Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Bitcoin Halvinge Doğru: Yeni Çin Reformu Madenciler İçin Elektrik Maliyetlerini Düşürebilir

0 546

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çin’in Sichuan bölgesindeki bir şehir olan Yaan, son zamanlarda blockchain endüstrisindeki gelişmelere yardımcı olmak için hidroelektrik tüketimi inşaatı konusunda bir reform yayınladı.

Hidroelektrik kaynaklarının avantajlarını kullanarak, şehir Bitcoin madenciliği açısından önemli bir oyuncu olabilir.

Çin Blockchain Gelişmelerini Destekleme Reformu

Yaan Yerel örgütler “Blockchain Sanayi Geliştirme Destekleme İnşaat Hidroelektrik Enerjinin Tüketim Gösteri Bölgeleri üzerinde Uygulama Görüşler.” olarak açıklamalarda bulundu.

Bölgedeki geniş su kaynaklarını kullanarak ve hidroelektrik avantajlarını kullanarak, yeni reform blok zinciri gelişimi için “büyük stratejik fırsatları yakalamayı” hedefliyor.

Uygulanması durumunda, yeni girişim Yaan’ı “etkili bir ulusal blockchain endüstrisi buluşma yeri” olarak kurabilir. Ayrıca bu açıklama Sichuan’da tüm ekonomi sektörü için büyümeyi de geliştirebilir.

Açıklamaya göre, inisiyatiften yararlanan tüm şirketlerin inşaat projeleri için tüm prosedürleri eşleştirmeleri gerekiyor.

Açıklama, güç fiyatlarının kesin düşüşünü açıklamasa da, konuyu bilen insanlar önümüzdeki yağmur mevsimi ile birlikte bu ekstra arzın 0,20CNY’ye (0,03 $) düşebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin Madenciliği Üzerine Etkileri?

Yukarıdakilerin hepsinin Bitcoin madenciliği üzerinde ciddi bir etkisi olabilir. Yakın tarihli bir rapora göre , Çin zaten Bitcoin’in toplam hashratının çoğunu kontrol eden konunun lideri. Öngörülen enerji fiyatındaki düşüş konumunu daha da genişletebilir.

Bu durumda, bu gelişmeler tam olarak ağın ihtiyacı olan şey olabilir. Yeni başlayanlar için, iki hafta içinde gerçekleşmesi planlanan yaklaşan Bitcoin Halving, madencilerin çabaları için kazandıkları ödüllerin yarısını azaltacak.

Ve konuyla ilgili bir araştırma, madenciler için karlı kalacaksa, yarıya indirmeden sonra birincil kripto para biriminin fiyatının yaklaşık 15.000 dolara ulaşması gerektiğini bildirdi. Bu yazı yazılırken Bitcoin yaklaşık 7.700 $ ‘dan işlem yaptığı için bu, değerini iki katına çıkarmak zorunda olduğu anlamına geliyor.

Ek olarak, COVID-19 salgınının beklenmedik salgını birkaç büyük Bitcoin madencilik tesisini vurdu. Bazıları şimdiden personeli zorunlu işten durumunla başa çıkmak zorunda.

Nihayetinde, ağın omurgası olan Bitcoin madencileri, büyük elektrik fiyat düşüşleri ile önemli ölçüde fayda sağlayabilir. Bu durumda, yarıya indirildikten sonra bir miktar BTC fiyat artışı öngörülmese bile, çalışmalarına devam etmek için teşvik edilmiş olacaktır.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.