Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Civic Coin (CVC) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 150. Sırada Yer Alıyor.

0 819

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Civic Coin (CVC) Nedir?

Civic Coin (CVC), dijital kimlikleri daha iyi yönetmek için dağıtılmış defter teknolojisini kullanan bir kişisel kimlik doğrulama protokolüdür. Tüketici ürünleri için kalite doğrulamasına odaklanan blockchain projelerinde olduğu gibi, Civic Coin (CVC); dünyadaki bireyler ve endüstriler için daha güvenli, daha ucuz, daha verimli bir kimlik doğrulama yöntemi öngörmektedir.

Müşterinizi Tanıyın (KYC) doğrulama işleminden kaç kez geçtiğinizi düşünün. Yeni bir işe başvurduğunuzda, bir banka hesabı açtığınızda veya bir ICO’ya katıldığınızda, kimlik kanıtı göndermeniz ve doğrulanmasını beklemeniz gerekir. Hizmete bağlı olarak, kuruluşlar bu bilgileri eski sistemlerle doğrulamak için zaman ve kaynak harcamak zorunda kaldıklarından, bu işlem günler veya haftalar sürebilir.

Civic, kişisel kimlik bilgilerinizin tek bir girişinin, aynı verileri iki kez vermenizi istemeden blok zincirinde çapraz kontrol etmesine izin veren yeni bir çözüm sunuyor – aktarılabilir kişisel kimlik doğrulama bir hizmetten diğerine.

Bu Civic kılavuzunda aşağıdakiler dahil bilmeniz gerekenler ele alınmaktadır:

  • Civic Nasıl Çalışır?
  • Sivil Takım ve Yol Haritası
  • Piyasa Durumu ve Analizi
  • CVC Satış Noktaları
  • CVC Nerede Saklanır
  • Son Düşünceler

Civic Nasıl Çalışır?

Civic’in ağında üç farklı (birbirine bağlı) varlık bulunmaktadır: kullanıcılar, doğrulayıcılar ve hizmet sağlayıcılar. Kullanıcılar, bir kimlik kaydetmek için protokolü kullanmak isteyen kişilerdir. Civic Güvenli Kimlik uygulaması ile bu kolay ve güvenli hale getirir .

Doğrulayıcılar, blockchain’in dağıtılmış defterindeki bir kimliğin gerçekliğini doğrulamaktan sorumludur. Daha sonra bu bilgileri, müşterilerinin kimliğini doğrulaması gereken hizmet sağlayıcılara satabilir ve verileri CVC ile değiştirebilirler. Civic, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve bu çalışma için veri tasdiki ve ödemesini denetlemek için akıllı sözleşmeler kullanır.

Güvenli Kimlik Uygulaması

Civic’i kullanmaya başlamak için, Secure Identity uygulamasını mobil veya web formunda (veya her ikisinde) indirmeniz gerekir. Uygulamayı kurarken, adınız, adresiniz, sosyal güvenlik veya vergi kimlik numaranız, pasaport numaranız, ehliyet vb. Dahil olmak üzere çeşitli kişisel kimlik bilgilerini girersiniz. Kullanıcı adı ve şifre kullanmadan, parmak izi taraması gibi çok faktörlü biyometri , uygulamayı tamamen kontrolünüzde tutmak için daha güvenli hale getirmenizi sağlar.

Uygulama ayrıca kişisel bilgileri bir üçüncü taraf cüzdanı tarafından verilen özel bir anahtarla şifreler. Bu şifreleme, Civic ve kullanıcıları arasında bir tampon sağlar ve Civic’in izniniz olmadan kişisel kimlik bilgilerine erişemeyeceği konusunda size huzur verir.

Aslında, Civic herhangi bir kişisel bilgiyi doğrudan blockchain’de saklamamaktadır. Bunun yerine, referans için bu bilgilerin tasdiklerini saklar. Verilerin kendisi yerine verilere referansların depolanması, kendi hassas kimlik bilgilerinizi daima kontrol etmenizi sağlarken, doğrulayıcıların verilerinizin gerçekliğini doğruladığını kanıtlar.

Güvenli Kimlik Platformu ve Ekosistem

Daha önce geçtikçe, ağın diğer yarısını doğrulayıcılar ve servis sağlayıcılar oluşturuyor. Civic uygulaması ön uçtaki kullanıcıları barındırırken, doğrulayıcılar ve sağlayıcılar arka uç hizmetlerinden sorumludur. Bu hizmetler kimlik doğrulamasını ve KYC onayını içerir.

Doğrulayıcılar, hem blok zincirinde hem de servis sağlayıcılarda ağ için kimliklerin doğrulanmasından sorumludur. Bir hizmet sağlayıcıya (örneğin bir borsa, bir banka vb.) Kişisel kimlik bilgileri göndermek istiyorsanız, Civic uygulamanızdan ilgili bilgileri bir doğrulama sözleşmesine gönderirsiniz. Bu akıllı sözleşmeler işlem için emanet hizmetleri görevi görür ve doğrulayıcılara kimlik verilerini sağlar. Bilgilerin gerçek olduğunu kanıtladıktan sonra, doğrulayıcılar bunu ağa aktarır. 

Dikkat edilmesi gereken bir nokta: bir doğrulayıcı hizmet sağlayıcının kendisi olabilir ve bir kullanıcı kimliğinin ağa ilk taahhüdü için muhtemelen olabilir. Ayrıca, bir kullanıcının kimliğini doğrulamak için, onaylayıcıların bilgilerini başka bir kaynakla (örneğin, kamu kayıtları, mali kayıtlar) çapraz kontrol etmesi gerekir. Örneğin bir hükümet kimlik doğrulayıcısı olarak zengin bir bilgi zenginliği sağlayacaktır.

CVC Jetonu ve Kentsel Pazar Yeri (Kimlik)

Bir doğrulayıcı kimlik bilgilerini doğruladıktan sonra, diğer hizmet sağlayıcıları Civic’in yardımcı simgesi olan CVC’li bir kullanıcı adına bu bilgilere erişim hakları satın alabilir. Doğrulayıcılar, kullanıcının rızasıyla, yakın zamanda markalı Kimlik markasına sahip Civic Marketplace’deki bilgilere hak satabilirler . Bir servis sağlayıcı kimlik bilgileri için ödeme yaptığında, CVC bir doğrulama sözleşmesine yerleştirilir. Doğrulayıcı, kimlik bilgilerinin kanıtını sağladıktan sonra, hem kullanıcı hem de kullanıcı karşılığında CVC alır. Doğrulayıcılar, bir hizmet sağlayıcının isteğine göre doğrulanacak bilgileri seçip seçebildiğinden, bu hizmet de esnektir.

Bir hizmet sağlayıcısının, kredi skoru şirketi gibi, müşterinin kredi geçmişine ve banka hesabı bilgilerine erişmesi gerektiğini varsayalım. Kullanıcı ile iletişim kurduktan sonra, servis sağlayıcı önceki bir doğrulayıcıya, belki bir kredi kartı şirketine, bankaya veya başka bir finansal kuruma veri talebi gönderir. Bu doğrulayıcı, istemcinin şu anda sağladığı bilgilerle kanıtlamak için istenen bilginin karmasını blok zincirinden alır. Her şey kontrol edilirse, doğrulayıcı bu hizmetler (kullanıcı gibi) için ödenir ve hizmet sağlayıcısı müşterinin kimliğini onaylar.

Sivil Takım ve Yol Haritası

Kurucu Ortak ve CEO Vinny Lingham, on yılı aşkın e-ticaret deneyimine sahip seri bir girişimcidir. Bitcoin Vakfının bir üyesi olan Shark Tank Güney Afrika’daki köpekbalıklarından biri .

Projenin CTO’su ve kurucu ortağı Jonathan Smith, Deloitte ve RBS gibi kuruluşlar için geliştirme, teknik analiz ve yönetim konularında 15 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Civic zaten web ve mobil uygulamasında çalışan bir ürüne sahip. Ve bugün istiyorsanız, doğrulamak için bir doğrulayıcı olduğu sürece, onay için ağa bilgi gönderebilirsiniz. 2018’in 3. çeyreğinde ekip, Sivil Pazar Yeri’ni Kimlikle yeniden markaladı ve akıllı sözleşmeler uyguladı ve fiat oranları için destek ekledi. 

Ekibin odak noktası temel Sivil tekliften Kimlik pazarına kaymış gibi görünüyor. Yol haritası 2018 yılının son çeyreği için açık kaynak Kimlik ve bir Validator Toolkit sağlayan dahil. Ancak, bu görevlerin hiçbirinin henüz tamamlanmadığı anlaşılmaktadır. 

2019 yılında ekip, İstemci ve Kimlik Bilgisi Cüzdanı Araç Takımları oluşturmayı planlıyor. Ve nihai hedefleri, Kimlik’in ikinci çeyrekte tam olarak başlatılmasıdır.

Rekabet Durumu..

Civic bir kimlik yönetimi çözümü olduğundan, en büyük iki blockchain rakibi SelfKey (KEY)  ve THEKEY (TKY) . Muhtemelen anladığınız gibi, Civic’in diğer ikisinden en büyük farklılaşması,  anahtarın   adından yoksun olmasıdır . Şakalar bir yana, her üç proje de kimlik yönetimine odaklansa da, farklı şekillerde devam ediyorlar.

Sivil ve SelfKey yararlanmak Ethereum THEKEY oturur iken blockchain NEO . Öyleyse THEKEY’in Asya pazarına diğer ikisinden daha fazla odaklanması şaşırtıcı değil. Civic, diğer iki yarışmacının paylaşmadığı biyometri kullanımını da vurguluyor.  

Piyasa Durumu ve Analizi..

CVC token işlem geçmişi, mevcut ayı piyasası göz önüne alındığında bile hayal kırıklığı yaratıyor. 0.65 $ ‘a (~ 0.000183 BTC) ulaştıktan sonra, tüm zamanların en yüksek BTC değeri, lansmandan kısa bir ay sonra düştü. CVC’nin ABD boğa piyasası 2017 boğa piyasasında yükselse de, BTC değeri eski yüksek seviyesine yakın bir yere gelmedi, bu da pazarın geri kalanından daha düşük bir performans gösterdi.  

Projenin Temmuz 2018’de Identity.com’u yüksek oranda (ve büyük olasılıkla pahalı) satın alması bile fiyata yardımcı olamadı. CVC fiyatı 2019 yılında 0.05 $ civarında (~ 0.0000141 BTC) işlem gördü.

18.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 150. Sırada yer alıyor.

 

18.02.2020 tarihi itibariyle Civic Coin (CVC) birim fiyatı ₺0,222924 TRY, 0,00000376 BTC olarak bulunmaktadır.

CVC değerini Kimlik pazarındaki faaliyetten alır. Bu ürün piyasaya sürülene kadar, fiyatın herhangi bir çekiş kazandığını görmek zordur. Ancak, kayda değer bir şirket veya devlet kuruluşu ile ortaklık haberleri bu projeye ihtiyaç duyduğu çabayı başlatabilir.

CVC Satış Noktaları..

Binance , CVC pazarına hakim olarak, tokenin BTC veya ETH’deki 24 saatlik hacminin neredeyse yüzde 50’sini oluşturuyor. Bittrex ve Huobi diğer iki popüler seçenektir.

CVC Nerede Saklanır..

Bir ERC20 jetonu olarak, CVC’yi bir Ethereum cüzdanında saklayabilirsiniz. Seçimleriniz arasında  MyEtherWallet , Ledger Nano S , Trezor ve MetaMask sayılabilir.

Son düşünceler..

Civic ile yeniden kullanılabilir KYC ve kişisel kimlik bilgileri, ilgili herhangi bir hizmet için kimlik doğrulamasını kolaylaştırabilir. Servis sağlayıcılar, bir kullanıcının kimliğini doğrulamak için çaba ve para harcamak zorunda değildir. Ağdaki bir validator onlar için uygunluk yaptığı sürece, gerçek zamanlı olarak bilgi sürecine sahip olmak için Civic’te bir ücret ödemeleri gerekir. Kullanıcıların aynı bilgileri yorulmadan art arda farklı kuruluşlara tavsiye etmeleri gerekmemektedir – ek zaman ve çabadan tasarruf.

Tüm bunların arkasında, daha fazla kimlik güvenliği ve bütünlüğü vaadidir. Civic uygulamasının şifreleme ve biyometrik kilitleme mekanizmaları kullanıcılara kimlikleri üzerinde tam kontrol sağlarken, blockchain’in kendi şifrelemesi ve dağıtılmış yapısı bu bilgileri kullanıcı izni olmadan hırsızlık ve maruziyetten uzak tutar.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.