Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Cloud (Bulut) Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır?

En iyi Bulut Madenciliği Sağlayıcıları Kimlerdir?

0 1.432

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraların Cloud (bulut) madenciliği, en karlı pasif gelir kaynaklarından biridir.

Cloud (Bulut) Madenciliği Nedir?

Cloud yani diğer adıyla Bulut Madenciliği uzak veri merkezlerinin bilgi işlem gücünün kullanılması anlamına gelir. Kullanıcı; sağlayıcıdan bulutta belirli bir miktar hashrate satın alır. Bu gücün yardımıyla kripto para madenciliği yapılır. Başka deyişle müşteriler gelecekte kar elde etmek için bir sağlayıcıya yatırım yaparlar.

Bulut madenciliği her iki taraf içinde kar sağlar ve faydalıdır. Müşterinin gereksiz güçlükler konusunda endişelenmelerine gerek yoktur ve sağlayıcı madenciliğini yaptığı kripto para birimlerinin fiyatlarında anlık ani değişikler olması durumunda kendisini sigortalayabilir. Madencilik yapanlarda kullanılan mining cihazları en büyük önem kullanılan donanınım özelliklerinin yüksek değer olması önemli iken bulut madenciliğinde önem arz eden şey hash oranıdır.

Bulut Madenciliği üç katogoriye ayrılabilir.

  1. Barındırma; bir sağlayıcıdan ekipman kiralama;
  2. Sanal Barındırma: Sanal bir sunucu kiralamak, kripto para madenciliği için yazılımınızı kurmak ve kazmaya başlamak;
  3. Kapasite Kiralamak; Çoğu zaman veri merkezinin belirli bir miktar bilgi işlem gücünden yararlanma hakkı için bir sözleşmenin satın alınmasıdır.

 

İkinci seçenek, madencilik sağlayıcılarının müşterileri arasında en yaygın ve popüler olanıdır. Nedeni basit; ekipmanın kendisini kiralamaktan ve paylaşılan barındırmada yazılımı yapılandırmaktan çok daha uygundur. Bilgi işlem gücünün kiralamak için çok fazla sermayeye veya kripto para birimleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Uygun bir sözleşme seçmek ve bunun için ödeme yapmak yeterlidir.

 

Bulut Madenciliğinin artı ve eksileri;

  • Pahalı elektrik, yanmış video kartları veya Asic soğutması nedeniyle ilgili stres yoktur,
  • Çalışan ekipmanlardan doğan ses ve sıcaklık ile ilgili şikayetler yoktur.
  • Madencilik sağlayıcısı ile yapmış oluğunuz işbirliğini istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.
  • Hem ülkenizin para birimi ile hemde kripto para ile yatırım yapabilmenizi ve buna bağlı olarak gelir elde edebilmenizi sağlar.

 

Tabi ki en büyük dezavantajı her işte olduğu gibi herhangi bir ekipmanı bulunmayan dolandırıcılara rastlayabilirsiniz. Bu şekilde olmaması için iyi bir profile sahip daha önceden yatırım yapmış ve ödemelerini zamanında alabilmiş kişilerinde yorumlarına bakarak daha kurumsal firma ve şirketlere yönelmeniz gerekir. Bu konuda detaylı bir araştırma yapmaken önemli unsurdur.

Bundan sonra ki süreçte; bitcoingündem.com olarak siz okurlarımıza ponzi olarak sanal dolandırıcılık olarak adlandırılan ve cloud mining adı altında bu tür faaliyet gösteren firma, uygulama ve siteleri detaylı olarak inceleyerek sizlere detaylı ve güncel olarak bilgi vermeye devam edicez.

 

Bu alan her geçen gün daha çok kullanıcı katılımı sağlanmakta olup sizler için bu hizmeti sağlayan uzun zamandır bu hizmeti yürüten şirketlerden bazıları şunlardır;

Hashmart

Hashshiny

ECOS

Genesis

 

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.