Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,316.33
-999.61
Ethereum
$3,844.36
-46.9
Litecoin
$83.30
-1.66
DigitalCash
$30.02
-0.64
Monero
$141.24
+0.01
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.32
-0.27
Dogecoin
$0.17
-0

Coinbase CEO su e-posta Kullanarak Bitcoin İşlemleri Yapmak İçin Patent Başvuru Yaptı.

0 489

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Coinbase CEO’su Brian Amstrong; kullanıcıların doğrudan e-posta kullanarak Bitcoin ( BTC ) işlemlerini yapmalarını sağlayan bir sistem patentini aldı.

İlk olarak Mart 2015’te dosyalanmış ve 17 Aralık’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından ödüllendirilmiş olan bu yöntem, kullanıcıların cüzdan ücretlerine bağlı e-posta adreslerini kullanarak işlem ücretleri ödemeden Bitcoin ödemeleri yapmalarını sağlıyor.

Sıfır Ücret Kolaylığı

Buluşun özeti, e-posta adreslerinin, sistemdeki kullanıcıların cüzdan adresleri için tanımlayıcı olarak görev yaptığını göstermektedir. Yöntem, bir Bitcoin cüzdan oluşturma ve yönetim modülünü, verilen bir ana bilgisayar sisteminde karşılık gelen bir e-posta modülüyle birleştirir.

Patentin belirttiği gibi, buluş, güvenliği arttırmak için açıklanamayan bir Bitcoin’in depolandığı, bir birey veya grubun olabileceği bir kasanın oluşturulmasını içeriyor.

“Bazı Bitcoin adreslerinin değerlerini güvenlik amacıyla bir kasaya aktaran sıcak cüzdan işlevi sağlandı. Kasanın bir Bitcoin adresinin özel bir anahtarı, kasayı güvende tutmak için bölünmüş ve dağıtılmıştır […] Bir kasanın, bitcoin’i kasadan devretmesine izin vermek için birden fazla e-posta adresi vardır. ”

Bitcoin’i kasadan aktarmak için bir istek yapıldıktan sonra, doğrulayıcı bağlantılar e-posta yoluyla kullanıcılara gönderilir ve temizlenmesi genellikle 48 saat sürer.

Çoğu durumda, mekanizma tek bir ana bilgisayar sisteminde iç içe olduğundan, e-posta adresleri ve sistemdeki ilişkili cüzdanları arasındaki aktarım istekleri, bir madenci ücretinin alınmasını gerektirmez.

Bu özelliklere ek olarak, önerilen ağ, kullanıcıların Bitcoin’lerini fiyat para birimi için takas edebilecekleri bir Bitcoin değişimine ev sahipliği yapan bir çözüm içerecektir.

Ayrıca, tüccarların ve müşterilerin döviz kuru kayıplarını azaltmak için kripto para birimi için yerel bir para birimi fiyatını “kilitlemelerini” sağlayan bir anlık değişim mekanizması sağlar.

Kripto Twitterers İkna Olmamış

Kolaylaştırılmış, e-posta tabanlı bir Bitcoin ödeme sisteminin cazibesi açık olsa da, patent haberleri şu ana kadar kripto Twitter’da belirsizliğe kavuştu. Bir kullanıcı “@Maiirye” yanıt verdi :

“Borsalarla zaten kyc / aml yaptığımızı biliyorum, ancak cüzdanınızı bir e-posta adresine bağlamak bizi“ anonim olmayan ”işlemlere bir adım daha yaklaştırıyor. Sahipsiz paraları tutmak için patent ve ‘kasa’, bitcoin iletimini merkezileştiriyor … Benim için bir hayır “

Bununla birlikte, e-posta sistemi Armstrong’un Coinbase’in yol haritası için belirtilen hırsları ile uyumlu görünmektedir. Bu yaz bir röportajda , ticaret hizmetlerinin ötesine baktığını ve küresel ekonomide kripto para birimlerinin evrensel olarak benimsenmesini sağladığını söyledi.

“Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.”

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.