Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,071.04
+355.39
Ethereum
$2,994.16
+67.24
Litecoin
$69.13
-1.88
DigitalCash
$29.68
-0.42
Monero
$125.14
+5.94
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.79
-0.42
Dogecoin
$0.09
-0

Bitcoin Neden Bu Kadar Düştü? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Bitcoin de Düşüş Sürecek Mi?

0 743

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son günlerde Dünya; çok büyük ve sıkıntılı günlerden geçiyor. Bu sıkıntılar; koronovirüs, çekirge saldırıları, altındaki çıkış, dolardaki artış, bitcoin de düşüş, petroldaki düşüş, borsalardaki çöküşler resmen ardı arkası kesilmek bilmedi. Olayların arka arkaya gelişmesi ve insanların panik olmaları süreçlerin daha derin ve hissedilir olarak yaşanmasının önünü açtı.

Gelelim yavaş yavaş konumuza Bitcoin ne oldu da bu kadar sert düştü..

Şuan piyasaların bu kadar sert ve agresif davranmasını öncelikle koronavirüse bağlayabiliriz. Çünkü bu virüsün etkisi tüm Dünyayı sardı ve ABD Başkanı Donalt Trump havaların sıcak olması ile geçer diyerek önemsemeyerek tedbir almaması piyasaları ve ülkeleri rahatlatmaya yetmedi. Akabinde bu virüsün Avrupa başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerine hızlı bir şekilde yayılması ve her gün ölüm haberlerinde çok fazla artış olması artık Dünya Sağlık Örgütünü bile bu durumun şuan tablosunu pandemi olarak ilan etmesiyle tüm dünyada kırmızı alarmların verilmesine sebep oldu.

Ülkeler arası gümrükler askıya alındı. Ülkelerde dışarı çıkma yasakları geldi. Ülkeye yurtdışından gelenler karantinaya alınmaya başlandı. En büyük etki tabi ki ilk başlarda önemsemeyen Amerika’ dan geldi. Özellikle Avrupa ülkeleri olmak üzere İngiltere hariç  ülke uçuşlarına 30 gün yasak koyması akabinde Kripto Para Borsalarından tarafından en şiddetli düşüşünü yaşayarak piyasalarda panik havaların esmesine sebep oldu diyebiliriz. Bütün uzman analiz ve yorumcuların ihtimal vermediği ve sağlam destek seviyesi olarak görülen 7500$ direncinin bir anda kırılması ile 3782 $ seviyelerine kadar çok sert bir düşüş olmasına sebep oldu.

ANALİZ

Piyasalardaki puslu hava halen kalkmış değil. Belirsizlikler hat safada devam ediyor. Süreç olarak öncelikle Bitcoin açısından en büyük etki yaratan sebepleri sıralayacak olursak;

  • Koronavirüs eğer ki kontrol altına alınamaz ve daha kötü haberler gelmeye devam ederse bu hava Bitcoinde halving çıkışını bile ileri bir tarihe kadar öteleyebilir. Ancak 2002 yılında sars virüsü gibi 6 ay içerisinde kontrol altına alınabilirse piyasalarda da normalleşme görünür ve bu durum olumlu yansır.
  • ABD Başkanı Donalt Trump eğer ki koronavirüs e yakalandığı varsayımı gerçekleşirse buda daha sert düşüşlere yol açabilir. Zira büyük Bitcoin satışları Amerika daki büyük kripto para yatırımcılarında panik havası yaptırarak daha da sert düşüşleri önümüze getirebilir.

Bitcoin Cash ve ardından Bitcoin halving yaşayacak olmasıyla grafiğin çıkışa geçeceğini bekleyen yatırımcılar adeta dün yerle bir oldu. Bu durum ilk defa olarak yaşanmıyor. Kısaca bir hatırlatma da yapalım.

2019 yılında Bitcoin 19.798,68 $ seviyesinden yine aynı şekilde 3156 $ seviyesine kadar düşmüştü. Akabinde tekrar belirli bir zamana yayılmak suretiyle toparlayarak 13.970 $ seviyelerine tekrardan gelmişti. Bunu da bilmekte yarar var.

Önümüzdeki günlerde daha iyi ve olumlu haberler gelirse de bu süreçler kısa zamanda atlatılır.. Bitcoin güncel  birim fiyatının 5000 $ olarak seyretmektedir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.