Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,316.33
-999.61
Ethereum
$3,844.36
-46.9
Litecoin
$83.30
-1.66
DigitalCash
$30.02
-0.64
Monero
$141.24
+0.01
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.32
-0.27
Dogecoin
$0.17
-0

Hal Finney Kimdir?

0 813

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Modern dünyada, çevremizdeki teknoloji hızlı bir şekilde ilerledikçe her şey hızla ilerliyor. Modern teknolojinin ve etkisinin mükemmel bir örneği Bitcoin’dir. Para birimi kavramını tüm dünya için devrim yarattı. Fakat bu devrimci kavramın arkasındaki insanların kim olduğunu biliyor musunuz? Hal Finney’in kim olduğunu biliyor musun? O, hepimiz için dünyayı değiştiren adamlardan biri.

Bu ayrıntılı makalede hayatına ve kripto para birimi endüstrisine bir göz atalım.

Hal Finney Kimdir?

Tam adı Harold Thomas Finney II. Peki o kim? Bitcoin para biriminin öncüsü ve geliştiricisi olarak kabul edilir.

Aslında, Bitcoins’in hikayesi Hal Finney’den ve gelişimine, dünya çapında tanınması ve kabul edilmesine yaptığı büyük katkıdan bahsetmeden tamamlanmayacaktı.

Kendisinin, sadece iki kişi arasında gerçekleşebilecek Bitcoin işlemlerini tanıtan Satoshi Nakamoto olduğuna inanılıyor. İnsanlar uydurma ismin arkasına saklandığına inanıyordu. Kuruluşun geri tepmesi konusunda endişeli olabilir. Çünkü konsept ABD Doları için bir meydan okumaydı.

Bununla birlikte, Hal Finney’in yaşamında Bitcoin’in öncüsü olarak anında tanınmasından çok daha fazlası var. Özellikle, kahramanca mücadelesi hastalığı ile. Hastalık karşısındaki cesareti ve eldeki işe odaklanmayı sürdürmesi, çoğumuz için bir ilham kaynağı.

Bu tekil başarı, sürünen sakatlık ve belirli ölüm karşısında odaklanmış ve uğraşmak, günlük hayatta karşılaştığımız şey değildir. Düşüncelerinin kelimenin tam anlamıyla kelimelere nasıl dönüştüğünü anlamak için son ‘ gönderisini ‘ okumalısınız . Postanın kendisi birçokları için ilham kaynağı.

Dürüst olmak gerekirse, birisi bana Hal Finney’in kim olduğunu sorarsa? Kripto para birimlerine yaptığı tüm katkıların ötesinde, cesaretle ölümcül bir hastalıkla savaşan ve son güne kadar tutkusu üzerinde çalışmaya devam eden adamdır.

Hal Finney Eğitimi..

 

Coalinga, Ca doğumlu. 1956’da Hal Finney mesleki eğitimini ‘California Teknoloji Enstitüsü’nden aldı. Lisans eğitimini 1979 yılında Üniversiteden tamamladı.

Mezuniyetinden bir yıl önce Hal, ‘APh Teknoloji Danışmanları’ (‘Mattel’ tarafından işe alındı) tarafından işe alındı. Başlangıçta yazar kasa yazılımlarında çalışmak üzere görevlendirildi.

Hal Finney daha sonra şirket tarafından geliştirilen video oyunlarının ses efektleri üzerinde çalıştı. Bunu başarılı bir şekilde yaptı ve hatta bazı yeni efektler ortaya çıkardı. Çok geçmeden, bağımsız olarak video oyunları geliştiriyordu. Oyunların yanı sıra bir dizi başka yazılım da geliştirdi.

Özellikle Bausch & Lomb için bir spektrometre tasarladı ve geliştirdi. Ayrıca bir Hollywood özel efektler evi için bazı yenilikçi kamera kontrol yazılımı geliştirdi. Hal 1986 yılına kadar APh için çalışmaya devam etti.

Şifreleme sezgisi nedeniyle Hal, PGP’nin geliştirilmesinde Phil Zimmermann ile birlikte çalışmaya başladı. Bundan sonra Phil 1996 yılında PGP Corporation’ı kurduktan hemen sonra ona katıldı. 2011 yılında emekli oluncaya kadar bu organizasyonda kaldı.

Etrafınıza bakarsanız, uzmanlıkları için bir tutku geliştiren sadece birkaç profesyonel bulacaksınız. Böylece Hal Finney’in kim olduğu sorusuna dönersek, bu kişilerden biriydi. PGP Corporation’da iken, yazılım şifreleme becerilerini geliştirmeye ve bunları kim başlatmış olursa olsun yenilikçi fikirler denemeye devam etti.

Cypherpunks’ı bu şekilde tanıdı ve hatta bir süre koştuğu ilk ‘anonim kalıntıyı’ (kriptografik olarak dayanan bir kalıntı) geliştirdi. Ayrıca 2004 yılında yeniden kullanılabilir çalışma RPOW kanıtı oluşturdu.

Ayrıca, Satoshi 2008’de kripto para birimi kavramını öne sürdüğünde anında ilgileniyor. Kripto para birimi nedir ve önceki blog yayınımızda nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin .

Hal Finney, kripto para birimi yazılımının ilk sürümünü alan ilk kişi oldu. Ayrıca Bitcoins’in ilk alıcısı oldu. O zamandan beri, Bitcoins’in gelişimi ve yayılmasıyla o kadar dalmıştı ki, birçok insan aslında onun arkasında olduğuna inanıyor ve aslında arkasında olan Satoshi Nakamoto değil.

Bu daha çok Satoshi’nin gerçek kimliğinin unutulmaya başlaması, böylece Hal Finney’in kim olduğu konusunu gündeme getiriyor.

Önümüzdeki birkaç yıl boyunca, Bitcoin’in gelişiminin yanı sıra yayılmasının da çalıştığından emin olduktan sonra, zaman zaman uzak çalışmaların doyumsuz ihtiyaçlarını karşılayamayan yazılım yükseltmesine daha fazla odaklandı. geleceğe. Bitcoin yazılımını önemli ölçüde geliştirdi ve ayrıca Bitcoin ağının ilk madencilerinden biri olarak çalıştı.

Daha sonra, Bitcoin’in basın ve medyada zaten bir moda haline geldiği 2010 yılında, Bitcoin’i depolamak için bir ‘çevrimdışı’ cüzdan sistemi geliştirdi. Bu kavram da anında beğeni topladı.

Ellili yılların başlarına kadar, Hal Finney fiziksel olarak süper formda kaldı. Hatta maraton koştu ve giderek daha uzun koşuları üstlenmeyi planladı.

Ancak daha sonra aniden ALS sendromu (Amyotrofik Lateral Skleroz) teşhisi kondu. Gücü yavaş yavaş yol aldı, kas hareketleri titriyordu ve sesi bile bozuldu. Bu tanımlayıcı anda Hal, her şeyle cesurca yüzleşmeye ve bozulan fiziksel kısıtlamalarına uyum sağlamaya karar verdi.

Kesintisiz çalışmaya devam etti, sürekli kötüleşen fiziksel durumuna uyum sağladı ve yine de neşeli kaldı. Zihinsel fakülteleri hala işliyor ve yeni fikirleri keşfetmeye ve denemeye devam eden sürekli meraklı beyni de öyle.

Elektrikli tekerlekli sandalyede olmasına ve tüplerden beslenip nefes almasına rağmen Hal, çalışmalarına devam etti. Hatta tekerlekli sandalyesini bu amaç için bir arduino ile arayüz kurarak göz hareketlerini kullanarak ayarlamak için bir araç geliştirdi. Benzer şekilde bilgisayarını çalıştırmak için ticari bir göz takip sistemi kullandı.

Hiçbir şey onun olağanüstü tutkusunu ve hayatının tutkusu olan şeyler üzerinde çalışmaya devam etme özlemini engelleyemez. Sonuna kadar kodları programlamaya ve yazmaya ve kendine tahsis edilen hedeflerine ulaşmaya devam etti.

Hal Finney Son Zamanları..

Hal Finney 28 Ağustos 2014’te son nefesini verdi. İsteği ve planlarına uygun olarak vücudu, Alcor Yaşam Uzatma Vakfı tarafından yönetilen özel amaçlı bir tesiste cryonically dondurulmuş ve korunmuştur.

Bu, hayat boyu süren çabalarının damgasını vuran kendi fütüristik trendi ve görünümü ile uyumludur.

Ölümünden bir yıl önce otobiyografisini uygun bir şekilde “Bitcoin ve ben” yazdı. Bu basit bir çağrı cihazı, fiziksel fakültelerini gölgede bırakan, ancak güçlü kararlılığı ve İradesi değil, kendi ciddi sağlık sorunlarından daha fazla çalışma ve heyecanına daha fazla odaklanmış gibi görünüyor.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.