Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$66,112.77
-70.89
Ethereum
$3,179.18
-14.75
Litecoin
$84.23
-0.61
DigitalCash
$31.10
-0.29
Monero
$123.83
+2.45
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$27.85
-0.45
Dogecoin
$0.16
-0

Bitcoin Madencileri Haziran Ayında % 23 Gelir Düşüşü Gördü..

Madencilik gelirindeki artış sadece iki şekilde gerçekleşebilir..

0 420

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin madencileri, düşük ağ ücretleri ve Mayıs ayındaki bitcoin yarılanması sonrası blok sübvansiyonunun azalması nedeniyle Haziran ayında% 23’lük bir gelir düşüşü yaşadı .

 

Mayıs ayında 366 milyon dolardan düşerek , Bitcoin madencileri, Haziran ayında üç aylık en düşük 281 milyon dolar gelir elde etti. (Tahminler, madencilerin hemen bitcoin sattığını varsayarak hesap edilmiştir.)

 

Madencilik, Bitcoin blok zincirine onaylanmış işlemler ekleme işlemidir. Madencilik için gerekli kaynaklar için ağ, madencileri sübvansiyonlar ve işlem ücretleri ile telafi ediyor. Sübvansiyonlar blok başına 6.25 BTC işlem başına oranında ödenmektedir.

Mayıs ayı ile karşılaştırıldığında, Haziran sübvansiyonları ve ücretleri, madencilikten sonra madencilik gelirinin daha da düştüğü gözlemlendi. Mayıs ayında% 11’lik bir düşüşle bile, ayın ilk 11 günü, daha sonra 6,25 BTC’ye düşen 12.5 BTC sübvansiyondan ağır bir şekilde etkilenmiştir.

Yarıya inme sırasında, Bitcoin’in mempool büyüklüğü önemli ölçüde büyüdü ve bu da işlem ücretlerinin de artmasına neden oldu. (Mempool; madenciler tarafından yeni bloklara dahil edilmesi gereken doğrulanmış işlemler için bir tür tutma deposu görevi görür.) Mayıs ayı sonuna kadar ve haziran ayına kadar olan ayrılma yeri boşaltılırken, aylık madenci gelir tahminleri işlem ücretlerindeki sonraki düşüşü yansıtmaktadır.

Ücretler, Haziran ayında yalnızca 12 milyon dolar kazandı ve bu da aylık gelirlerin% 4.3’ünü oluşturdu. Blok başına sübvansiyon 2024’e kadar sabit kaldığından, madencilik gelirindeki artış sadece iki şekilde gerçekleşebilir. Bunlarda; ağ ücretlerinde veya bitcoin fiyatlarında artış.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.