Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,316.33
-999.61
Ethereum
$3,844.36
-46.9
Litecoin
$83.30
-1.66
DigitalCash
$30.02
-0.64
Monero
$141.24
+0.01
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.32
-0.27
Dogecoin
$0.17
-0

Enjin Coin (ENJ) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 58. Sırada Yer Alıyor.

0 735

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin, Enjin tarafından oluşturulan sanal ürünler için bir kripto para birimidir. Enjin, 250.000’den fazla oyun topluluğu ve 18.7 milyon kayıtlı oyuncuyla “çevrimiçi en büyük oyun topluluğu platformu” dur.

Enjin ekibi, endüstri için en kullanışlı kripto para birimi olması amacıyla jetonu tamamen oyun çevresinde  tasarlıyor. Proje, Enjin Coin’in yanı sıra geliştiricilerin oyunlarına ve topluluklarına entegre edebilecekleri bir dizi yazılım geliştirme kiti (SDK) içeriyor. Blockchain’i oyun piyasasına getirmek, dijital varlıkların transferinde yaygın olan yüksek ücretleri ve sahtekarlığı azaltmaya yardımcı olur.

Bu Enjin Coin kılavuzunda şunları ele alacağız:

  • Enjin Coin Nasıl Çalışır?
  • Enjin Coin Ekibi ve Gelişimi
  • Piyasa Durumu
  • ENJ Satış Noktaları
  • ENJ Nerede Saklanır?
  • Sonuç

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin Coin, Ethereum ağı üzerine kurulmuş bir ERC20 tokenidir. Bununla birlikte, proje sadece bir kripto para birimi olarak değil, aynı zamanda akıllı sözleşme yeteneklerine de sahiptir. Ayrıca Ethereum’un Lightning Network versiyonu olan Raiden Network’ü test eden ilk projelerden biri .

Sanal Ürünler

Enjin Coin’in oyun topluluğuna getirdiği en büyük değer, dijital varlıkların yaratılması ve yönetilmesidir. Her platformdaki geliştiriciler, ana para birimi olarak Enjin Coin tarafından desteklenen topluluklarına özgü bir para birimi kolayca oluşturabilir. Bu, madeni paralara, ilgili platformlarına göre özelleştirilmiş kalırken blok zincirinin tüm avantajlarını (hız, maliyet, güvenlik vb.) Verir.

Her varlık tek bir Registry akıllı sözleşmesine kaydedildiğinden , tüm Enjin  Akıllı Cüzdanlar bunları tanır. Ve istediğiniz zaman Enjin Paraları için dijital varlık alışverişi yapabilirsiniz. Bu, varlıkları platformlar arasında bile aktarabileceğiniz birbirine bağlı bir oyun ve topluluk ekosistemi yaratır

Para birimlerinin ötesinde, bu işlevsellik ayrıcalık belirteçlerinin yanı sıra kılıç veya saldırı özellikleri gibi benzersiz oyun öğeleri için de geçerlidir.

Ödeme Sağlayıcı..

Ayrıca, Enjin Coin SDK’sında merkezi olmayan bir ödeme ağ geçidi bulunur. Ağ geçidi sağlamdır, bunun üzerine özelleştirilmiş arabaları, faturaları, geri ödemeleri vb. Oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, web sitenizde Enjin Coin ve / veya Özelleştirilmiş Coin ödemelerini kabul etmek için bir widget sağlar.

Ödeme ağ geçidi , her işlemde sadece Ethereum’da küçük bir ücret alır – ek bir şey değildir.

Akıllı Cüzdan’daki işlevselliği kullanarak, bir kullanıcı olarak, Güvenilir Platform olarak listelediğiniz oyunlara ve web sitelerine otomatik ödemeler ayarlayabilirsiniz . Bu, normal abonelik hizmetlerine daha hızlı ve daha güvenilir ödemeler ekler.

Akıllı Cüzdan..

Enjin Akıllı Cüzdan, her şeyi birbirine bağlayan bileşendir. M-cüzdan, Güvenilir Platformlarınızın her birinden gelen sanal ürünleri destekler ve Ethereum adresinizle senkronize edilir.

Akıllı Cüzdan ile oyun ortamının dışındaki paraları ve eşyaları başka herhangi bir kullanıcıya takas edebilirsiniz. M-cüzdan aracılığıyla, işlemleri diğer tarafın onaylayabileceği veya reddedebileceği bir İşlem Talebi yoluyla gönderirsiniz . Bunun da ötesinde, istenmeyen işlemleri otomatik olarak önlemek için kurallar ve eşikler ayarlayabilirsiniz.

eFinity..

2018’in başında, Enjin Coin ekibi , Enjin’in daha etkili bir şekilde ölçeklenmesine yardımcı olacak bir kanal ağı çözümü olan Efinity için planlar açıkladı . Efinity, Bitcoin’in Yıldırım Ağı gibi, bir oyunun neredeyse sonsuz miktarda işlemi hızlı ve neredeyse sıfır maliyetle gerçekleştirebileceği sayısız oyun kanalından oluşur  .

Diğer özellikler

Bu üç özelliğin ötesinde, Enjin Coin ayrıca sanal eşya mağazaları, abonelik hizmetleri, ticaret emanetleri ve eşyalar, sunucular, ekipler ve / veya oyunlar için “üst listeler” içerir.

Enjin Coin (ENJ) Arzı

Halihazırda 760 milyonun üzerinde tirajlı toplam 1 milyar Enjin Para (ENJ) arzı var. Ekip, ENJ’nin yüzde 80’ini kitlesel katılımcılara dağıttı ve kalan jetonları kendileri, danışmanları ve teşvik programları arasında bölüştürdü.

Kullanıcılar özel varlıklar oluşturduğunda, ENJ’deki karşılık gelen değer, dolaşımdaki arzı azaltarak ekosistemden kaldırılır. Bu da bireysel ENJ jetonlarının değerini arttırmalıdır.

Enjin Coin Ekibi ve Gelişimi

Enjin Coin’in arkasındaki şirket Enjin, en büyük çevrimiçi oyun topluluğu oluşturma platformudur. 2009 yılında başlayan şirket, ayda 60 milyon görüntüleme alıyor ve topluluk mağazalarında her ay milyonlarca ABD doları işlem yapıyor. Ekip, Enjin Coin’i 250.000’den fazla oyun sitesi olan Enjin CMS platformunun tamamında kullanıyor.

Projenin danışmanları Anthony Diiorio (Ethereum kurucu ortağı) ve Pat LaBine’den (Bioware’in önceki yapımcısı ve teknik direktörü) oluşmaktadır. Enjin ayrıca Unity, PC Gamer ve NRG eSports ile ortaklıklar kurdu.

Ekip, 2017 yılının sonunda özel ve kamu turları arasında ~ 35 milyon dolar toplayan başarılı bir ICO düzenledi . Hala nispeten genç bir proje olmasına rağmen, ekip 2017’nin son çeyreğini bir Minecraft eklentisi oluşturmanın yanı sıra Platform API’sını, Mobil Akıllı Cüzdan’ı ve bir Java SDK’sını oluşturmak için harcadı. 2018’de de çeşitli platform eklentileri, Efinitiy, çok sayıda diğer SDK ve EnjinX blockchain kaşifi oluşturdular.

Bu pazara henüz bir proje hakim değil. Enjin Sikke en büyük rakipleri olan  GameCredits  ve WAX , ama aralarında anlamlı farklılıklar vardır. Enjin CMO Elija Rolovic’e göre, Enjin Coin “Oyun Ethereum’u” ise rakipler sadece “merkezi oyunlarını / pazar yerlerini tokenleştiriyorlar” .

Enjin ekibi henüz 2019 yol haritası yayınlamadı.

Piyasa Durumu..

Enjin Coin, Kasım 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana oldukça öngörülebilir bir ticaret koşusu gerçekleştirdi. 2018 yılı boyunca yaklaşık 0.038 $ (~ 0.0000096 BTC) bugünkü fiyatına düşmeden önce Aralık ve Ocak 2018 başında büyük bir artışla pazarı izledi. ENJ fiyatı, Ocak ayının ortasından sonuna kadar Şubat ve Nisan aylarında birkaç yakınsak ani yükseliş gördü, ancak bunlar özellikle herhangi bir haberle ilgili görünmüyor. Muhtemelen bu hareketleri genel piyasa trendlerine dayandırabiliriz.

Daha boğa piyasasında, ek ortaklık duyuruları ve ürün sürümleri fiyatta artışa neden olabilir. Ve elbette, çevrimiçi oyunlarda Enjin Coin’i kullanan daha fazla kişi fiyatı da olumlu yönde etkilemelidir.

20.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 58. Sırada yer alıyor.

 

20.02.2020 tarihi itibariyle Enjin Coin (ENJ) birim fiyatı ₺0,811047 TRY, 0,00001391 BTC olarak bulunmaktadır.

ENJ Satış Noktaları

ENJ’yi Binance’de BTC ve ETH ile satın alabilirsiniz . Ayrıca Liqui ve Kucoin’de işlem görüyor ancak çok daha az hacimli.

Herhangi bir Bitcoin veya Ethereum’a sahip değilseniz, önce GDAX  (şimdi Coinbase Pro) gibi bir platformda ABD Doları ile bazılarını satın almalısınız .

ENJ Nerede Saklanır?

Bir ERC20 jetonu olduğundan, ENJ’yi nerede depolayacağınız konusunda birçok seçeneğiniz vardır. Popüler bir çevrimiçi seçenek MyEtherWallet , Ledger Nano S ise bir donanım cüzdanı için sağlam bir seçim.

İdeal olarak, resmi Enjin Cüzdanını kullanmalısınız . Android ve iOS mobil cihazlar için kullanılabilir. ENJ dışında, BTC, ETH, LTC’nin yanı sıra tüm ERC20, ERC721 ve ERC1155 tokenlerini cüzdanda saklayabilirsiniz. Ekip diğer altcoinler için de destek eklemeye devam edecek.

Sonuç..

Enjin Coin, 17 milyar doların üzerinde sanal eşya pazarına blockchain avantajlarını ekliyor. Ekip, oyun endüstrisinde sahtekarlığı önlemek ve sanal mal sahiplerine gerçek sahiplik sağlamak için çalışıyor. Oyun devi Enjin tarafından oluşturulan ve desteklenen projenin sağlam bir desteği var.

Ancak, Enjin hala kanıtlayacak çok şey var. Ne kadar başarılı olacağını tahmin etmek imkansız, ancak mevcut başarıları ve ekibi herhangi bir gösterge ise, Enjin Coin’in parlak bir geleceği olabilir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.