Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$64,090.75
+2729.18
Ethereum
$3,066.75
+123.22
Litecoin
$81.53
+3.53
DigitalCash
$29.87
+2.14
Monero
$117.25
+4.93
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.33
+1.57
Dogecoin
$0.16
+0.01

Gavin Wood Kimdir?

Ethereum ile İlişkisi ve Etkisi Nedir?

0 987

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gavin Wood Kimdir?

Oyun teorileri,  tasarım  ve stratiji ile çocukluğundan bu yana her daim ilgi alanıydı. Bitcoin ile tanışması 2011 yılında oldu ve kripto para dünyasına da bu tarihlerde adım atmış oldu. 2013 yılına kadar Bitcoin’in alt yapısından çok para birimi olarak görmesine karşın 2013 yılında Bitcoin’i tekrar gözdenn geçirmeye karar verdi. İlk tespit ettiği ITC ve oyun teorisi alanları ile sosyal değişim arasında kaçınılmaz yeni olasılıklar fark etmeye başladı. Devamında ise doğru yer doğru zaman doğru insan kavramı vücut buldu ve o yıl Vitalik Buterin ile tanıştı. Yani Ethereum ile o zamandan beri birlikteler.

Ethereum’u Vitalik Buterin ile birlikte kurduktan sonra, Ocak 2014’ün sonlarında “PoC-1” olarak yayınlanan Ethereum’un ilk işlevsel uygulamasını kodladı. Solidity sözleşme dilini icat etti ve herhangi bir blockchain protokolünün ilk resmi spesifikasyonu ve anahtarlardan biri olan Yellow Paper’ı yazdı. Merkezi olmayan bir web için orijinal fikirleri 2013 yıllarının başlarına dayanıyordu. Ancak konuyla ilgili ilk yazısı Nisan 2014’te yapıldı, daha sonraki yıllarda ise daha teknik bir versiyon izledi .

Gavin Wood Eğitimi;  “O Bir Doktor”..

Ethereum’dan önce bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. Yerleşik alana özgü dillerin teknik yönleri hakkında Microsoft Research’e danıştı. Londra’nın en iyi gece kulüplerinden biri için ilk gerçekten akıllı aydınlatma denetleyicisini tasarlayıp uyguladı. Dünyanın ilk C ++ programlama dili ile ilgili çalışmalar yaparak altyapısının çoğunu tasarladı ve uyguladı. Akıllı metin sözleşme editörü olarak OxLegal yazılım sistemlerini oluşturdu.

Gavin Wood Bugünlerde Neler Yapıyor..

Ethereum’un tasarım, geliştirme ve nihai sürümünün iyi olmasını sağlamakla meşgul. Yani görevinin başında. Sorumlu olduğu projenin ilk 18-24 ayı boyunca Ethereum CTO’ydu. O organizasyondan ayrılmasının ardından, diğer Ethereum mezunlarıyla Parity Technologies’i (daha sonra Ethcore olarak adlandırdı) kurdu. Ayrıca, GridSingularity, Blockchain Capital, Polychain Capital ve Melonport gibi bir dizi ek organizasyonun kurulmasına veya tavsiyesine yardımcı oldu.

En son türünün ilk örneği olan heterojen ölçeklenebilir çok zincirli bir teklif olan Polkadot belgesini yazdı.

Konuşan etkileşimleri düşünmekten daha mutluluk verici olarak görmesi sebebiyle aşırı katılımcı ve sosyal biri olarak

Paneller de seminerler verdi ve bölgesel teknoloji konferanslarındaki kilit notlardan dünyaca ünlü hukuk fakültelerindeki hukuk sistemlerinin geleceğine dair, müzik gibi alanlara kadar dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere sunumlar yapıyor.

Yetenekleri ve İlgi Alanları..

Yabancı dil olarak; İtalyanca, biraz Fransızca ve İspanyolca ve birazcık Lojban ve Rumence konuşuyor. Zaman bulduğunda, fotoğrafçılıkla hobi amaçlı uğraşıyor.Taekwon-do konusunda uzman ve snowboard yapıyor.

Ethereum (ETH) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İncelemeli makalemizi okumak için tıklayınız.

Ethereum kurucusu ve Ceo su Vitalik Buterin hakkında bilgi edimek için tıkayınız.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.