Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,806.21
+164.89
Ethereum
$3,855.82
-4.3
Litecoin
$83.46
-1.05
DigitalCash
$30.08
-0.46
Monero
$141.62
+0.61
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.34
+0.19
Dogecoin
$0.17
0

BitTorrent Coin (BTT) nedir?

Coinmarketcap 59. Sırada Yer Alıyor.

0 1.057

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

BitTorrent Coin (BTT) Nedir?

BitTorrent, yakın zamanda yeni bir kripto para birimi olan BTT’yi başlatan eşler arası dosya paylaşım protokolüdür . Ağ, birkaç farklı dosya türünü internetten hızlı ve ücretsiz olarak indirmenizi sağlar. Şu anda, her ay 170 milyondan fazla kişi protokolü kullanıyor.

Bu kılavuzda şu konulara değineceğiz:

 • BitTorrent Nasıl Çalışır?
 • BitTorrent Ekibi ve İlerleme Durumu
 • Piyasa Durumu
 • BTT Satış Noktaları
 • BTT Nerede Saklanır
 • Son düşünceler

BitTorrent Nasıl Çalışır?

Açıklayıcı amaçlar için, orijinal eşler arası protokol olan BitTorrent’i, protokolün parasal bir teşvik olarak uyguladığı kripto para birimi BTT’den ayırmak çok önemlidir.

BitTorrent

BitTorrent, dosyalar ve diğer veri türleri için çevrimiçi bir eşler arası iletişim protokolüdür. Bir blok zincirine benzer şekilde, BitTorrent merkezi bir varlığı olmayan dağıtılmış bir sistemdir.

Tohumlar , aksi halde torrent olarak bilinen dosyaları barındırır Ev sahipliği yaparken, tohumlar selleri birkaç parçaya böler, böylece onları daha verimli bir şekilde indirebilirsiniz.

BitTorrent’e bir dosya indirdiğinizde, o dosyanın farklı parçalarını birden çok tohumdan alırsınız. İndirme sırasında ve tamamlandıktan sonra, ağa daha fazla yardımcı olmak için bir tohum olmayı da seçebilirsiniz. Tohum yapmamayı seçmek size bir sülük unvanı kazandırır . BitTorrent, sistemin hayatta kalabilmesi için tohumlara ihtiyaç duyuyor, bu nedenle sülükler kaşlarını çatıyor.

Belirli bir dosya için tüm yükleyici (tohum) ve indirici ağı bir sürüdür .

BitTorrent’in dağıtılmış mimarisi, büyük dosyaları daha ucuz ve verimli bir şekilde yüklemenizi ve indirmenizi sağlar ve İnternet tıkanıklığını azaltmaya yardımcı olur.

BTT Jetonları

BitTorrent, BTT belirtecinden çok önce vardı . Bugün bile, ücretsiz protokolü jeton olmadan kullanabilirsiniz. Projenin teknik incelemesine göre ,

“BTT, BitTorrent müşterileri ile likit bir hizmet talep edenleri ve servis sağlayıcıları pazarı arasında paylaşılan bilgi işlem kaynaklarında işlem yapmak için genel amaçlı bir mekanizma görevi görüyor.”

BTT’nin yanı sıra geliştirme ekibi BitTorrent Speed’i tanıttı. Orijinal protokolde tohumlama için finansal bir teşvik olmadığından, sürüler genellikle erken ölür. Bu sorunu çözmek için BitTorrent Speed, bir dosyayı indirdikten sonra tohumlamaya devam eden kullanıcılar için BTT ödülleri sunar.

BTT denkleminin diğer tarafında tohumlara öncelikli erişim, bir dosyanın sürekli kullanılabilirliği ve başkalarının kaynaklarının jetonlarınızla birlikte kullanılması satın alabilirsiniz.

BTT uygulamasının nihai hedefi, BitTorrent’in içerik dağıtımı, merkezi olmayan depolama ve proxy’ler de dahil olmak üzere tüm bir içerik ekosistemi haline gelmesidir.

Toplam 990.000.000.000 BTT arzı var:

 • Yüzde 20’si TRON Vakfı’na gitti
 • BitTorrent ekosistemiyle yüzde 19,9 konaklama
 • Yüzde 19’u BitTorrent ekibi ve vakfı ile ikamet ediyor
 • Yüzde 17’si özel, kamu ve tohum satışlarında satıldı
 • Yüzde 10.1’i altı yıllık bir Tron airdrop programının bir parçası
 • Yüzde 10’u BitTorrent airdrop programının bir parçası
 • Yüzde 4’ü ortaklık belirteçleri

BitTorrent Ekibi ve İlerleme Durumu

Bram Cohen, Nisan 2001’de BitTorrent’i yarattı ve 2013’te güncellenmiş bir sürüm yayınladı. Haziran 2018’de Tron’un kurucusu Justin Sun, Tron’un Proje Atlası’nı genişletmek için BitTorrent’i 120 milyon dolara satın aldı. Cohen artık şirkette değil ve birkaç orijinal personel de ayrıldı.

Satın alma işleminin ardından BitTorrent, Binance’in Launchpad programı aracılığıyla bir başlangıç ​​borsası (IEO) düzenledi ve 7,2 milyon dolar kazandı.

İki merkezi olmayan şirketin birleşmesi için hala çok şey var. BitTorrent Speed ​​henüz mevcut değil, ancak ekip bunu bu çeyrekte başlatacaklarını söylüyor. Ayrıca, canlı bir video akışı hizmeti olan BitTorrent Live, yaklaşan bir beta sürümüne kaydolmayı kabul ediyor. Ancak, ekip bu ürün için bir çıkış tarihi açıklamadı.

Yarışma

Tron ve BitTorrent arasında 100 milyondan fazla kullanıcısı olan bu proje, eşler arası dosya paylaşım sistemleri paketine liderlik ediyor.

Bir başka popüler blockchain tabanlı dosya paylaşım platformu Upfiring . Ancak, Upfiring ekme makinelerinin barındırdığı her dosyayı şifrelerken BitTorrent bunu şifrelemez. Dosya paylaşımında neredeyse sonsuz sayıda kullanım durumunda, her ikisinin de başarılı olması için yer olmalıdır.

Piyasa Durumu

BitTorrent, 2019’un daha iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. BTT, 0.00012 dolarlık bir IEO fiyatıyla piyasaya sürüldü ve ilk oynak ticaretten sonra fiyat yaklaşık 0.0008 $ ‘a yükseldi.

07.02.2020 tarihi itibariyle BTT birim fiyatı 0,000492 USD, 0,00000005 BTC olarak bulunmaktadır.

BTT Satış Noktaları

BTT satın almak için takas seçenekleriniz neredeyse sınırsızdır. UpBit şu anda KRW ile bir çift olarak en yüksek BTT işlem hacmine sahip.

Muhtemelen herhangi bir KRW’niz olmadığından BTT ticaretiniz için Binance’e bakmalısınız . Platformdaki BTC, BNB ve çeşitli sabit paralar karşılığında kullanılabilir.

Kripto para yatırımında yeniyseniz, başlamak için bitcoin nasıl satın alacağımızla ilgili kılavuzumuza göz atın .

BTT Nerede Saklanır

BTT, Tron ağını kullanan bir TRC-10 belirtecidir , böylece TRX’i destekleyen herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz. Tron, ekibin projenin resmi web sitesinde tanıttığı bir dizi topluluk tarafından oluşturulan cüzdana sahiptir .

Son Düşünceler

BitTorrent, ( korkunç bir şekilde sona ermesi muhtemel olan) KIN’nin yanı sıra , zaten başarılı bir ağı tokenize etmek için en kapsamlı girişimlerden biridir. Yüzeyde, fideleri sisteme teşvik etmek için bir jeton eklemek mantıklıdır. Yine de, Speed ​​ve Live gibi diğer eklemeler pazara girene kadar kesin olarak bilemeyiz. O zamana kadar, bu sadece bir başka altcoin spekülasyon ruleti oyunu.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.