Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Ethereum, Bitcoin’e Pazar Hakimiyeti Sağlamak İçin Hazırlandı

0 737

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ethereum fiyatı, son iki gün içinde bazı inişli çıkışlı fiyat hareketleri gözlemlendi. Bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sadece birkaç saat sonra, en iyi altcoin olan Ethereum, fiyatını 1.251 $ ‘a kadar düşüren hızlı bir satışla karşı karşıya kaldı.

Boğalar daha sonra devreye girdi ve dijital varlığı 1.300 dolar ve 1.350 dolarlık destek seviyelerinin üzerine çıkardı. Ethereum fiyatı düşmeye başlamadan önce bugün erken saatlerde 1.388 $ civarında bir yükseliş oluştu.

 ETH Fiyatı Vahşi Dalgalanma Yaşıyor | Kaynak TradingView

İlginç bir şekilde, teknik piyasa göstergeleri, BTC’ye karşı genişletilmiş bir Etherum hakimiyetine işaret ediyor.

Henüz ortaya çıkmamış kusursuz bir teknik modele ve önemli seviyelere yaklaşan bir trend gücü ölçüm aracına göre, Ethereum’un BTC üzerindeki hakimiyeti, 1.400 $ seviyesini geçmesiyle devam edecek.

Bu nedenle yatırımcılar, en büyük ikinci kripto paranın BTC’ye önümüzdeki haftalarda ve aylarda kripto piyasasındaki hakimiyetini sağlamasını bekleyebilir.

Böyle bir senaryonun durumu, Ethereum’un daha düşük giriş maliyeti ile daha güçlü hale getirdi ve bu, büyük sermaye akışlarını en üstteki altcoin’e doğru çevirdi.

ETH Fiyatı Bitcoin’in İzinde

Ethereum’un rallisi, iki gün önce tüm zamanların en yüksek seviyelerini test ettiğinden beri, görünüşe göre bir nefes aldı. Yavaşlayan momentum , BTC piyasasında yoğun bir satışla aynı zamana denk geldi ve bu da ETH/USD’nin 1.400 $ ‘ın ortalarını yerel zirve olarak işaretlemesine neden oldu .

Devam eden Ethereum fiyat hareketini ele alan bir analist, popüler altcoin’in şu anda bitcoin’in izinden gittiğini öne sürdü. ColdBloodShill, bitcoin’in bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini ilk kez geçtikten sonra benzer bir reddedilme ile karşı karşıya olduğunu açıkladı ve kral madeni paranın binlerce fiyatını düşürdüğünü gören yoğun bir satışa yol açtı.

Düşüş trendinin ardından, BTC boğaları, 40 bin doları aşan parabolik bir hareketle sonuçlanan güçlü bir toparlanmayı katalize etti.

Ethereum; Bitcoin’in son fiyat hareketini yansıtıyorsa, alıcılar devreye girdiğinde ve keşfedilmemiş fiyat bölgesine yeni bir ralli başladığında,  muhtemelen mevcut düşük seviyelerden toparlanacaktır.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.