Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,244.71
+1796.54
Ethereum
$3,067.80
+61.73
Litecoin
$82.38
+2.65
DigitalCash
$29.90
+1.32
Monero
$119.10
+3.82
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.49
+0.99
Dogecoin
$0.16
+0.01

Binance FTX Token (FTT) Stratejik Ortalık Kurdu.

20 Aralık itibariyle Binance de işlem görmeye başladı.

0 555

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

         Küresel kripto para borsası Binance, iki firma arasındaki stratejik ortaklığın bir parçası olarak türev platformu FTX’e açıklanmayan miktarda para yatırdı.

             Perşembe günü açıklanan anlaşmanın bir parçası olarak, Binance, türev şirketindeki hisse senetlerini satın aldı ve platformun anaparası olan FTX Token, FTT olarak birim değerlerinde yukarı yönde pozisyon aldı.

FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, “Yatırım, Binance’ten destek ve stratejik danışmanlık alarak FTX’in büyümesini hızlandırmaya yardımcı olacak,” dedi.

Buna karşılık FTX, Binance ürünlerinin, özellikle amiral gemisi borsasının, Binance.com’un ve tezgah üstü (OTC) ticaret masasının geliştirilmesine yardımcı olacak. FTX, Malta merkezli Binance projesinin yardımcı olacağı bir proje olan tokenize ekosistemleri tamamlayıcı bir ürün grubu oluşturma niyetini de duyurdu.

2019 baharında kurulan FTX, dijital varlık araştırma şirketi Alameda Research için bir inkübasyon projesiydi. FTX, OTC, vadeli işlemler, endeksler ve spot ticaret sunmaktadır ve Karayip Adaları Antigua ve Barbuda adalarında faaliyet göstermektedir.

Binance’ ten yapılan açıklamaya göre, döviz günde yaklaşık yarım milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleştiriyor.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, “FTX ekibi çarpıcı bir büyümeyle yenilikçi bir kripto ticaret platformu oluşturdu” dedi. “FTX ekibinde kendimizi biraz görüyoruz ve kripto türev pazarlarında büyük bir oyuncu olma potansiyellerine inanıyoruz.”

Yatırım, Binance’in Eylül ayında Seyşeller merkezli bir nokta ve türev platformu olan JEX’i satın almasını takip ediyor. Bu devralım borsa işlem platformuna opsiyonlar ve vadeli işlemler eklemesinde yardımcı oldu.

 

     Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.