Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,822.15
-291.22
Ethereum
$3,923.01
+114.69
Litecoin
$84.80
+0.37
DigitalCash
$30.43
+0.37
Monero
$142.97
+1.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.98
+0.32
Dogecoin
$0.17
0

Da Hongfei Kimdir?

0 1.412

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Da Hongfei Kimdir?

 

Hongfei, Çin’in blockchain endüstrisinde başarılı ve ünlü birisidir. Çin’deki ilk birkaç blockchain şirketinin yaratıcısı olduğu biliniyor. Ayrıca tüm Asya’da kullanılan birçok ünlü kripto para birimi uygulamasının mucididir.

Da Hongfei, NEO adı verilen dağıtılmış uygulamalar için ünlü bir blockchain perdesinin arkasındaki beyindir. Buna ek olarak, Onchain adında bir blockchain ilerleme firması da yarattı.

Firma kurumlara ve işletmelere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu girişimlerin her ikisinin de merkezi Çin’de bulunmaktadır. Bu girişimlerle ilgili harika olan şey, Çin’de bulunan ilk blockchain genişletme projeleri olma onuruna sahip olmalarıdır.

Aynı nedenle, Hongfei, Asya bölgesindeki blok zinciri ve kripto para birimi dünyasında iyi bilinen bir figürdür. Hongfei şu anda muhtemelen Çin’de özellikle kripto para biriminde en saygın uzmanolarak kabul görüyor. Kurumsal uygulamalar, Çin kullanıcı kabulü ve hatta devlet yönetimi üzerinde bir otorite olarak kabul edilir.

Çin blok zinciri endüstrisindeki yüksek şöhreti nedeniyle, devlet yetkilileri, Sep kripto ve ICO değişim yasaklarını vermeden önce uzmanının tavsiyesi için onunla temasa geçme girişiminde bile bulundu.

Guangdong eyaletinde bulunan SCUT’a gitti. SCUT, Çin’deki en saygın alma konularından biridir. 1997-2001 yılları arasında sanat eğitimi aldığı kuruma katıldı. Ana konuları İngilizce ve Teknoloji ile BA derecesi vardır.

Blockchain teknoloji dünyasına girmeden önce Da Hongfei, Şanghay’da bulunan IntPass Consulting’te çalışıyordu. 2005’ten 2013’e kadar kesin olarak on yıl boyunca orada çalıştı. Firmadan ayrılmadan önce orada panel üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak çalışıyordu.

Da Hongfei, 2011 yılında Bitcoin hakkında bilgi sahibi oldu. Bununla birlikte, bu teknolojinin arkasındaki hem toplumsal hem de yöntemsel tüm yansımaları anlayacak ve tanımlayacak kadar akıllıydı. Bir üniversitede okuma deneyimi ona zaten daha geniş bir dünya görüşü sağladığından, Bitcoin’e olan merakını tetiklemeye de yardımcı oldu. Tam olarak öğrenmek için odağını bu teknolojiye kaydırdı.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Bitcoin 2011 yılında Hongfei’nin ilgisini çekti. Bu noktada hala IntPass danışmanlığında çalışıyordu.

Doğal olarak, hiç kimse daha sonra Da Hongfei’nin kim olduğunu ve önümüzdeki birkaç yıl içinde ÇHC’de nasıl bir devrim yaratacağını bilmiyordu.

2011 yılında Çin de bu teknolojinin farkında değildi. Bu nedenle, ülkenin hiçbir yerinde veya tüm Asya’da özel bir Bitcoin topluluğu yoktu. Birkaç insanın bu teknolojiyle ilgili en ufak bir farkındalığı hala embriyo aşamasındaydı.

Bu bilgi eksikliği onu ülkesindeki Bitcoin hakkında bilgilendirmek için bir kampanya başlatmaya itti. Çabaları ÇHC’de aktif bir Bitcoin topluluğunun yaratılmasıyla sonuçlandı.

Bunu görünce, giderek daha fazla insanı bu teknolojiyi benimsemeye teşvik etme çabalarını ikiye katladı. Onun hevesli girişimleri, Bitcoin’in Çin’deki popülerliğini önemli ölçüde artırdı.

Aslında, Da Honfegi olan sorunun gerçek cevabı, Bitcoin’i ve Çin’e kripto para birimi kavramını tanıtan adam olması.

Bu topluluğun ülke çapında büyümesini kayda değer ölçüde arttırması sadece birkaç yıl sürdü. Hongfei doon, tüm bu ilerlemede en önemli armatürlerden biri olarak ün kazandı.

Bu süre zarfında, Çin’de performans açısından Bitcoin’den daha üstün olabilecek yeni bir blockchain platformu başlatma ihtiyacını fark etti. Bu onun kendi blockchain platformunda çalışmaya başlamasına yol açtı.

Ülkesinin ne kadar umutsuzca yeni bir blockchain podyuma ihtiyacı olduğunu fark ettikten sonra, Hongfei 2014 Ocak ayında AntShares’in açılışını ilan etti. Girişim, dağıtılmış uygulamaların oluşturulmasıydı. Platform, önümüzdeki ay resmi olarak açıklandı ve ülkedeki blok zinciri girişimlerinin çoğunluğu için anında tercih edilen seçenek haline geldi.

Hongfei için Anshares gelen projenin adını “NEO” olarak değiştirdi..

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.