Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$51,100.49
-901.19
Ethereum
$2,912.50
-65.44
Litecoin
$67.97
-1.65
DigitalCash
$28.65
-1.02
Monero
$119.65
-2.12
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.55
-1.32
Dogecoin
$0.08
-0

Ethos Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

0 735

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ethos Nedir?

Ethos , ABD merkezli bir şirket ve kripto para birimidir. Görevleri, herkesin kripto para birimlerine sahip olmasını kolaylaştırmaktır. Kripto para biriminin toplumda kabul görmesi için kullanımı basit olması gerekir. Ethos, kripto varlıklarınızı satın almayı, ticaret yapmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran kullanımı kolay bir evrensel cüzdan ve ülkeler arası ağ geçidi öneriyor.

Ethos, 2017’deki çıkışından bu yana eskiden Bitquence olarak biliniyordu. Daha sonra adını Kasım ayında Ethos olarak değiştirdiler. Yeni isim altında, ICO’dan sonra projeye olan ilgi giderek arttı. ETHOS coinin fiyatı ile kanıtlandığı gibi, popülaritesi 2018’in ilk haftasında patladı.

Platform ve temel teknoloji hala geliştirilme aşamasındadır. Evrensel cüzdanlarının ilk sürümü Temmuz 2018’de piyasaya sürüldü.  Platformun nihai hedefi, çok varlıklı eksiksiz bir varlık yönetimi çözümü olmaktır. Bu nedenle, kurucular kullanıcı deneyimine, insan merkezli özelliklere ve mevzuata uygunluğa odaklanmıştır. Bu makalede, Ethos’un nelere sahip olduğuna ve projenin neden bu kadar heyecan yarattığına bakacağız.

 • Ethos Evrensel Cüzdan
 • Sezgisel, Mobil İlk Tasarım
 • Ethos’un Likidite Ağı ile Transfer ve Değişim
 • Kriptoyu Sosyal Yatırım Yapmak
 • Mevzuata Uygunluk İçin Tasarlandı
 • Ethos Jetonu ve Teknik Vakfı
 • Piyasa Geçmişi
 • ETHOS Satış Noktaları
 • Ethos Ekibi
 • Yol Haritası
 • Analiz

Ethos Evrensel Cüzdan

Ethos’un teklifinin özü ve bu kadar çok dikkat çekmelerinin nedeni, evrensel cüzdanlarıdır. Evrensel cüzdanlarının en son sürümü Ağustos 2018’de piyasaya sürüldü. Bu yeni cüzdan, büyük kripto para birimleri ve çeşitli altcoinlerdeki kullanıcı dengelerini güncellemek için yüzlerce blok zincirine bağlanıyor ve tarama yapıyor. 150’den fazla tamamen aktarılabilir paraya sahip olan Ethos, ihtiyacınız olan tek cüzdan olmayı umuyor ve yeni bir kripto para birimi satın aldığınızda yeni bir cüzdan oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Ethos Universal Cüzdan, “herhangi bir formun değerini” ücretsiz olarak depolamayı ve aktarmayı vaat ediyor. Mimarisi bireylere, kurumlara ve geliştiricilere açık olacak şekilde tasarlanmıştır. Geliştirme erişimiyle, cüzdanınıza yeni bir madeni para türü eklemek, yazılım sürümünüzü güncellemek veya özel bir değişiklik indirmek kadar kolay olabilir.

Tek Akıllı Anahtar

Tüm varlıklarınızı tek bir cüzdanda birleştirmenin yanı sıra Ethos, paranızı yönetmek için yalnızca bir anahtara ihtiyaç duyar. Cüzdanınız üzerinde tam kontrol sahibi olmaya devam edeceksiniz. Ethos madeni para bakiyenizde değişiklik yapamaz. Ancak, işlemleri yetkilendirmek çok daha kolay hale geldi. Tüm madeni paralarınız için sadece bir özel anahtara ihtiyacınız var.

Akıllı Anahtar çözümü, günümüzde kullanılan çeşitli anahtar algoritmalar arasındaki ortaklıkları kullanır. Çeşitli bireysel anahtarlarınızın bu kökü akıllı anahtarınız olur. Sizinle aynı akıllı anahtara sahip olma şansınız çok küçük. Ethos , Dünya gezegenindeki her atom için 10 milyar benzersiz Akıllı Anahtar oluşturabileceklerini iddia ediyor .

Premium Cüzdan

Premium Cüzdan adresleri, kendilerini blockchain’de herkese açık olarak tanımlamak isteyen şirketler ve kişiler içindir. Buradaki avantaj, müşterilere ödeme talebinde bulunurken güvenli kimliğin güvence altına alınmasıdır. Bu resmi kayıt ayrıca Ethos’un PayPal gibi işlev görmesini de sağlar. Markalar, müşterilere daha kolay ödemeler ve tipik bir cüzdan adresi kullanmaktan daha az hata için basit bir e-posta benzeri adres verebilir.

Sezgisel, Mobil İlk Tasarım

Ethos herkes için insan odaklı, sezgisel bir çözüm olmak istediğinden, kullanıcı deneyimi çok önemlidir. Bu ilk aşamadan itibaren platform, baştan sona sezgisel bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için UX tasarımcılarını işe aldı. Tasarıma yapılan bu vurgu, iş planlarının kilit unsurlarından biridir. Ayrıca onları birçok kripto para birimi girişiminden ayırır. Tipik ICO’lar büyük ölçüde teknik sorunlara odaklanır. Ancak kitlesel olarak benimsenmesi kripto alanı için eşit derecede önemli bir sorundur. Sezgisel tasarım, bu soruna yardımcı olmak için uzun bir yol kat etmelidir.

Ethos ayrıca mobil olarak da ilk olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, tüketici davranışı hakkında bildiklerimize iyi uyuyor. İnsanlar telefonlarını bilgisayar üzerinden giderek daha fazla kullanıyor. Gösterge tablosu, hareket halindeyken paraları yönetmeyi ve izlemeyi kolaylaştıracak. ETHOS parasını herhangi bir telefon numarasına, e-postaya veya Ethos kimliğine de gönderebilirsiniz.

Ethos’un Likidite Ağı ile Transfer ve Değişim

İyi tasarlanmış bir cüzdanın yanı sıra Ethos, transfer ve değişim hizmetleri sunmaktadır. Bu, eksiksiz bir varlık yönetimi çözümü olma bulmacasının önemli bir parçasıdır. İdeal olarak, kripto para birimi varlıklarınızı Ethos platformundan yeniden dengeleyebileceksiniz. Bu, kripto para birimlerinin anında değiş tokuş edilmesi anlamına gelir. Aynı zamanda, likidite ağı olarak ETHOS parasını kullanarak herhangi bir kripto para birimi çiftini takas etme yeteneği anlamına gelir. Harici cüzdanlardan para yatırabilir ve çekebilirsiniz ve Ethos yakın gelecekte ülke paralarıına dönüşümü destekleyecektir.

Ülke Paraları Ağ Geçidi..

Ülke paraları ağ geçidi, Ethos iş modelinin önemli bir parçasıdır. Yeni yatırımcılara dost olmayı hedeflediğinden, geleneksel para birimlerini kriptoya dönüştürmenin bir yoluna ihtiyaç duyacak. Platformun ilk sürümleri ülke paralarına dönüşümlerini desteklemedi. Ancak, ülke paraları ağ geçidinin uygulanması Ethos için yüksek bir önceliktir. Çünkü platformun başarısı için temel bir işlevdir. ülke paraları geçidi için planlar Ethos  teknik incelemesinde yer almaktadır .

Proje, ülke paraları ağ geçidi hizmeti sunmak için son zamanlarda Voyager Invest ile ortaklık kurdu .

Anında Çeşitlendirme ve Kripto “Yatırım Fonları”

Geleneksel yatırımlarda, varlıklarınızı çeşitlendirmeniz ve portföyünüzü varlık türleri arasında dengelemeniz önemlidir. Bu, bir varlığın çökmesinden kaynaklanan risklerin azaltılmasına yardımcı olur. Aynı şey kripto para için de geçerlidir. Çoğu kripto para yatırımcısı sezgisel olarak birden fazla projeye yatırım yapmaları gerektiğini anlar. Ancak, yatırımcıların bunu resmi, iyi izlenen bir şekilde yapmaları nadirdir.

Ethos bu sorunu otomatikleştirerek çözmeyi umuyor. Birçok farklı para birimi arasında varlıklarınızı tahsis eden anında çeşitlendirme hizmeti sunarlar. Kendi varlık tahsinizi (portföy yüzdesi olarak) kurabilir ve Ethos’tan portföyünüzü sizin için yeniden dengelemesini isteyebilirsiniz veya kullanıcı topluluğundan önceden oluşturulmuş sepetler arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir sepete yatırım yapmak, diğer yatırımcılarla birlikte yatırım fonuna benzer. Piyasaya sürülen bazı sepetler, kripto topluluğu için endeks fonu olarak işlev görebilir. Bu gibi çeşitlendirilmiş varlıkların sunulması, kripto para piyasasının oynaklığını azaltmalı ve daha fazla yatırımı teşvik etmelidir.

Kriptoyu Sosyal Yatırım Yapmak

Ethos merkezli bir cüzdan ve varlık yöneticisi olma hedefinin yanı sıra Ethos, platforma da sosyal bir yön sunuyor. Kullanıcılar forumlara katkıda bulunabilir, soruları yanıtlayabilir, önerileri için puan alabilir ve toplulukla içgörüşler paylaştığı için ödüllendirilebilir. Bu, kullanıcıların yatırım tavsiyesi almak için favori uzmanlarını takip etmelerini sağlar. Ayrıca yatırım kararları konusunda kalabalığı yoklayabilirler.

Katkıda bulunan olarak başkalarına yardım ettiğiniz için ödüller ve güven puanları kazanabilirsiniz. Yeteri kadar iyi derecelendirme ve inceleme biriktirdiğinizde, sepetleri iyileştirme ve danışmanlık sunma becerisine sahip bir Ethos Uzmanı olacaksınız.

Mevzuata Uygunluk İçin Tasarlandı

Kendilerini bir varlık yönetim platformu olarak faturalandıran ethos, çoğu kripto para biriminin ticarete konu olan menkul kıymetler olduğunu anlamaları anlamına da gelir. Çoğu uzmana göre , kripto para piyasası düzenlenene kadar zaman büyük bir mesele.

Ethos platformlarını uygunluk göz önünde bulundurarak inşa ediyor. ABD merkezli, bu yüzden Kuzey Amerika menkul kıymetler yasasına odaklanıyorlar. ülke paraları ağ geçidi yerleşik KYC ve AML önlemleriyle birlikte geliyor. Bununla birlikte, temel bir cüzdanı kullanmak hala kimlik doğrulaması gerektirmez.

Ayrıca, vergi raporlamasını kolaylaştırmak için hesap etkinliğinizi kolayca dışa aktarabilirsiniz.

Ekip ayrıca ETHOS madalyonun işlevsel bir jeton olduğunu vurguladı. Bu, menkul kıymetler düzenlemesinden kaçınmayı umuyor SSS’lerine göre :

“ETHOS bir güvenlik veya Tokenized Security değildir. Çünkü ABD, Kanada, Singapur, Birleşik Krallık veya diğer OECD yargı bölgelerinde geçerli olan bir güvenliğin yasal tanımını karşılamamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu daha yaygın olarak ‘Howey Testi’ olarak adlandırılır ”.

Ethos Jetonu ve Teknik Vakfı

Ekip, Ethos Token’i (ETHOS) platformu destekleyen işlevsel bir token olarak tasarladı. Madeni para ile Ethos’un özelliklerine erişebilir ve ücret ödeyebilirsiniz. Ayrıca, düşük sıklıkta işlem gören varlık çiftleri için bir geçiş işlevi gören likiditeye yardımcı olur. Son olarak, geliştiriciler platform etrafında geliştirirken API çağrıları için ödeme yapmak için ETHOS’u kullanırlar.

ETHOS jetonu , platformun sunduğu blockchain tabanlı hizmetlerin çoğu gibi Ethereum’da da çalışıyor. Ancak, Ethos sadece blockchain şirketi değildir. Hizmetlerinin çoğu, sunucularda barındırılan standart web arabirimleri olarak sağlanır. Bunu yapmak daha ölçeklenebilir, yönetilebilir ve para kazanılabilir kılar. Bunun bir kripto para borsası ve cüzdanı olarak çalışan özel bir şirket olduğunu unutmayın. Her şeyi merkezsizleştirmeyecekler.

Piyasa Geçmişi

Belirteç Temmuz 2017’de başlatıldı. İsim değişikliğinden önce orijinal belirteç Bitquence (BQX) olarak biliniyordu. Satış, tokenlerin yüzde 30’unu halka dağıttı. Yüzde 30’u da gelişme için Ethos’a gitti. Kalan yüzde 40, platform başlatıldıktan sonra likidite sağlamak için ayrılmıştır.

ETHOS, kripto pazarının son bir yıldaki tipik trendlerini takip etti ve 7 Ocak 2018’de 10.41 $ ‘a ulaştı. Bahar boyunca token değer kaybetmeye devam etti, Mart ayında bir kez ve Mayıs ayında bir kez daha birkaç kez zirveye çıktı. Son olarak, evrensel cüzdanın piyasaya sürülmesine denk gelen 3 Temmuz’da en yüksek değerinin neredeyse dörtte biri olan 2,61 $ ‘dan bahsetti. 2018 yılı sonu 2019 yılı başlarında madeni para, mevcut piyasada şaşırtıcı olmayan bir gelişme olan 0.30 dolar civarında oturuyor.

ETHOS Satış Noktaları

ETHOS’u Binance , Bithumb, CoinExchange ve HitBTC’den satın alabilirsiniz .

Ethos Ana Temeli..

Ödeme işlemcisi Stripe , açık kaynak ödeme işlem kodu için yaygın kullanım ve beğeni topladı. Ethos aynı şeyi kripto para piyasası için de yapmaya çalışıyor. Likidite, ev sahibi cüzdanlar sağlarlar ve Bedrock API’leri aracılığıyla bir değişim görevi görürler .

Geliştiriciler ayrıca API üzerinden blockchain verilerini çağırabilir ve kimliği doğrulayabilirler. Amaç, blok zincirinde sağlam bir finansal sistem oluşturmaktır. Ana kaya finansal kurumlarla sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Ekip bunun bankalar ve tüketiciler için “yeni bir FinTech türü” uygulamaları yaratacağını iddia ediyor. En son şirket , Bedrock API’nin yeteneklerini daha da geliştirmek için Voyager ile bir ortaklık duyurdu .

Takım19 yaşındaki Brown Üniversitesi öğrencisi Shingo Lavine CEO olarak başı çekiyor. Evrensel bir cüzdan ve likidite sağlayıcısı için orijinal teknik raporu yazdı. CEO’nun gençliğine rağmen Lavine, çeşitli ve deneyimli bir ekip kurdu. Ekibin büyük kısmı büyük bankalar, kredi verenler ve birleşme ve satın alma şirketleri dahil olmak üzere finans sektöründen geliyor. Ayrıca uygunluktan sorumlu ekip üyeleri ve platformu geliştirmek için kod ve kriptografi uzmanlarıyla birlikte çalışan birkaç tasarımcı var.

Yol Haritası

2018’in evrensel cüzdan ve Bedrock API’sının piyasaya sürülmesinin ardından Ethos buradan nereye gitmeyi planlıyor? Lavine’nin 20 Kasım 2018 tarihli bir blog yazısından bize kendini söyleyelim:

Gelecekte odak noktamız, ülke paraları ağ geçidinin geleceği olacak, Universal Cüzdan ve Ana Taş üzerindeki token desteğini artıracak ve ölçekli uygulamalar için ek blockchain mimarileri geliştirecek.

Şirket, son gelişmelerini Kasım ayında açıkladı. Ethos giriş Durumu, artan oy verme görücüye yorumlar ve platform üzerinde etkisi de dahil olmak üzere belirteci için ek işlevsellik ekleme için bir program.

Analiz..

Ethos’un arkasındaki fikir ilginç ve heyecan verici. Perakende yatırımcıların yepyeni bir segmentine potansiyel kripto para birimi açma potansiyeline sahiptir. Evrensel cüzdanın piyasaya sürülmesiyle Ethos, doğru yönde adımlar atıyor ve birden fazla jetonlu olanlara değerli bir cüzdan seçeneği sunuyor. “Herkes için açık, güvenli ve adil bir finansal gelecek” inşa edip edemeyeceklerini görmek için izleyeceğiz.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.