Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,316.33
-999.61
Ethereum
$3,844.36
-46.9
Litecoin
$83.30
-1.66
DigitalCash
$30.02
-0.64
Monero
$141.24
+0.01
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.32
-0.27
Dogecoin
$0.17
-0

Elektroneum (ETN) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 112. Sırada Yer Alıyor..

0 759

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Elektroneum Nedir?

Electroneum; kitlesel benimsemeyi amaçlayan mobil alanında ilk kripto para birimidir. Electroneum ekibi, kripto para almayı bir uygulamayı indirmek kadar basit hale getirmeyi amaçlıyor. Electroneum ekibi, onu elde etme konusundaki engelleri yıkarak madeni paralarını geniş ve geniş bir alana yayabileceklerine inanıyor.

Çeşitli paralar satın almak isteyen ancak kimlikleri hakkında hiçbir şey bilmedikleri bir web sitesine garip özçekimler göndermeye istekli olmayan sayısız insan var. Banka hesaplarını bağlama ve şaşırtıcı derecede yüksek ücretler ödeme sorunları da vardır. Electroneum çözüme sahip olduklarını hissediyor ve bu kılavuzda, kripto para birimini kitlelere nasıl getirmeyi amaçladıklarını ele alacağız.

Bu kılavuzda aşağıdakileri ele alacağız:

  • Electroneum Nasıl Çalışır?
  • Electroneum Hakkında
  • Piyasa Geçmişi
  • Electroneum’u nereden satın alabilirim?
  • Electroneum’u Nerede Saklayabilirsiniz?
  • Analiz

Electroneum Nasıl Çalışır?

ETN olarak da adlandırılan Electroneum,  merkezi olmayan bir blok zincirinde işlemlere izin vermek için Monero kod tabanından oluşturulmuştur. Monero gibi Electroneum da bazı yerleşik gizlilik özelliklerine sahiptir. Bitcoin’in ana eleştirilerinden biri, her cüzdan adresinin dengesinin halka açık ve kolayca aranabilir olmasıdır. Bu sorun Electroneum’un “ alıcı fonlarının cüzdanlarıyla bağlantı kurmasını engelleyen bir kerelik ortak anahtar” olan gizli adresiyle çözüldü. Bu adres, gerçekleşen işlemin kanıtlanması için bir 3. taraf tarafından denetlenebilir (gönderenin genel görünüm anahtarını paylaşmasıyla).

Alıcı, fonlarını blok zincirini tarayan cüzdanlarının özel görünüm anahtarından alır. M-cüzdan tarafından algılandıktan ve alındığında, tek kullanımlık bir özel anahtar oluşturulur (gönderenlerin ortak anahtarına karşılık gelir).

Alıcı artık bu fonları özel harcama anahtarlarını kullanarak harcayabilir. Bu, gönderen, alıcı ya da herkese açık olarak işlem gören tutar olmadan gerçekleşir.

İşlemler, ağdaki trafik düzeyine dayalı dinamik ücretlerle nispeten hızlıdır. İşlemlerin büyük çoğunluğu toplam ücretlerde 0,2 ETN’den azdır ve her dakika yeni bloklar eklenir.

Electroneum kod tabanı, CPU madencileri üzerinde büyük bir avantaja sahip güçlü ASIC’lerden kaçınmaya çalışır. Madencilik, CPU madenciliğini denemek ve teşvik etmek için hafızaya bağlı bir algoritma kullanır ve ortalama kullanıcılara ETN’ye kolay erişim sağlar. 

Mobil Uygulama..

Electroneum’un en büyük farklılaştırıcısı, yeni kullanıcılar getirmek için bir mobil uygulama kullanıyor. Hem Android hem de iOS için zaten mevcut. Uygulamaya bir dijital cüzdan ve ETN gönderme ve alma yeteneği sağlar. Ekstra güvenlik için, çevrimdışı kağıt cüzdanlar oluşturma seçeneğiniz de vardır. Birini kaybetmeniz durumunda jetonlarınızı birkaç kağıt cüzdanına yaymanız önerilir. Uygulamaya dünya ile Electroneum bilginizi paylaşmak için teşvik ediyor. Beş arkadaşını uygulamaya katılmaya davet eden herkes 5000 ETN kazanmak için bir yarışmaya katılır. Davet ettiğiniz yeni kullanıcılar da kazanmaya hak kazanır.

Mobil Madencilik..

En ilginç özellik mobil madencilik yapma yeteneğidirUygulama, telefonunuzun CPU’sunun simüle edilmiş madenciliğe girmesine izin verecektir. Bu, telefonunuzun ısınmasına veya pil ömrünün önemli ölçüde azalmasına neden olmaz. Madencilik ayrıca internet verilerinizi fark bile edemeyeceğiniz miktarda kullanır. Mobil madenciliğiniz aslında blok zincirindeki yeni blokları doğrulamaya yardımcı olmasa da, yine de ödüller alacaksınız.

Uygulama, bilgisayarınızın gücü ve madencilik yeteneği arasındaki bağlantıyı öğretmek için CPU’nuzun kullanılmasını gerektirir. Sonunda, mobil madencilerin bazılarını bir bilgisayardaki tam madencilere dönüştürmeyi umuyorlar. Telefonun CPU’sunu kullanmak, insanların ücretsiz para almak için bir bilgisayardaki uygulamanın binlerce yinelemesini simüle etmesini de engeller.

Ama neden insanlara sanal madencilik yapmalarını öderler? “ Mobil madenciler pazarlama hizmetini Electroneum’a getiriyor. Blockchain yardımcı programı getirmediklerini, farklı bir yardımcı program getirdiklerini hatırlamak önemlidir. Gülünç derecede düşük bir EBM ile kullanıcıları getiriyorlar ve Electroneum’un büyümesine izin veriyorlar. ”

Uygulama şu anda Android ve iOS’ta 1,5 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip ve büyümeye devam ediyor.

Madeni Para Arzı ve Sürdürülebilirlik..

Ekip, ICO’daki yatırımcılar için 4.4 milyar ETN ayırdı. ICO’yu paylaşan ve ilgili bilgileri çevirenlere toplam 20 milyon ETN verildi.  Çekirdek 12 kişilik ekip de finansman amacıyla 20 milyon ETN ayırdı.  Nihayetinde madencilere ödüller yoluyla maksimum 21 milyar ETN arzına ulaşacak yaklaşık 8,5 milyar ETN’lik bir dolaşım arzı var.

Bitcoin’in toplam arzı ile aynı miktar baz alındı. Buda; 21 milyar para seçildi. Kullanıcıların ödül olarak tam para kazanmaktan daha memnun olacağını ve tamsayı değerlerde alışveriş yapmayı tercih edeceklerini hissettiler. Tüm madeni paralar çıkarıldıktan sonra madenciler işlem ücretlerini toplayarak yine de kâr edebilecekler.

Electroneum Hakkında

Electroneum’un Tarihi

Electroneum ICO, para toplama sırasında 40 milyon dolarlık sabit sınırına ulaştı. Github sürümleri 1 Kasım’dı. Bununla birlikte, mobil uygulamanın başlatılmasından önce, dağıtılmış bir hizmet reddi (DDoS) saldırısı tarafından vuruldular. Ekibin saldırı ile başa çıkmak için sunucularını kapatması ve 26 saatten fazla çalışması gerekiyordu.

Sonunda, biraz gecikmeden sonra ICO yatırımcıları paralarını dağıttılar ve Electroneum ETN’yi kitlelere yayma hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam etti. İlk 24 saatte 690 milyondan fazla ETN transfer edildi ve ücretler için sadece 430 ETN gerekiyordu.

Electroneum Takımı ve Gelişimi

Electroneum kendisini ilk İngiliz merkezli kripto para birimi olarak adlandırıyor. Kent merkezli 18 kişilik ekip, SiteWizard ve Retortal.com’un kurucu ortağı Richard Ells tarafından yönetiliyor. James Atkinson, 10 yılı aşkın deneyime sahip Electroneum Geliştirme Ekibi’nin başkanıdır. Electroneum Uygulamasında suçlamaya liderlik ediyor.

Öte yandan Dean Cole, “az miktarda kafein tüketen… en az uykuya sahip takımın üyesi” olarak bilinir. Electroneum’da madencilik ve işlem yapmak için gerekli sunucuları korur ve geliştirir.

Ortaklıklar

Electroneum ekibi, ETN’yi daha da yaymak için aktif olarak ortaklıklar arıyor. Bir telekomünikasyon ödeme devi XIUS ile ortaklık kurdular. Electroneum, bu ortaklığı, bir akıllı telefon sahibi olma maliyetini dengelemenin bir yolu olarak mobil madencilik uygulamalarının kullanımını teşvik etmek için kullanmak istiyor.

Japon merkezli bir sosyal medya ve e-ticaret şirketi olan BMedia da Electroneum ile ortaklık kurdu. BMedia’nın 500.000 Facebook takipçisi ve aylık 10 milyon kullanıcıya ulaşması ETN’nin pazarlama planında kilit bir rol oynadı.

Fanfare şirketi, sevdikleri ürünler hakkında kendi videolarını yükleyen kullanıcılara ödüller veriyor. Electroneum, bir gün kullanıcılarını ETN ile ödüllendirmek için onlarla ortaklık kurdu.

Çevrimiçi Oyun

Electroneum ekibi, World of Warcraft gold gibi oyun içi para birimlerini ETN ile değiştirmeyi umuyor. Tamamlanan görevlerin ve satılan öğelerin, diğer kripto para birimlerine veya ülke paralarına kolayca dönüştürülebilen bir para biriminde ödediğini hayal edin. Bu sadece oyuncuları daha fazla oynamaya teşvik etmekle kalmayacak, aynı zamanda oyun şirketi ETN’yi ekosistemlerinden yatırmak ve çekmek için ücret talep edebilir.

ETN’yi oyun içi para birimi olarak tanıtan bir oyun oluşturmak da etkili bir pazarlama aracı olabilir. Bir mobil oyun ETN toplarken aya bir roket uçmaya çalışmayı içerir. Oyuncu öldüğünde, kullanıcılara ödüllendirilen ETN’yi finanse etmek için bir video reklam izlemek zorundalar.

Tahmin

Zaten Bitcoin’i kabul eden birkaç tahmin web sitesi var, ancak sorun çoğu insanın bunu elde etmesinin zor olması. Çevrimiçi tahmin çoğu, Bitcoin’i edinmenin özellikle zor olduğu Amerika dışında gerçekleşir. Çoğu ülkenin Coinbase veya Gemini’ye erişimi yoktur ve yerel borsalarında genellikle% 7 veya daha yüksek ücretler vardır. Electroneum bir kez daha sürtünmeyi azaltmayı ve tahmin sitelerini para birimini kabul etmeye teşvik etmeyi umuyor.

Elektroneum Madenciliği

Daha önce de belirtildiği gibi, Electroneum madencilik algoritmasının ASIC dirençli doğası nedeniyle, sadece CPU’nuzla madeni para madenciliği yapmak hala mümkündür. Hızlı bir indirme işlemini tamamlayabilir ve hemen buradan bir maden havuzuna katılabilirsiniz . Ortalama blok ödülü yaklaşık 9.500 ETN’dir.

Yol Haritası

Electroneum zaman çizelgesi oldukça kapsamlıdır. 2018’in geri kalanı için bazı ilginç gelişmeler arasında bir topluluk uygulaması, konser ekonomisi web sitesi ve anında ödeme çözümü yer alıyor. Bununla birlikte, bunun ötesinde veya 2019’daki zaman ufukları için ayrıntılı yönergeler yoktur.

Piyasa Geçmişi

ETN’nin ICO fiyatı bir kuruştu. Son yılların en yüksek seviyelerinde satış yapmayı başaranlar, ilk yatırımlarının 15 katını aşmış olabilirler. Ne yazık ki, mobil madencinin ve iOS sürümünün iyi haberi bile, 2018’de ETN’nin fiyatındaki keskin düşüşü durdurmak için hiçbir şey yapmadı.

Ekip yakın zamanda Electroneum’un KYC uyumlu olmasını ve mevcut işletmelerle daha iyi ödeme entegrasyonu sağlamasını sağlayacak heyecan verici bir gelişme açıkladı. Bununla birlikte, çoğu şirket haberi, ETN hala küçük bir kapak parası olduğu için fiyatı muhtemelen taşımayacaktır. Piyasa Bitcoin’in arkasında toparlandığında ETN için tekrar hayat görebiliriz.

01.03.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 112 Sırada yer alıyor.

 

01.03.2020 tarihi itibariyle Elektroneum Coin (ETN) birim fiyatı ₺0,021846 TRY, 0,00000041 BTC olarak işlem görmektedir.

Electroneum’u nereden satın alabilirim?

ETN başlangıçta sadece Cryptopia’da mevcuttu. Neyse ki, KuCoin o zamandan beri madeni paradaki likiditeyi iyileştirmek için iyi bir işaret olan listeleme için aldı. Buna ek olarak, sadece birkaç alıcı ve satıcı ile ticareti yapılabilecek bazı küçük borsalar var, ticaretinizi doldurmakta zorlanabilirsiniz.

Electroneum’u Nerede Saklayabilirsiniz?

M-cüzdan yöneticisi aracılığıyla çevrimiçi veya çevrimdışı cüzdanlar ayarlayabilirsiniz. Kaydettiğiniz çevrimiçi cüzdana, aynı giriş bilgilerinizi kullanarak uygulama üzerinden erişilebilir.

Kripto konusunda yeniyseniz ve borsalara kaydolma zahmetinden hoşlanmıyorsanız, Electroneum uygulamasını indirmek ve ücretsiz para kazanmaya çalışmak bu dünyaya en iyi girişiniz olabilir. Ayrıca, yüksek, pahalı ASIC’ler sizi korkutuyorsa, Electroneum CPU madencilik çözümüne göz atın.  Electroneum’un adı elektronun adı olmasına rağmen, geleceği hakkında olumsuz konuşmak zor.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.