Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Ethereum 2.0 Güncellemesi 2020 Temmuz Ayında Başlayacak..

Fork (Güncelleme) Hakkında Bilmeniz Gerekenler..

0 709

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir sonraki Ethereum sistemi yükseltmesi, Eth 2.0 üzerinde uzun süredir çalışıyordu. Lansman için orijinal tarih 202 Çeyrek için belirlendi, ancak şimdi geliştiriciler 2020 yılı Temmuz ayında başlayacak veya 3. Çeyrekte başlayacak. Bu nedenle, Ethereum 2.0 bu yılın Temmuz ayında piyasaya sürülecek. 

 

Şimdi, bu konuda bilmemiz gerekenler neler?

 

Ethereum 2.0’dan ne beklenir 

Ethereum 2.0, bu yılın 2020 yılı Temmuz ayında başlayacak ve aslında Ethereum ağını rahatsız eden ölçeklenebilirlik sorununa çözüm olması bekleniyor. Ethereum, Bitcoin ile aynı Proof-of-Work konsensüs algoritması kullanılarak oluşturuldu. Bununla birlikte, Ethereum, merkezi olmayan uygulamaların veya dApp’ların oluşturulması için bir temel sağlar ve mevcut blockchain, dApps ve dApp geliştiricilerini tam kapasitelerine destekleyecek kadar ölçeklenebilir değildir. 

Ethereum 2.0 ile İşaret Zinciri başlatılarak Ethereum 2.0 Serenity’yi pekiştiren bir İspat Kanıtı algoritması uygulanacaktır. Beacon Zinciri, mevcut Ethereum ağından ayrı olarak paralel bir blockchain olarak çalışacaktır. Müşteriler ve son kullanıcılar geçişi gerçekten fark etmeyecek ve işlemler onlar için normal şekilde devam edecek. 

Ethereum 2.0, ağı çok daha ölçeklendirilebilir hale getirilerek güvenliği ve istikrarı artırır. Ethereum 2.0, 2015 yılında Frontier ile başlayarak uzun bir dizi yükseltmeden sonra geldi. Ethereum 2.0 ağına geçiş, ağın işlevselliğini geliştirdiği ve ağın hızlı bir şekilde büyümesini desteklediği için Ethereum blok zincirinin uzun vadeli uygulanabilirliği için onay sağlayacaktır.

Önceki Ethereum güncellemeleri 

Şimdi bu noktaya götüren tüm sistem güncellemelerine bir göz atalım: 

  1. Sınır (2015)

Frontier, Ethereum 1.0 Blockchain’in lansmanıydı. Teknik inceleme 2014 yılında piyasaya sürüldü, ancak Temmuz 2015’e kadar blockchain aslında piyasaya sürülmedi. 

  1. Sınır Çözümü (2015) 

Frontier Thawing, blockchain’in serbest bırakılmasından sadece iki ay sonra gerçekleşti. İstemcileri güncellemek, gaz sorunlarını çözmek ve çağa geçmek için uygulandı. 

  1. Çiftlik Evi (2016)

Homestead, Ethereum’un ikinci büyük sürümüydü. Ağa daha fazla yükseltme yapma olanağı veren bir dizi protokol ve ağ değişikliği içeriyordu. 

  1. DAO Çatal (2016) 

DAO çatalı, DAO saldırılarını takiben sorunları ele almak için tasarlandı. 

  1. Bizans (2017) 

Bizans, Metropolis sert çatalının ilk yinelemesiydi. Ethereum ağ (onlar hakkında okuyabilir birkaç teknik değişiklik yaptığını sert çatal yapıldı burada )

  1. İstanbul (2019) 

Konstantinopolis, Metropolis güncellemesinin ikinci bölümüdür. Konstantinopolis, EIP’yi (Ethereum İyileştirme Protokolü) 1283 ile birlikte diğer birkaç değişikliği de devre dışı bıraktı.

  1. İstanbul (2019) 

İstanbul, spam engellemelerini önlemek için çeşitli opcodların maliyetini değiştiren güncellemeler getirdi . Bu Ethereum ve Zcash’in birlikte çalışabilirliğini geliştirdi. Çeşitli opcodlarda yapılan değişiklikler, sıfır bilgi gizliliği teknolojisine (SNARKs ve STARKs) dayalı çözümler için ölçeklenebilirlik performansını artıracaktır. 

  1. Muir Buzulu (2020)

Muir Glacier en son Ethereum güncellemesi. Yaklaşık 4 milyon bloğu etkileyecek olan “zorluk bombasının” patlamasını ertelemekti. Bomba birkaç yıl daha sürmeyecek ya da en azından nihai araç gibi Ethereum 2.0 özellikleri uygulanıncaya kadar. 

Yükseltmeden önce ETH ticareti yapmak ister misiniz? Check out’a dokunun . Tap, seçtiğiniz kripto varlığında en iyi fiyatı bulmak için tüm büyük borsaları tarar ve daha sonra kriptoyu, daha sonra Tap Ön Ödemeli Kartınıza bağlanabilecek yerleşik, soğuk bir depolama cüzdanında saklar. 

 

ETH 2.0 geliyor 

Uzun bir bekleyişten sonra, Ethereum 2.0 bu yılın Temmuz ayında başlayacak. Ethereum, 2015 yılından bu yana hazırlık aşamasında yükseltme yapıyor ve neredeyse 5 yıl sonra Ethereum geliştiricilerinin emeğinin meyvelerini göreceğiz. Etheruem 2.0, ölçeklenebilirliği, güvenliği ve işlevselliği geliştirecek ve Ethereum’u olmak istediği yere getirecektir. 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.