Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Bitcoin Nasıl Gönderilir ve Alınır..

Kolay ve Uygulanabilir Detaylı Anlatım..

0 777

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin‘in arkasında bulunan teknoloji, dünyadaki çok çeşitli sorunları çözme potansiyeline sahiptir. Belki de en umut verici özelliği, düşük maliyetli ve hızlı işlemler yapabilmesidir. Bitcoin’i kullanarak dünyanın herhangi bir yerine neredeyse anında istediğiniz bir değeri gönderebilirsiniz.

Bu kılavuzda, aşağıdaki konuları detaylı olarak inceleyeceğiz.

  • Bitcoin Adresi Nasıl Alınır
  • Bitcoin Nasıl Alınır
  • Bitcoin Nasıl Gönderilir

Bitcoin Adresi Nasıl Alınır..

Bir Bitcoin adresi almak için bir öncelikle bir Bitcoin cüzdanına ihtiyacınız vardır. Bitcoin cüzdanları, Bitcoin’leri depolamak, göndermek ve almak için kullanılan bir yazılımdır.(Wallet olarak adlandırılır.)

Teknik olarak, cüzdanlar aslında Bitcoin’inizi saklamaz, bunun yerine bir dizi özel ve genel ECDSA anahtar çiftini saklar.

Bir Özel Anahtar; işaretler ile işlemlerin matematiksel olarak genel anahtara bağlı bir “gizli numara”  mevcuttur.

Bir Açık Anahtar ödemenin size kullanılabilecek bir adresin sahibi olduğunuzu onaylamak için kullanılır.

Bir Bitcoin Adresi; Bitcoin almak için bir “hesap numarası” olarak kullanılan bir genel anahtarın bir karma versiyonudur.

Bitcoin adresiniz; size Bitcoin göndermek için herkes tarafından kullanılabilir.

Cüzdan Seçimi

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için çevrimiçi cüzdan seçimi yaparken kısaca; Google Authenticator’ı 2 Faktörlü Doğrulama Yöntemi olarak etkinleştirerek cüzdanınızın güvenliğine yardımcı olabilecek güvenilir ve ulaşılabilir yerden temin edilmesi önemlidir.

Bitcoin Nasıl Alınır..

Bir cüzdanınız olduğunda, Bitcoin almak inanılmaz derecede basittir. Yapmanız gereken tek şey Bitcoin adresinizi bulmak, sonra size Bitcoin gönderecek kişiyle paylaşmak hepsi bu kadar basit.

Bitcoin Nasıl Gönderilir..

Tüm cüzdanlar farklı olsa da, genellikle Bitcoin’i göndermek için bilmeniz gereken tek şey adresleri ve göndermek istediğiniz miktardır. Birçok cüzdan ayrıca ödemek istediğiniz işlem ücretini seçmenize izin verecektir (düşük ücretler transfer süreleri daha yavaş işlem görmesine yol açar.)

Alıcınızın Bitcoin adresini (kopyalayıp yapıştırabilir) ve göndermek istediğiniz miktarı girin. İşlemi başlatmak için para gönder’i tıklayın.

Bitcoin’leri gönderdikten sonra işlemi iptal ve geri almanın olmadığını bilerek işlem yapmak çok önemli..

Analiz..

Her cüzdan kendi görünümüne, yeteneklerine ve güvenlik özelliklerine sahiptir. Ancak, bu cüzdanların tümü Bitcoin’in gönderilebileceği genel bir “hesap numarası” olarak Bitcoin adreslerini kullanır.

Hangi cüzdanı kullanırsanız kullanın, öncelikli olarak mutlaka araştırdığınızdan ve sunduğu güvenlik özelliklerinden yararlanmayı unutmayın.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.