Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,806.21
+164.89
Ethereum
$3,855.82
-4.3
Litecoin
$83.46
-1.05
DigitalCash
$30.08
-0.46
Monero
$141.62
+0.61
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.34
+0.19
Dogecoin
$0.17
0

Decentraland (Mana Coin) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 93. Sırada Yer Alıyor..

0 1.502

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

20 Şubat 2020 tarihinde kendini duyurarak 100.000 dolarlık bir hazine avını başlattı. Son zamanlarda da adından sıkça söz ettiren Decentraland yani Mana Coin’in bitcoingundem.com tarafından detaylı incelemesiyle birlikteyiz.

Bu incelememiz ile birlikte Decentraland’in ne olduğu, MANA’nın aslında ne işe yaradığı, dünya içerisindeki LAND denilen arazilerin tam anlamıyla ne olduğu veya olmadığı ile ilgili bilgilere sahip olarak; Decentraland ekosistemine ile ilgili belli bir birikime sahip olacaksınız.

Mana Coin (Decentraland) Nedir?

MANA; Decentraland eko sistemin de ERC20 tokenine sahiptir.

Decentraland’i en basit şekliye tanımlayacak olursak; Ethereum blok zinciri ile desteklenen merkezi olmayan bir sanal gerçeklik platformudur. Kullanıcılar Decentraland platformunda yer alan içerikleri ve uygulamaları oluşturabiliyor, kurabiliyor, deneyimleyebiliyor ya da bunlardan kazanç elde edebiliyor.

Mana ve LAND ilişkisi

Decentraland platformunda yer alan içerik ve uygulamalar yalnızca üretim yapmakla kalmayıp, bunlar ile birlikte kazançta kazanabileceğiniz bir platform olan Decentraland, sanal gerçekliği kazanç kapısına çevirmektedir.

Sanal gerçeklik cihazı veya sıradan herhangi bir web tarayıcıyı kullanarak deneyim sağlayabileceğiniz 3D etkileşimli bir dünyadır. Decentraland’de satın alabileceğiniz beli oranda arazi vardır ve bu araziler sınırlı sayıdadır.

Dijital dünyada yer alan her bir arasının 33 x 33 feet alanındadır. Ayrıca bu araziler üzerinde inşa edebileceğiniz yükseklik sınırı yok.

Bu tokeni Decentraland dünyasından istediğiniz araziyi satın almak için kullanabildiğiniz gibi, diğer mal ve hizmetleri de satın alabilirsiniz. LAND ismi verilen bu arazileri almak için kullandığınız MANA’ lar kayboluyor, yakılıyor ve bir daha kullanılamaz duruma geliyor. Buradaki amaç ile MANA ile LAND arasındaki dengeyi kurabilmektir.

Land Nedir?

LAND; Ethereum tabanlı akıllı sözleşmesinde yer alan ve tazmini mümkün olmayan bir dijital varlık olarak tanımlayabilirsiniz. LAND arazileri benzersiz olup x ve y kartezyen koordinatları yardımı ile referans verilen belli başlı karolara ayrılmıştır.

Buradaki her bir LAND koordinatlarının bir kaydını, sahibini gösteren ve aynı zamanda sahibinin bu arazide sunmak istediği içeriği anlatan ve bunları kodlayan bir içerik açıklama dosyasına ile ilgili referanslar içeriyor. Yani anlaşılacağı üzere LAND denilen bu tokenler arazi için kullanılan akıllı sözleşmeler ile birlikte oluşturulmuş arazi tokenleridir.

Piyasa Durumu

Mana coin; 08.09.2020 tarihi itibariyle birim fiyatı  şuan ₺0,558418 TRY$0,074563 USD, 0,00000738 BTC olarak işlem görmektedir. Coin market piyasasında şuan 93. Sırada yer alıyor. Toplam arz 2.195.707.966 MANA ve 1.462.912.555 MANA dolaşımdadır.

Mana Coin Nereden Alınır?

Mana Coin; şu anda 94 bitcoin borsasında işlem görmektedir. elde etmek için en iyi Binance üzerindedir. Buraya tıklayarak üye olup alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Exchange platformunda Bitcoin, Ethereum, Binance Coin veya Tether takas edebilirsiniz.

Aralarında Upbit, OKEx, Bittrex, CoinEx ve Hotbit gibi borsalardan da alıp satabilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, nasıl Bitcoin satın alacağınıza dair rehberimize göz atın.

Bu projenin akıbeti, gelecekte neler olacağını ve daha birçok özelliği için bizi takipte kalın. bitcoingundem.com ile en güncel ve en doğru haberleri alırsınız. bitcoingundem.com hayatınızda ise kripto para piyasası avucunuzda demektir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.