Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,244.71
+1796.54
Ethereum
$3,067.80
+61.73
Litecoin
$82.38
+2.65
DigitalCash
$29.90
+1.32
Monero
$119.10
+3.82
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.49
+0.99
Dogecoin
$0.16
+0.01

Croatian Post Kripto Değişim Hizmeti Başlattı.

"55 Hırvat Posta Şubesi Kripto Parayı Değişebilir"

0 508

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

 

Hırvatistan Cumhuriyeti’ndeki en büyük posta hizmeti sağlayıcısı olan Croatian Post, şu anda ülke genelinde 55 postane şubesinde kripto para birimi değişim hizmeti sunmaya başladı. Şu anda, beş adet kripto para birimine destek veren kuruluş bu pilot programın başarılı bir uygulama olarak olumlu sonuç verip vermeyeceğini takip edeceklerini açıklayarak bu hizmetin ilgi görmesi halinde gelecekte yeni kripto para birimlerinin eklenerek daha da arttırmayı planladıkları duyurdu.

 

“55 Hırvat Posta Şubesi Kripto Parayı Değişebilir”

 

Croatian Post Çarşamba günü yaptığı açıklamada, müşterilerin artık ülke genelinde 55 postane şubesinde Hırvatistan para birimi olan Kuna için beş kripto para birimi arasında değiş tokuş edebileceğini açıkladı.

Croatian Post, Hırvatistan’daki en büyük posta hizmeti sağlayıcısıdır.

 

Posta, finansal, perakende ve sigorta hizmetleri sunmanın yanı sıra, kripto para takas işine başlayan Kuruluş duyurusunu aşağıdaki şekilde ilan etti.

“11 Aralık’tan başlayarak, tüm Hırvat ve yabancı servis kullanıcıları kripto para birimlerini sadece birkaç basit adımda HRK’ya dönüştürebilecekler.”

Duyuru, bir müşteri bir şifreleme borcu talebi gönderdiğinde, bir QR kodunun taranacağını ve bir postaneden nakit para alacağınızı açıklıyor. ”Şu anda, beş şifreleme para birimi destekleniyor. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Stellar, Ripple ve Eos.

Hırvat Postası web sitesinde kripto para hesaplama aracı mevcut

Croatian Post’un web sitesi kripto değişim hizmetiyle birlikte 55 postane şubesinin tümünü listeleyerek, müşterilerine Kripto para birimlerini takas etmek için Posta’dan ne kadar HRK alacaklarını hesaplamak için bir hesap makinesi entegre edildiğini duyurdu. Kripto para birimi değişimi, bir Hırvat kripto komisyonculuğu ve ödeme işleme sağlayıcısı olan Electrocoin ile işbirliği içinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Post, “Dijitalleşme kalkınma stratejilerimizden biri ve çok sayıda iş projesinin yönlendiricisi” dedi.

“Gelecekte, Hırvat Postanelerindeki kripto para birimlerini satın alma seçeneğini sunmayı ve böylece onları Hırvatistan’daki kripto para birimi işlemlerinde merkezi nokta haline getirmeyi planlıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Croatian Post’un web sitesinde gösterilen kripto servisi ile Hırvat Postanesi şubelerinin haritası.

Başarılı Pilot Proje ve Diğer Ülkeler

Croatian Post’un şu anda web sitesine göre 1.016 postanesi, 2.135 sayacı ve 10.000’den fazla çalışanı bulunuyor. 55 postanede kripto değişim hizmeti başlatması, “Zadar’ daki postanelerdeki kripto para birimi değişimi için pilot projenin başarılı bir şekilde uygulanması ve olumlu sonuçlarının” ardından Post’un şunları eklediğini belirtti:

“Pilot proje, bu tür bir hizmete ilgi duyulduğunu gösterdi, bu nedenle Croatian Post’un ülke genelindeki postanelerde kripto para birimi değişimi hizmetini sunmasının nedeni bu”

Aynı beş kripto para birimi, Hırvatistan’ın Dalmaçya kıyılarındaki bir şehir olan Zadar’daki üç postanede uygulanan pilot projede teklif edildi. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Son yıllarda, dijital paralarını ulusal para birimine dönüştürebilecekleri yerlere sık sık seyahat etmeyi planlayan cryptocurrency kullanıcılarının sayısında bir artış oldu.” “Bu hizmetin sunduğu birçok olanak nedeniyle, Hırvatistan’ı ziyaret eden sayısız misafir şehirlerimizi daha da ilginç bulacak.”

Birkaç başka ülkedeki postaneler, Lihtenştayn ve Avusturya gibi benzer hizmetler sunmaktadır. Şubat ayında Liechtensteinische Post Bitcoin satışına başladı . O zamandan beri, ETH , LTC ve XRP gibi kripto paralar da eklenmiştir ve hizmet şu an Vaduz ve Schaan’daki postanelerde mevcuttur. In Avusturya , üzerinde 400 Avusturya postane şubeleri de benzer hizmetler sunmaktadır.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.