Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$48,351.10
-6783.87
Ethereum
$3,653.57
-494.43
Litecoin
$304.13
-49.23
DigitalCash
$351.19
-45.67
Monero
$385.71
-55.74
Nxt
$0.09
+0.01
Ethereum Classic
$83.82
-16.76
Dogecoin
$0.39
-0.07

Bitcoin, Ethereum, Ripple Uzman Tahminleri Nedir? Gelebilecek Seviyeler Neler?

0 145

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin, Ethereum, Ripple Uzman Tahminleri Nedir? Gelebilecek Seviyeler Neler?

 

Bu yazımız bitcoingundem uzmanları tarafından hazırlanmıştır. Ancak öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor ki bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Burada Bitcoin, Ethereum, Ripple tahminlerini yapıp gelecekteki olası senaryolarını değerlendireceğiz.

Bitcoin Senaryoları

4 Saatlik grafik incelendiğinde Bitcoinin şu an için sat sinyali verdiğini görmekteyiz. Bu durumda Bitcoinde herhangi bir pozisyona girmek hata olabilir. Piyasanın kararsız olduğu ve hangi yöne doğru harekete geçeceği beli değildir. Ancak şu da bir gerçek ki uzun süreler bu aralıkta oyalanma devam ederse düşüş trendine girebilir. Mum grafik incelendiğinde ise öncelikle bir yükseliş mumu yandığı ancak o mum kapanmadan önce hacimli satışlara şahit olduğundan mumun üzerinde bir kuyruk olduğu görülmektedir. Mum kapandığında kuyruk ve dolgulu alan eşit uzunlukta idi. Bu da piyasa yönünü belirleyecek olan şeyin kendisinden sonraki mumun göstereceğini söylemektedir. Kendisinden sonraki muma baktığımızda ise 8 Eylül sabah saatleri 9:00’ da kırmızı bir mum çıktığını görüyoruz. Bu mum düşüşün süreceğini haber ederken 8 Eylül saat 21:00 sularında ise düşüşün devam edeceği teyit eden bir mum kapanışı gerçekleşti. Ancak 09 Eylül saat 01.00 sularında ise bir yükseliş mumu açıldı. Ancak hemen ardından saat 04:00 civarında iken düşüş mumu tekrar yandı. Son birkaç muma baktığımızda Bitcoinin şu an kararsız bir tavır takındığını söyleyebiliriz.

Trend çizgisini oluşturduğumuz da ise 9800 Dolar seviyesinden aşağıya düşerse 8.000 Dolara kadar düşebilme potansiyeli bulunmaktadır. 10.400 Dolar seviyesinden yukarı yönlü hareket gerçekleştirirse 12.000 dolar seviyelerine doğru yükselme olanağı bulunmaktadır.

Ethereum

Ethereum 4 saatlik grafiğini incelediğimiz de ise durumun BTC’ den farkı olmadığını görüyoruz. Anlaşılan o ki ETH durumunu BTC ‘nin gidişatı belirleyecek olabilir. Anlık grafik incelendiğinde ETH grafiğindeki düşüşün BTC’ den çok daha belirgin olduğunu ve sert bir düşüş dalgasının gelmesini beklenebilir. Değer kaybına bakıldığında BTC’ den çok daha fazla değer kaybı ile karşılaşabiliriz. Düşüş trendine girebilme senaryosu: 1. Hedef 312 dolar seviyeleridir. Eğer 312 seviyelerinden aşağı yönlü düşüş olursa 2. Hedef olan 300 seviyelerine doğru hareket edebilir. Korkutan senaryo ise 300 dolar seviyesinden aşağı düşerse 242 Dolar seviyelerinden daha aşağı bir gerileme meydana gelebilir.

Yükseliş senaryosu: Öncelikle şunu söylemem gerekiyor bu senaryo büyük olasılıkla tutmayacak gibi. Çünkü ivme aşağı yönlü hareketi göstermektedir. Eğer gün içerisinde yüklü işlem hacimleri gerçekleşmez ise bu senaryo oluşmayacaktır. Aksine düşüş trendi devam ediyor olabilir. Gün içerisindeki işlem hacimleri belirleyici yön olacaktır. 353 Dolar seviyelerini kırıp yukarı yönlü harekete devam ederse 1. Hedef 395 Dolar seviyeleri olup 2. Hedef ise 443 Dolar seviyeleri olabilir.

Ripple

XRP durumu ise Bitcoin ve Ethereum’ a göre daha stabil bir düzeydedir. Büyük olasılıkla bu seviyelerini koruyacaktır. Lakin 0.242 Cent üstüne çıkar ise birinci hedef 0.257 Cent olup 2. Hedef ise 0.278 Cent dolayları olacaktır. Ancak şu anki duruma bakılacak olursa gün içerisinde yüksek işlem hareketleri olmadığı takdirde bu senaryonun tutması zor görünmektedir. Düşüş Senaryosunda ise, 0.230 Cent altına düşerse 0.209 cent civarlarına kadar düşebilir bu da tabi ki yükselişin başladığı yere geri dönüş demektir. Ancak tahminlerimize göre bir süre 0.238 aralığı ile 0.231 aralığında olacaktır.

Not: TL bazlı hareketleri Dolar kurundaki dalgalanmalarda etkileyecektir. Dolayısıyla BTC kur değeri değişmiyor iken Dolar kurunda artış olursa Bitcoin TL karşısında değer kazanabilir. Yani TL olarak bakıyorsanız Dolar / TL değerlerini de takip etmenizde yarar vardır. Bitcoin, dolar üzerinden değerlendiğinden bizde dolar kuru üzerinden inceledik.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.