Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$66,653.87
+618.83
Ethereum
$3,227.64
+42.32
Litecoin
$84.85
-0.2
DigitalCash
$31.42
+0.11
Monero
$123.23
+2.28
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$28.24
+0.11
Dogecoin
$0.16
0

Blockchain Nedir? Gelecekteki Yeri Ne Olabilir..

Herşey Kripto Para Mı?

0 634

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Blockchain Yeri ve Gelecekteki Konumu..

Kripto para birimleri hakkında özellikle son zamanlarda çok daha fazla haberler ve gelişmeler arka arkaya gelmeye başladı ve gelmeye de devam ediyor. İlk başlarda siyasi ve otoriter bakışlar tarafından kabul görmeyen, bir rüzgar gibi eser geçer nasılsa denilerek gözardı edilen kripto paralar ve piyasaları yıllar geçtikçe hızlı bir şekilde her kesimden kabul görmeye başladı ve giderek artmaya da devam ediyor.

Peki Bunun Sebebi Nedir?

İşte kısa bir cevap olarak “blockchain” teknolojisi diyebiliriz. İlk bakışta herkes tarafından (devletler, şirketler, vatandaşlar) finans üzerine odaklanarak parasal bir varlık veya yatırım aracı olarak algılasa da, bu algıların varoluş felsefesinin ortaya konmasıyla birlikte derinleşerek, odak noktaların bakış açılarında eksende değişimlere sebep oluyor.

Blockchain; çok kısa bir sürede büyük gelişmeler göstererek geleceğin meslekleri arasına adını yazdırmayı başardı.

Bu sebeple ilerleyen süre zarfında bu haberlerin daha fazla olarak gündeme geleceğini ve artık işin daha da profesyonel kişilerce proje bazlı olarak ele alınarak hayatın her alanına yayılacağına tanıklık edeceğiz. Örnek olarak basitçe; X Üniversitesi “blockchain” ile ilgili bölüm açtı. X holdingden iş ilanı blockchain uzmanı alınacak, X devleti tapu sistemlerini blockchain destekli sisteme taşıyor, X firma blockchain destekli otonom araç üretimi yapacak  gibi gibi..

 

“Blockchain” Parasal Bir Varlık Alt Yapısı Değildir. Başlı başına bir devrimdir. Hayatımızın gelişimine ve kolaylaşmasına hız verecek bir alt yapı teknolojisidir.

Kripto para ve Bitcoin peki nasıl ön plana çıkıyor da blockchain bu perdenin arkasında gizli kalıyor. Tabi ki bu süreçte insanlar bu teknolojiyi bitcoin ile birlikte tanıdı ve diğer kripto paralar ile projelerin ve kapsamlarının gelişmelerini izledikçe aslında bir bebeğin doğumundan gelişimine tanıklık ediyor. Buna örnek verecek olursak aynı kendi çocuğunuzun büyüdüğünü yanınızda iken her zaman küçük gelirde eski resimlere bakınca büyüdüğünü fark edersiniz ya bu süreçte aynen böyle gelişiyor.

Tabi etki edeceği alanlar şuan benimsenmese de dijital bir dünyaya geçişin ayak sesleri.. Artık belli bir zaman sonra blockchain sisteminin gelişimini ve büyümesini hep beraber gözlemleyeceğiz.

İleri de bir zaman da Blockchain ile ilgili gelişmeleri ve haberlerimiz takip edecek olursanız bu süreçlerin ne kadar hızlı geliştiğini ve etki alanlarının ne kadar genişlediğini sizde fark eder duruma geleceksiniz..

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.