Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,806.21
+164.89
Ethereum
$3,855.82
-4.3
Litecoin
$83.46
-1.05
DigitalCash
$30.08
-0.46
Monero
$141.62
+0.61
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.34
+0.19
Dogecoin
$0.17
0

Burger King Venezuella’da Kripto Para ile Satış Yapacak..

0 719

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Burger King gıda zinciri, Cryptobuyer ile ortaklık sayesinde müşterilerin Bitcoin de dahil olmak üzere birkaç farklı kripto ile alışveriş yapmalarına izin verecek.

Popüler kripto para birimi geçidi CryptoBuyer, Venezuela ile yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı . Hemen etkili olan müşteriler, başkent Karakas’ta tek bir yerde alışveriş yapmak için Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Binance Coin, Dash ve Tether gibi en popüler kripto para birimlerini kullanabilecekler.

Dash daha da ileri giderek, tüm ülkede aynı ödeme seçeneklerini sunacak 40 Burger King lokasyonu olacağını duyurdu .

“Burger King, geçtiğimiz haftalarda ekiplerini ve mağazalarını eğitiyor ve Dash ödemelerini yavaş yavaş Venezuela’daki tüm mağazalara dağıtacak ve Cryptobuyer’in portföyündeki diğer kripto para birimlerini de kabul etmeyi planlıyor.”

Cryptobuyer CEO’su Jorge Farias, Venezuela’nın kripto para birimlerini birincil ödeme yöntemi olarak benimsemedeki büyümesinden ilham alarak “eğrinin önünde” olduğunu söyledi.

Başkan Maduro; daha önce merkez bankası yoluyla ulusal ve uluslararası işlemler için resmi ödeme şekilleri olarak Bitcoin ve Ethereumu kabul edeceğini açıklamada  bulunmuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.