman içinde BNB paraları için istikrarlı bir fiyat.

Ücret ödemesi BNB jetonunun birincil amacı olsa da, Binance’in Launchpad programına katılan belirli ICO’lara yatırım yapmak için de kullanabilirsiniz. ICO bittiğinde, bu yeni jetonlar otomatik olarak Binance’de listelenecek ve ICO ile değişim arasında kesintisiz bir pazar oluşturacaktır.

BNB Jetonunun Geleceği..

Binance, müşteri sadakatini artıracağı umuduyla BNB tokeninin benimsenmesini teşvik ediyor. İndirim, elbette, ticaret ücretlerini düşürmek için güzel bir avantaj. Ancak indirim düştükten sonra bile, kullanıcıların kullanmaya devam edebilecekleri kalan BNB’ye sahip olmaları muhtemeldir. Baskın bir kripto para borsası olarak Binance’in madalyonun yaygın olarak dolaşmaya devam etmesini bekleyebiliriz. Bnb satın alma sayısı arttıkça, daha değerli ve kullanışlı hale gelir.

Şu anda, BNB’nin birincil değeri değişim içinde. Bu, pratik bir kullanım durumu olduğu için BNB’yi çoğu yeni para arasında benzersiz kılar. Çoğu yatırımcı en yüksek yatırım getirisini BNB indiriminden kazanacak. Bununla birlikte, gelecekte, BNB’nin değerinin bir varlık olarak büyüyebilmesi mümkündür. En erken yatırımcılar için, zaten BNB’den büyük bir getiri elde ettiler diyebiliriz. Yatırımcıların iadeyi almaya devam edip etmediklerini veya BNB’yi takdir edeceği ümidiyle tutup tutmadıklarını görmek ilginç olacak.

Binance şu anki seviyesinde sürekli başarı görürse, kesinlikle daha fazla özellik ve program uygulayacaktır. Bu yeni yetenekler ve eklentilerin tümü muhtemelen BNB parasını kullanacaktır. ICO Launchpad’i, BNB jetonunu kullanarak eklenen bir özelliğin erken bir örneğidir. Çok daha fazlası var.

Arka Plan ve Takım..

Binance, başlangıçta Şangay’da başlayan ve şimdi Malta’da bulunan bir Çinli şirkettir . Kurucusu Changpeng Zhao, önde gelen bir Çin kripto para borsası olan OKCoin’in eski CTO’sudur. Zhao’nun şirketi Beiji Technology, Binance’in sahibi ve işletmecisidir.

Ağustos 2017’de, lansmandan kısa bir süre sonra Binance, Yi He’nin takıma katılacağını duyurdu . Yi O, OKCoin’in orijinal kurucularından biriydi. Teknoloji ürünlerini büyütme ve kullanıcı evlat edinme yeteneği ile tanınmaktadır. Zhao, He ve Binance ekibi, şirketi oldukça kısa bir sürede dünyanın en büyük borsalarından birine dönüştürdüler.

Yarışma..

Binance yakın zamana kadar dünya çapında kripto para birimi borsaları için hacimce bir numara oldu. O zamandan beri hacim olarak yaklaşık üç kez işlem gören Bitmex borsası tarafından üstlenildi . Ancak Bitmex, marj ticaretine de izin veren düzenlemesiz bir borsadır. Bu, düzenlenmiş olan ve kullanıcıların fon ödünç almasına ve işlemlerinden yararlanmasına izin vermeyen Binance’e doğrudan karşıdır.

Marj ticareti; ticaret için daha riskli bir yoldur ve birçok tüccar hızlı bir şekilde zengin olma umuduyla hesapları patlatmaktadır. Başka bir deyişle, tüccarlar Bitcoin’i piyasadan ödünç alabilir, satabilir ve daha sonra BTC’yi daha düşük bir fiyata satın alma umuduyla dolar satın alabilirler, böylece kar elde edebilirler. Bitmex’in mevcut ayı piyasasında daha fazla iş üretmesinin nedeni bu olabilir.

Binance Coin Ticaret Geçmişi..

Altcoins, 2018 ayı piyasasında gerçekten acı çekti. Neyse ki, Binance, yatırımcıları işlem ücretlerini ödemek için BNB’yi kullanmaya devam etmeye teşvik eden iyi bir iş modeline sahiptir. Bu durum tüccarların dolar yerine BNB’yi elinde tutmasıyla fiyatın büyük ölçüde artmasını sağladı. BNB, 2017’de 2,80 dolara kadar hızlı bir şekilde çekim yapmadan önce başlangıçta 0,10 dolar civarında işlem gördü.

2017 yılında mani yüksekliğinde, 24 $ ‘a kadar yükseldi. Şu anda 4.60 $ civarında işlem görüyor ve bu da genel altcoin pazarının değer kaybetmesini gösteriyor. Bununla birlikte, ilk piyasaya sürüldüğünde satın alsaydınız, hala oldukça iyi durumda olacaksınız.

BNB Satış Noktaları..

Likidite düşük olsa da, Binance dışındaki birkaç borsa BNB’yi listeliyor ve başka bir yerde satın almanın pek bir anlamı yok. Çoğu kullanıcı, işlem maliyetlerini düşürmek için tutar ve Binance’de desteklenen herhangi bir jeton, BNB ile bir ticaret çifti olarak kullanılabilir.

BNB Nasıl Saklanır..

BNB’yi yatırım olarak tutmakla ilgileniyorsanız, borsadan bir cüzdana taşımalısınız. Bir ERC20 jetonu olarak BNB’niz MyEtherWallet aracılığıyla herhangi bir Ethereum adresine  kaydedilebilir . Gelişmiş güvenlik için, Trezor  veya Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanı da kullanabilirsiniz .

Sonuç..

Binance’in son bir buçuk yıl boyunca bu kadar büyük bir büyüme ve başarı görmesinin bir nedeni var. Hızlı, makul fiyatlı ve dünya çapında kullanılabilir. Kullandığınız ve beğendiğiniz (benzer ücretler alan) bir exchange’iniz varsa, Binance’a geçmenize gerek yoktur. Özellikle, genellikle piyasa para birimine dönüştürmeniz gerekiyorsa, Binance sizin için hiç yararlı olmayacaktır. Bununla birlikte, mevcut değişiminizden memnun değilseniz, daha düşük ücretlere ihtiyacınız varsa veya mevcut en hızlı işlem sürelerini arıyorsanız, Binance’e gitmek sizin için doğru olabilir.

Binance Coin (BNB) Piyasa Analizi ve Değeri

         07.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak coin market piyasasında şuan 9. sırada yer alıyor.

07.02.2020 tarihi itibariyle Nano birim fiyatı 21,29 USD, 0,00218203 BTC olarak bulunmaktadır.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.