Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$51,100.49
-901.19
Ethereum
$2,912.50
-65.44
Litecoin
$67.97
-1.65
DigitalCash
$28.65
-1.02
Monero
$119.65
-2.12
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.55
-1.32
Dogecoin
$0.08
-0

Enpara.com; Türk Traderin Hesabını Kapattı..

MASAK da kripto para borsalarını ve buralardaki para transferlerini yakından takip ediyor...

0 623

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Türk Trader Erhan ÜNAL; 04.09.2020 tarihinde twitter hesabından yapmış olduğu açıklama ile Türkiye’ nin Dijital Bankalarından olan Enpara.com hesabının kapatıldığını ve erişim sağlayamadığını duyurmuştu.

Hesap sahibi olarak konuya ilişkin herhangi bir gerekçe belirtilmemesi ve nedenini öğrenmek amacıyla yapmış olduğu başvurunun mesai saatlerine takılması ünlü traderın sitem etmesine yol açtı. İlk tepkisini ise “çok enteresan” olarak dile getirdi.

Söz konusu olay hakkında; 08.09.2020 tarihinde twitter hesabı üzerinden gerekçe olarak “kripto Para İşlemleri” sebep olduğunu dile getirdi. Konuya ilişkin detayları paylaşan ünlü trader; kripto para borsaları borsaları üzerinden gelen paraların açıklamasız şekilde gelmesinden dolayı dengesizlik tespit edildiği ve söz konusu hesapların mali suçlara düşmesinden dolayı kapatıldığını belirtti.

Yani kısaca; söz konusu hesap Mali Suçları Araştırma Kurulu MASAK denetime takıldı.

MASAK Olaya El Koydu..

Öte yandan Mali Suçları Araştırma Kurulu MASAK Başkanı Hayrettin Kurt; kripto para borsalarını ve buralardaki para transferlerini yakından takip etiklerini daha önceden duyurmuş ve konuya ilişkin şu açıklamaya yer vermişti.

 

Kolluk kuvvetleriyle iş birliği içinde suç organizasyonunda yer alanları belirliyoruz. Bu suç organizasyonunda “hesap aracıları, üst aracılar, sokak ekibi, hesap bulanlar, web sayfalarındaki canlı destek ekibi ve web sayfasını kullananlar” olduğunu görüyoruz. Bunların her birinin takibini yapıyoruz..

MASAK Başkanı Hayrettin Kurt, ayrıca mayıs ayında yaptığı açıklamada; pandemi sürecinde 100 milyon liraya yakın kripto parayı yurt dışına gönderilmek istendiğini tespit ettiklerini açıkladı.

Bu paralardan bazılarının Amerikan borsasına göndermeye çalışıldığına da ayrıca dikkat çekti.

“Yüzde 40’a yakını sadece bir şirket grubuna ait. Bu grubun hesaplarına bloke konuldu, inceleme başlatıldı. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Bunların hepsini ifşa edeceğiz” dedi.

Süreçte yurt dışına para çıkarmaya çalışanlar arasında hem bireysel mevduat sahipleri hem de firmaların olduğunu belirten Kurt, bunları tek tek açıklayacaklarını söyledi.

Türkiye’de kripto para borsası ve bankalar üzerinden transfer yapıyor. Bankalarla işbirliğimiz kesintisiz sürüyor. Çok sıkı tutuyoruz, yetkilerimiz var. Yükümlülük denetimi yapacağız. Kripto para konusunda az işlem bildirimi gönderenlere ilişkin.

Sistemli denetim elemanları göndereceğiz. Bu konuda ihmali olanlara ağır para cezaları gelecek” diye konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.