Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,316.33
-999.61
Ethereum
$3,844.36
-46.9
Litecoin
$83.30
-1.66
DigitalCash
$30.02
-0.64
Monero
$141.24
+0.01
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.32
-0.27
Dogecoin
$0.17
-0

Bitmain Bitcoin Yarılanma Öncesinde Çalışanların % 50’sini İşten Çıkarabilir.

0 511

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

 

Bir zamanlar, Pekin merkezli kripto para madenciliği şirketi Bitmain, Çin özel sermaye piyasalarında (en az) 14 milyar dolarlık bir değerleme yaparak kolayca Bitcoin ile ilgili en büyük şirketi olmuştu.

Yine 2018’de bu tür değerleri güvence altına aldığı için, Bitmain’ in işi üç nedenden dolayı görünüşte muhteşem bir şekilde yavaşladı:

  1. Bitcoin’in fiyatı, 2018 ayı pazarından bu yana toparlanmasına rağmen, iki yıl öncesine göre hala çok daha düşük olması;
  2. Diğer şirketler, Bitmain’in ASIC’leriyle karşılaştırılabilir makineler ile kripto para piyasasına girmesi;
  3. Bitmain dahilindeki iç anlaşmazlıklar, özellikle kurucuları arasındaki anlaşmazlıklar büyük olasılıkla karlılığı azaltmıştı.

Bu yavaşlama, şirketin çeşitli raporlara göre 2018’in sonunda yüzlerce pozisyonu kesmesine neden oldu. Bitmain, bu işten çıkarmanın işinin başarısına elverişli olduğunu iddia ederek, şirketin büyümesine yardımcı olmak için yetenekli bireyler tutmaya devam edeceklerini belirtti.

Buna rağmen, Bitmain’in beklentileri bir kez daha düşüyor gibi görünüyor. Çin medyasının raporları işçilerin başka bir tasfiyenin ufukta tekrar olabileceğini gösteriyor.

Nedeni: Bitcoin’in bu yılın Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan yaklaşmakta olan blok ödül indiriminin Bitmain’in işini etkilemesi bekleniyor.

Bitmain Personelin% ​​50’sini Tasfiye Edebilir… Tekrar: Çin Medya Raporu

Bitmain şirketi tarafından “personel optimizasyonu planı.” paylaşılan ve konuyu bilen birkaç kişiden gelen bu haber, optimizasyonun Bitmain’in mevcut çalışanlarının% 50’sini etkileyeceğini söyledi. Raporda Bitcoin firmasının “1000’den fazla kişi” olduğunu öne sürmesine rağmen, şu anda Bitmain’in kaç personeli olduğu henüz belirsiz.

Neden bunun gerçekleştiğine ilişkin olarak, Wushuo raporu, madencilerin gelirini etkili bir şekilde yarıya indirecek olan “Bitcoin yarıya inme baskısını” gösteriyor. Ayrıca, Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, geçen yıl Bitcoin için bir ilk olacak olan bir kripto para birimi boğa koşusunun yarıya kadar geleeğinden şüphelendiğini söyledi.

Bu yeni potansiyel bir işten çıkarmanın, Çin’in Bitcoin ve blockchain ile ilgili haberleri paylaştığı en iyi bilinen bir kripto para girişimcisi Dowey Wan tarafından da desteklendi. Twitter’da “Bitmain’in Çin Yeni Yılı tarafından personelinin yarısını daha da azaltacağını” yazarak, bunun 2020’nin “ilk yarısı olabileceğini” yazdı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.