Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Danimarka’nın Vergi Dairesi, 20.000 Kripto Sahibine Uyarı Mektubu Gönderdi

0 441

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Danimarka’nın vergi otoritesi Danimarkalı Skattestyrelsen’in 20.000 kripto sahibine, vergi beyannamelerini değiştirmelerini, kripto kazançlarına vergi ödemelerini veya cezalarla karşı karşıya gelmelerini isteyen uyarı mektupları gönderdiği bildiriliyor. Vergi ajansı, kripto işlemlerinin eksiksiz bir şekilde beyan edilmesini talep ediyor; Kısa süre önce bu tüccarlar hakkında üç yerel kripto borsadan bilgi edindi.

             Kripto Yatırımcılarına Uyarı Mektubu

 

Danimarka’nın vergi otoritesi Danimarkalı Skattestyrelsen’in 20.000 kripto para birimi sahibine uyarı Mmektubu gönderdiği bildirildi.  mektubun bir kopyasını Pazartesi günü web sitesinde yayınladı. Şirket ayrıntılı son 2 hafta içinde, ajans bu yatırımcılara 15 Aralık’ta vergi raporlarını değiştirme veya ceza almalarını söyleyen uyarı mektupları göndermeye başladı.

“Danimarkalı kullanıcılarımızın birçoğu bu mektupları aldı, Skat tüm işlemlerinin eksiksiz bir şekilde incelenmesini istiyor ve tüm geçmiş raporları da düzeltmelerini istiyor” dedi. “Kripto para alım satım işlemlerinde vergi doldurmak zor bir iştir çünkü kripto yatırımcıları genellikle birkaç borsa hesabı ve cüzdanı tutarlar ve kriptoyu kendi aralarında serbestçe aktarırlar, bu nedenle herhangi bir ticari işlem için sermaye kazancının ne olduğunu anlamanın kolay bir yolu yoktur.” Binlerce kripto yatırımcısına, geçen yıl 250 milyon dolar değerindeki fon için vergi raporları izlemesinde ve oluşturmasında yardımcı olmuştur.

 

Vergi Ajansı 20.000 Kripto Tüccarı Hakkında Bilgi Verdi

 

Bu yılın başlarında Skattestyrelsen, ülkenin vergi konseyi Skatterådet tarafından yerel borsaları kullanan kripto tüccarları hakkında bilgi edinmeye yetkili olduğunu açıkladı . Ajans daha sonra 29 Ağustos’ta bu platformlarda kripto para birimi ticareti yapan 20.000 vatandaş hakkında bilgi aldığını duyurdu. Vergi dairesi şunları beyan etti:

İlk kez, vergi makamları Danimarka kripto borsalarında alım satım, örneğin bitcoin gibi bilgileri aldılar. Toplamda, yakl. 20.000 vatandaş.

Borsaların 1 Ocak 2016 ve 31 Aralık 2018 tarihleri ​​arasında yapılan tüm kripto alımları ve satışları hakkında bilgi vermesi istenmiştir. Elde edilen veriler “adlar, adresler, sosyal güvenlik numaraları ve muhtemelen CVR gibi kimlik bilgilerini içerir [işletme kaydı ] bilgi, ”Skattestyrelsen ortaya koydu.

 

Danimarka’da Kripto İşlemleri Nasıl Vergilendiriliyor?

Danimarka vergi otoritesi, web sitesinde bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin alım satımın spekülasyon olarak kabul edildiğini, yani onları edinmenin amacının bir kar elde etmek olduğunu açıklar. Bu nedenle, genel bir kural olarak, satışlarından elde edilen kar veya zararlar vergi makamına bildirilmelidir. Ticaret faaliyetlerinin spekülasyon olarak kabul edilip edilmediğini bilmeyen herkes, vergi kurumundan belirli bir “bağlayıcı” cevap isteyebilir, bu da 400 DKK’ya (60 $) mal olur ve 3-6 ay sürer. Cevap en fazla beş yıl geçerlidir.

Bazı 20.000 kripto tüccarına gönderilen mektuplar, FIFO yöntemi kullanılarak hesaplanan 2016 ve 2018 mali yıllarında yapılan kripto işlemlerinden elde edilen kar ve zararlar hakkında bilgi talep eder. Vergi ajansının web sitesinde:

Birkaç alımınız varsa, başlangıçta karı ve zararı FIFO ilkesine göre hesaplamanız gerekir (FIFO = İlk Giren İlk). Bu, önce satın aldığınız bitcoinlerin ilk sattığınız anlamına gelir.

 

Dünyada Vergi Acenteleri Kripto para birimlerine Dikkat Ediyor

 

Dünyada artan sayıda vergi otoritesi, artan piyasa kapitalizasyonları ile daha popüler hale geldiklerinden, dikkatlerini kripto para birimine yöneltir. Koinly Pazartesi günü “Vergi ajansları bitcoin notu aldığını ve vergilerin güvenli bir sığınağı olarak görülmekten kaçınmak istediğini” belirtti. CEO Singh, Danimarka’nın sermaye kazancının nasıl rapor edildiğine dair özel yasalara sahip olduğunu belirtti:

Gelir vergisi yılı boyunca, yalnızca aynı şifreleme para biriminin zararları ile karları mahsup edebilirsiniz. Bu, diğer ülkelerde nasıl çalıştığından farklı olduğundan mevcut çözümler çok fazla el işi gerektiriyor.

Danimarka vergi dairesi, kripto yatırımcılarına mektup yollayan tek kişi değil. ABD, Kanada ve Hindistan, kripto kazançlarını vergilendirmek isteyen kripto sahiplerine benzer şekilde mektup gönderen ülkeler arasındadır.

Temmuz ayında, ABD İç Gelir Servisi (IRS), 10.000’in üzerinde kripto yatırımcısına vergi yükümlülüklerini hatırlatan mektuplar gönderdiğini açıkladı. IRS, kripto vergi kaçakçılarını tespit etmek ve mahkum etmek için başka çabalar da başlattı. Geçen hafta yayımlanan raporunda, ajans vurguladı yine bu onları anonim hale getirir düşünerek cryptocurrency anlaşma şimdi bu siber suçluları ekleyerek “Cryptocurrencies, mali ve vergi sistemine zarar veriyor”, ama bizim ajanlar kez daha olduğunu kanıtlamıştır saklanacak hiçbiryer. Bizim peşimizde durmayacağız. ”Ayrıca, IRS şu anda tüm vergi mükelleflerinin yıl boyunca kripto alıp almadıklarını, sattıklarını, gönderdiklerini, değiştirdiklerini veya edindiklerini açıklamalarını gerektiren yeni bir vergi formu kullanıyor.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.