Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Bitcoin (BTC) Adresi Nedir?

Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

0 6.863

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin (BTC) Adresi Nedir?

Bitcoin adresi, Bitcoin cüzdanınızı tanımlayan 26-35 harf ve rakamdan oluşan bir dizedir . BTC adresleri 1 veya 3 ile başlar ve büyük / küçük harf duyarlıdır.

Örnek Bir Adres olarak; 1Gh8eYKqfUrqconbdGmigVDKWHErHMoswx verebiliriz.

Para almak istediğinizde, size ödeme yapan kişiye verdiğiniz bilgiler budur. BTC adresiniz çoğunlukla  cüzdan adresiniz veya genel adresiniz olarak adlandırılır.

Yukarıda bahsedilen söz konusu BTC adresi örnek olarak verilmiş olup, kesinlikle tarafınızdan kullanılmaması önemle rica olunur…

Bitcoin (BTC) Adresi Nasıl Alınır?

Bitcoin adresi almanın hiçbir zorluğu yoktur. En popüler 3 yöntem şunlardır:

  1. Borsada hesap oluşturma
  2. Çevrimiçi cüzdan kullanma
  3. Çevrimdışı bir cüzdan kullanma (önerilir)(Soğuk Depo)

Borsada Hesap Oluşturma..

Çoğu borsa, bir hesap oluşturduğunuzda size bir Bitcoin adresi verir. Genel adresinize erişmek için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Bu adresi geçici depolamadan başka bir şey için kullanmanız önerilmez. Bunun sebebi; borsalardaki paranızın çevrimiçi  olarak cüzdanlarda tutulması bilgisayar korsanları ve / veya kötü amaçlı yazılımlar için risk altına sokmasıdır.

Çevrimiçi Cüzdanlar (Soğuk Depo)

Bir Bitcoin adresi almak için kullanabileceğiniz çok sayıda saygın çevrimiçi cüzdan mevcuttur. Tabi cüzdanlar sadece bitcoin iile sınırlı değildir. Diğer kripto paralarınızı da (Altcoin) muhafaza etmenizi de sağlar. Bununla alakalı Exodus ve Jaxx gibi iki sağlam seçenek işinizi görebilir.

Çevrimdışı Cüzdanlar

Çevrimdışı cüzdanlar, Bitcoin’inizi saklamak için veya bir adres almak için önerilenen güvenli yoldur.

Trezor ve Ledger gibi bir donanım cüzdanları kullanabilirsiniz veya paranız için bir kağıt cüzdan oluşturabilirsiniz. Bu cüzdanlar çevrimdışı olduğundan, bunları kullanarak saldırıya uğrama riskini azaltabilirsiniz.

Donanım cüzdanları en pahalı seçenektir. Ancak güvenlik ve çoklu para desteği olması donanım olarak fiyatlarının daha yüksek olmasına sebep oluyor.

Kağıt cüzdan oluşturmak ücretsizdir. Bir tane oluşturmak için örnek aşağıdaki gibi bir bitcoin wallet generator sitelerinden (site güvenliğinden emin olmak gerekir) web sitesindeki talimatları izleyerek oluşturabilir ve oluşturduğunuz kağıt cüzdanınızı yazdırabilirsiniz. Bu cüzdan, özel anahtarınızı ve genel Bitcoin adresinizi ve Qr kod içerecektir.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.