Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$9,195.54
-34.97
Ethereum
$238.29
-1.26
Litecoin
$43.25
-0.21
DigitalCash
$70.69
-0.61
Monero
$71.35
+2.36
Nxt
$0.01
-0
Ethereum Classic
$6.22
-0.09
Dogecoin
$0.00
-0

‘Bitcoin Safiye’ Serbest Bırakıldı..

0 140

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin Safiye Kimdir?

Türkiye’ nin gündemine 8 Kasım 2019 günü yılında olay bir haberle manşetlere konu olmayı başardı. Gerçek adı Safiye Gökçe Yüce olan ve henüz 28 yaşında iken Adana’dan Aydın’a gelerek Tosuncuğun çiftlik bankı, Kayserili  İsa Karademir’den Anadolu Farm dolandırılıkları derken bu olayların arkasından kendisi sahneye çıktı ve herkez tarafından tanınır hale geldi.

Neydi adını bu kadar meşhur eden şey dersek tabi Bitcoin ile alakalı hırsızlık, dolandırıcılık aklınıza geliyor. Tabi olay buraya kadar normal olarak kabul etsek de aslında şaşırtan olaylar bu noktada yeni başlıyor.

Bitcoin Safiye Ne Kadar Dolandırdı?

Şaşırtan olay bu konu Bitcoin Safiye’ nin davasında adı geçen toplam tutar dudak uçuklatıyor ve olayın nedenli büyük bir olay olduğunu gözler önüne seriyor.

Hatırlayalım…

  • Tosuncuk lakaplı Mehmet AYDIN yaklaşık 1 milyar TL.
  • İsa Karademir Anadolu Farm ile yaklaşık 200 milyon TL.

Şimdi sıkı durun. Emniyet kemerlerinizi bağlayın uçuşa geçicez. Bitcoin Safiye’ de bu tutar yaklaşık tam 370 milyon TL. 

Bu 370 milyon TL. ne demek biliyor musunuz? 2019 yılı Milli Piyango yılbaşı ikramiyesi 70 milyon TL. idi. Artık bu parayla neler alınır gibi varsayımları siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

Bu Millet Ne Zaman Akıllanacak..

Olay çocuk veya genç yaşta bu insanlar nasıl oluyor da yada ne vaad ediyorlar da bizim insanımız aldanıp korkunç rakamları güvenerek verebiliyor akıl almıyor.

Birincisi dolandırılanlara bir bakın genelde ya bilgisiz, yada çok bilgili, ya kariyersiz yada kariyer sahibi bu dolandırıldığını iddia eden insanların ortak noktası nedir buna bakmak lazım.

Tabi buna cahillik denebilir. Okumuşun da cahili olur bu konuda bu söz çok güzel işliyor. Dolandırılan veya dolandırıldığını iddia eden kişilere bakın tuzağa düşen akademisyen, öğretim üyeleri, doktorlar kimler yok ki.

İşte işin üzücü kısmı da bu cahil veya bilgisiz olan insanlar hadi zaten yok elindekini yatırdı diyelim. Ama toplanan miktarlara bakınca bana büyük paralı kişiler geldi diye bağırıyor.

Özellikle tekrar tekrar bu tür olayların yaşanması ülkemiz adına çok üzücü ve her yazımızda uyardığımız gibi ve yatırım tavsiyesi veya yatırımcı tavsiyesi yapmıyoruz. Aksine bu durumlarla karşı karşıya kalınmaması ve üzücü tabloların oluşmaması için siz okurlarımızı tekrar tekrar uyararak önceliğimiz teknolojinin alt yapısı ve bu teknoloji ile ilgili bilinmesi gereken haberler.

Lütfen kendilerini ister kurumsal ister bireysel tanıtsın, size vaadleri her ne kadar ve ne olursa olsun itibar etmeyin. Sürekli şüpheci ve araştırmacı olun. Takip edin, bilgi edinin, karar verin, zarar görmeyin.

Tabik ki; Bitcoin Safiye’ ye olayına gelince kendisi hakkında henüz iddianame hazırlanmadı ve davası da görülmedi. Sadece yurtdışına çıkış yasağı konuldu ve ayağına elektronik kelepçe takılarak serbest bırakıldı. Hukuk nezdinde halen suçu kesinleşmiş değil. Tabi konumuz aslında kişiler üzerinden haber yapmak değil. Burda gözden kaçan bir olayın üstüne gitmek. O yöne odaklanıp vatandaşı ve bilinçsiz yatırımcıları bu tarz konular üzerinden uyarmakta fayda var.

İyi niyet yoksunu veya dolandırıcı her ne olursa olsun bir gün Hukuk önünde hesap verecektir ama hayatımızın hiç bir evresinde tükenmeyecekleri de kesin olarak bilelim ve bu kişilere itibar etmeyelim..

Teknolojiyi kötülemek veya yasaklamak bu tarz sorunları çözmez.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.