Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,806.21
+164.89
Ethereum
$3,855.82
-4.3
Litecoin
$83.46
-1.05
DigitalCash
$30.08
-0.46
Monero
$141.62
+0.61
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.34
+0.19
Dogecoin
$0.17
0

Falcon (FTM COİN) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 119. Sırada Yer Alıyor..

0 1.010

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

FTM Coin Nedir?

Fantom kısaltılmış adıyla FTM Coin, dağıtılmış muhasebe teknolojilerinin temel sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca yönlendirilmiş asiklik grafik yani DAG tabanlı olan Akıllı Sözleşme platformudur.

FTM Coin Misyonu Nedir?

FTM Coin Projesinin asıl misyonu, dünyada var olan tüm işlem organları arasında tam bir uyumluluk sağlamak ve aynı zaman düşük maliyete ortam hazırlayarak gerçek zamanlı işlemlerle birlikte veri transferine izin veren bir ekosistem oluşturmaktır.

FTM Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya benzeri bir coin ile işlem yaparken maalesef ki belli bir işlem ücretleri var ve bunlar bazen can sıkıntısı yarabiliyor. Öyleki daha banka sistemleri dahi birçok işlemde işlem ücretlerini kaldırmış iken gelecek dediğimiz teknolojinin nimetlerini bize sunan Coin işlemlerinde maalesef ki işlem ücretleri veya başkaca ücretler ödeyebiliyor. İşte bu durumun farkında olan FTM Coin Platformunda, Fantom OPERA Zinciri ile entegrasyon sürecine girecel Lachesis Protocol ile farklılaşmayı hedeflemektedir. Buradaki amaç, kullanıcılarının tümü için hızlıca ve hemen işlemlerini, sıfıra yakın bir oranda işlem maliyetlerini düşürerek kullanıcıların yaptığı işlemlerin tadını çıkarmasını sağlar bunu yaparken de dApp’lerin geliştirilmesini desteklemektir.

FTM Coin Özellikleri Nelerdir?

FTM Coinin belli başlı kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bunu daha iyi anlayabilmek için madde madde bunu sizlere sunmak istiyorum. İşte o özellikler;

  • Akıllı sözleşmeler
  • Anında ödemeler
  • Oyunlarda hile yapımını önlemek için benzersiz doğruma sistemi transparecy
  • Rastgele numaralar üretmek

FTM Coin Vizyonu ve Oluşumu

FTM Coin, Ethereum platformu ile oluşturulmuş ve geliştirilmiş bir dijital paradır. Şu an için FTM Coin 33 kriptopara borsasında işlem görmektedir. Bunlar içerisinde; Binance, KuCoin, ProBit Exchange, MXC, OKEx, Hotbit, Bitmax ve daha birçok borsada listelenmektedirler. Bu borsaların bazıları ise FTM Coini desteklemektedirler. Binance FTM için borsasında işlem görmesini ücretsiz yaptığını ve FTM Coin de herhangi bir komisyon almadığını dile getirmiştir.

Bitcoin ve Ethereum gibi uygulamalar tek bir seferde sadece bir blok senkronize eder. Bu durumda aslında blockchain teknolojisinin bir den fazla veya farklı sektörlerde kullanılmasını engellemektedir. Aslında bir nevi sınırlı bir yapıya sahiptir. Bunun Bitcoin ve Ethereum için sorun olarak dönmektedir. Bu sorun ise transferlerde yavaş doğrulama ve doğrulama süresinin uzaması olarak kendini göstermektedir. Oysa FTM ise bu soruna çözüm bulmuş durumda ve ilerleyen zamanlarda başarılı olması ile birlikte Blockchain teknolojisine yeni bir yaklaşım getirir. Binance Ceo bunu fark ettiğinden FTM Coin den komisyon almamaktadır.

Piyasa Durumu

FTM coin  07.09.2020 tarihi itibariyle birim fiyatı şuan 0,255734 TRY, 0,034386 USD, 0,00000335 BTC olarak işlem görmektedir. Coin market piyasasında şuan 119. Sırada yer alıyor. Toplam arz 3.175.000.000 FTM ve 2.102.276.730 FTM dolaşımdadır.

FTM Nereden Alınır

FTM elde etmek için en iyi Binance üzerindedir. Buraya tıklayarak üye olup alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Exchange platformunda Bitcoin, Ethereum, Binance Coin veya Tether takas edebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, nasıl Bitcoin satın alacağınıza dair rehberimize göz atın.

Bu projenin akıbeti, gelecekte neler olacağını ve daha birçok özelliği için bizi takipte kalın. bitcoingundem.com ile en güncel ve en doğru haberleri alırsınız. bitcoingundem.com hayatınızda ise kripto para piyasası avucunuzda demektir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.