Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,822.15
-291.22
Ethereum
$3,923.01
+114.69
Litecoin
$84.80
+0.37
DigitalCash
$30.43
+0.37
Monero
$142.97
+1.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.98
+0.32
Dogecoin
$0.17
0

Coinvest Token (COIN) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap Sıralamasında Yok..

0 634

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Coinvest Token (COIN) Nedir?

Coinvest, kripto yatırımcıları ve tüccarları için bir dizi ürün ve araç geliştiren bir Amerikan girişimidir.  Amaçları , her seviyedeki kullanıcılar için yatırım ve ticaret deneyimini otomatikleştirmek ve basitleştirmek .

Bu kılavuzda aşağıdakileri ele alacağız:

 • Coinvest Nasıl Çalışır?
 • Coinvest Jetonunun Amacı
 • Coinvest Ekibi ve Yol Haritası
 • Coinvest Token Ticaret Geçmişi
 • Nereden Para Alınır
 • COIN Nasıl Saklanır?
 • Sonuç

Coinvest Nasıl Çalışır?

Şu anda halka açık veya geliştirilmekte olan yedi farklı ürün var.

 1. CoinDNA
 2. Coinvest
 3. Coinvest Plus
 4. Bozuk Para Kasası
 5. Coinvest Kasası
 6. Coinvest Borç
 7. Coinvest Ticaret

Her birine kısaca bir göz atacağız.

CoinDNA

Bu, kullanıcılara haberler, fiyat verileri ve analizler sunan bir arayüzdür. Şu anda kullanımı ücretsiz ve mobil cihazlar için kullanılabilir. Hizmetin arkasındaki temel amaç, kullanıcıları daha bilinçli yatırımlar ve işlemler yapmak üzere eğitmektir. Coinvest bunu açıkça ticaret ve yatırım ürünlerine faydalı bir ek olarak görüyor.

Coinvest

Bu Coinvest’in imza ürünü, yerleşik bir ticaret pazarına sahip bir cüzdan. Cüzdanın kendisi, kullanıcıların farklı kripto varlıklarını tek bir yerde saklayabilmeleri anlamına gelir. Bununla birlikte, gerçek değeri sunan yerleşik pazardır. Platform, kullanıcıların tek bir yerde birden fazla kripto para birimine yatırım yapmalarını sağlar. Daha etkileyici olan, kullanıcıların yalnızca COIN jetonunu tutarken kendi kişiselleştirilmiş dizin fonlarını oluşturabilmeleridir. Şu anda bunun tam mekaniği hakkında sınırlı bilgi var.

Coinvest Plus

Coinvest Plus, Coinvest ticaret pazarının yükseltilmiş bir sürümüdür. Daha sofistike tüccarlar ve yatırımcılar için gelişmiş bir ticaret platformu sunar. Şu anda, borsa 14 farklı işlem çifti ve limit ve piyasa emirleri belirleme olanağı sunuyor. Diğer borsaların kullandığı gibi yüzde tabanlı ücretler yerine Coinvest Plus, işlem başına sabit bir 4,99 $ ücret alır. Bu işlev şu anda diğer borsalardan biraz daha fazlasını sunsa da, kısa satış , marj ticareti , vadeli işlem sözleşmeleri  ve seçenekler gibi çeşitli ek hizmetler için planlar var . Kripto endüstrisinde bu düzeyde bir işlevsellik sunan çok az borsa var, bu yüzden kesinlikle Coinvest Plus’ı ayırıyor.

Hem Coinvest hem de Coinvest Plus, merkezi olmayan bir kurulum kullanır . Bunun yerine şirket fonlarına erişimi olan ve merkezi bir konumda bunları saklamak, tüm servis aracılığıyla yapılır akıllı sözleşmeler  ve fonlar emanet saklanır. Örneğin, bir yatırımı veya ticaret pozisyonunu her kapattığınızda, akıllı sözleşme devreye alınır ve tüm uygun fonları cüzdanınıza tahsis eder. Bu, teoride, paranızın bilgisayar korsanlarından daha güvenli olması ve maliyetlerin insan gözetimi gerektirmediği için düşmesi gerektiği anlamına gelir.

Bozuk Para Kasası

Bu basitleştirilmiş, çocuk dostu bir yazılım cüzdanıdır. Ne yazık ki, şu anda mevcut değil. Birçok cüzdanın sıklıkla karmaşık kullanıcı arayüzü göz önüne alındığında, aileler çocuklarıyla kripto para tasarrufunu teşvik etmeye çalıştıkları için çocuk dostu bir hizmeti takdir etmelidir.

Coinvest Kasası

Coinvest Vault, kripto varlıkları için daha güçlü güvenlik isteyen kullanıcılar için basit bir donanım cüzdanıdır. Ön siparişler artık mevcut. Çok küçüktür, standart bir kredi kartıyla aynıdır ve diğer tüm Coinvest ürünleri ve hizmetleriyle tamamen entegredir. Bu, kullanıcıların Coinvest Plus gibi ürünlerin işlevlerinden yararlanırken üst düzey güvenlikten yararlanabileceği anlamına gelir. Bu aşamada, güvenlik açısından diğer donanım cüzdanlarıyla nasıl karşılaştırılacağından emin değiliz.

Coinvest Borç

Şu anda mevcut olmasa da, bu, COIN ve diğer kripto para birimlerini herhangi bir destekleyici mağazada geçirmenizi sağlayan bir banka kartıdır. Coinvest Debit ile umut, bir ödeme aracı olarak COIN jetonuna ek işlevsellik eklemektir.

Coinvest Ticaret

Bu, satıcıların COIN’i ürün ve hizmetler için ödeme olarak kabul etmelerine yardımcı olan basit bir API’dir. Yine, bu henüz mevcut değildir, ancak Coinvest Debit gibi, COIN tokeninin değerini ve kullanım durumunu artırmalıdır.

Coinvest Jetonunun Amacı

COIN jetonu temel olarak kullanıcıların Coinvest hizmetlerine erişebileceği ve tüccar hizmetleri aracılığıyla ödeme olarak kullanabileceği bir yardımcı jeton. Ayrıca, endeks fonları aracılığıyla bir dizi kripto varlığına erişmek için kullanabileceğiniz için, COIN Coinvest’in basitleştirme amacına yardımcı olur.

Toplam 107.142.857 jeton arzından şu anda sadece 11.900.835 dolaşımda, bu da piyasadaki diğer çoğu jetona kıyasla yüzde 11.1’de çok küçük bir miktar.

Coinvest Ekibi ve Yol Haritası

Coinvest’in ekibi nispeten küçük, şu anda sadece dört üyeden oluşuyor. Bununla birlikte, Quantstamp ve  Gemini de dahil olmak üzere sekiz danışmanın yanı sıra iki danışmanları var .

2019 yılında ekip, bir bankacılık lisansı ve bir broker / bayi lisansı almanın yanı sıra yedi ürünün hepsiyle canlı yayına geçmeyi ve özellikle Coinvest ve Coinvest Plus için ek işlevsellik eklemeyi hedefliyor.

Coinvest Token Ticaret Geçmişi

COIN, 31 Temmuz 2018 tarihinden beri sadece halka açık piyasalarda işlem görüyor. 9 Kasım 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.6381 $ ‘a ulaştı ve bugün 0.1470 $’ dan işlem görüyor.

Hızla geri çekildiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin yanı sıra, COIN genel olarak menzile bağlıydı, çünkü halka açık ticaret ve şaşırtıcı bir şekilde kripto para piyasasının geri kalanıyla güçlü bir eğilim korelasyonu göstermedi. Bu, çok düşük hacmi ve son derece sınırlı değişim desteğinin bir sonucu olabilir.

19.02.2020 tarihi itibariyle Coinmarketcap değeri Coinvest Token (COIN) birim fiyatı ₺0,283606 TRY, 0,00000464 BTC olarak bulunmaktadır.

Yatırımcılar, COIN’in bu yıl gösterdiği göreceli fiyat esnekliği ile teşvik edilebilir.

Nereden Para Alınır..

Ne yazık ki, COIN edinilmesi oldukça zor bir belirteçtir. Şu anda sadece IDEX üzerinde makul bir hacme sahip işlem yapıyor . O zaman bile, CoinMarketCap’in verilerine göre, 24 saatlik işlem hacmi sadece 150 ila 250 dolar arasında değişiyor.

Yatırımcılar, piyasa fiyatını değiştirmeden yüksek miktarda COIN satın alamayacağınızın farkında olmalıdır. İhtiyacınız olandan daha fazla ödeme yapmamak için siparişinizi belirli bir süre içinde daha küçük siparişlere bölmek akıllıca olur.

COIN Nasıl Saklanır?

COIN bir ERC20 jetonudur ve bu nedenle bu Ethereum standardını destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir. Elbette, ister donanım ister yazılım seçenekleri olsun, Coinvest’in kendi cüzdanlarından birinde saklayabilirsiniz.

Coinvest’in cüzdanlarından herhangi birinin dışında depolama almak istiyorsanız, Trezor veya Ledger gibi güvenli bir donanım cüzdanı ile birlikte kullanılabilen MyEtherWallet’i kullanmanızı öneririz . Bu kombinasyon size üst düzey güvenlik ve kullanımı kolay bir arayüz sunar.

Sonuç..

Coinvest, eğitim ve araştırma araçları, yatırım yönetimi, varlık depolama ve ticaret uygulamalarını tek bir çatı altında sunabilmek için kendilerini konumlandırmaya çalışıyor.

Bu hırsların tüm spektrumunu karşılayabilecek ürünler sunup sunamayacakları henüz görülmemiştir.  Ancak, çok yenilikçi bir ekiple en yenilikçi ürünlerinin ilk sürümlerini yayınlamayı başardılar ve 2019 için heyecan verici bir yol haritasına sahip oldular.

COIN belirtecinin kendisi standart bir yardımcı program belirtecidir ve ağ erişimi için anlamlıdır. Bu işlevsellik çalışmayı görmek kolaydır. Ancak, Coinvest’in amaçladığı gibi bir ödeme jetonu olarak kullanılıp kullanılamayacağı daha az belirgindir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.