Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$51,100.49
-901.19
Ethereum
$2,912.50
-65.44
Litecoin
$67.97
-1.65
DigitalCash
$28.65
-1.02
Monero
$119.65
-2.12
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.55
-1.32
Dogecoin
$0.08
-0

Holochain (HOT) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme…

Coinmarketcap 102. Sırada Yer Alıyor..

0 811

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Holochain Nedir?

Günümüzde; çevrimiçi ilişkilerimiz merkezi kurumsal web sitelerinin hakimiyetindedir. Her birimiz nasıl ve kiminle etkileşime girdiğimizi kontrol etmek isteriz. Holochain, işte tam burada devreye giriyor ve doğrudan mimarisine ve protokollerine yerleşik kullanıcı özerkliğine sahip dağıtılmış bir web sağlıyor. Verilerin depolanmasını ve işlenmesini dağıtmak, koordine etme ve etkileşim kurma şeklimizi değiştirebilir. Holochain, kullanıcı kontrolü altındaki dijital entegrasyonla, çevrimiçi yaşamlarımızı seçimlerimiz ve bilgilerimiz üzerindeki kurumsallığın tekelinden ve  kontrolünden kurtarmayı hedefliyor.

 

Daha Merkeziyetsiz ve Daha Bireysel bir İnternet..

Holochain, dağıtılmış uygulamalar için bir çerçevedir . Bunu daha genel bir blockchain türü olarak düşünebilirsiniz. Holochain, geleneksel blok zincirleri gibi veri merkezli olmak yerine, ajan merkezli bir yaklaşım benimsiyor. Bu mimari, ağı, üzerine inşa edebileceğiniz geniş bir dağıtık veri yapıları dizisine açar. İsterseniz Holochain kullanarak bir Bitcoin klonu bile oluşturabilirsiniz.

Holochain Nasıl Çalışır?

Holochain, benzersiz bir şekilde aracı merkezli bir mimari uygular. Bu tür bir yapıda, her ajan (AKA düğümü), halka açık Holochain’e benzersiz, kriptografik bir anahtar aracılığıyla bağlanan kendi blok zincirini çalıştırır.

Küçük görünebilir, ancak bu mekanizma, geleneksel blok zincirlerinin veri merkezli tasarımından büyük ölçüde farklıdır. Bir blok zincirinde, tüm düğümler fikir birliğine varmalı ve tüm blok zincirinin kaydını tutmalıdır. Bu da ciddi performans sorunlarına neden olabilir. Holochain’de, ajanlar yalnızca kendi bireysel blok zincirlerini ve onları halka açık zincire bağlayan kriptografik anahtar ile korurlar.

Holochain oldukça benzerdir ve aynı Dağıtılmış Karma Tablosu (DHT) fikirlerini kullanır.

Holochain, ağın veri depolamasını en iyi şekilde sağlar.

HOT Token & Holo Fuel

Holochain ana ağı henüz çıkmadı, bu nedenle ekip, projeyi finanse etmek için yer tutucu bir ERC20 belirteci olan HOT ile ilk madeni para teklifi (ICO) düzenledi. Şimdi HOT satın alabilir ve takas edebilirsiniz, ancak ağ canlı olduğunda Holo yakıtıyla takas etmeniz gerekecek.

Holo Fuel, Holochain’in yerel para birimidir. Esas olarak, Holochain uygulamaları (hApps), Holochain ana bilgisayarlarına hizmetleri için Holo Fuel olarak ödeme yapar. Ancak, bunu basit bir eşler arası para birimi olarak da kullanabilirsiniz.

Ekip, Holo Fuel değerini ağdaki ana bilgisayarların bilgi işlem kapasitesine bağlayarak sabit tutmaya çalışıyor.

Holochain Ekibi ve İlerleme

Kurucu ortaklar Arthur Brock ve Eric Harris, Holochain’i Aralık 2016’da kurdular. Brock on yılı aşkın bir sistem mimarisi deneyimine sahipken Harris, Yale’den Bilgisayar Bilimleri alanında BS ve zengin bir girişimcilik geçmişine sahiptir.

2016’nın sonlarında başlama tarihine rağmen, Holochain’in tam bir lansman için hala biraz zamanı var. Takım için Mart 2019 da kendi testnet kapalı bir alfa başlattı. 2019 yılı, alfa açmak Holo Fuel dahil olmak üzere tam bir özellikli testi başlatmak ve mainnet üzerinde Holochain beta serbest bırakmak için konum planlaması yapmıştı. Geciken alfa sürümüne bakılırsa, beta ana ağı 2020′ sonlarına kadar gerçekleşmeyebilir.

Rekabet

Holochain ekibi, projeleri ile rakipler arasındaki farkları Github sayfalarında karşılaştırmak için mükemmel bir iş çıkarıyor .

Holochain, dapps için bir çerçeve olduğundan, rakiplerinin listesi neredeyse sonsuzdur. Tabii ki Ethereum en çok bilinen rakip. Ancak bunun yerine, geleneksel blok zincirlerinden farklı çerçeveler oluşturan diğer projelere odaklanalım.

Hashgraph , Holochain’e en çok benzeyen projedir. DHT uygular; ancak yine de veri merkezlidir ve açık kaynak olmayan kod kullanır.

IOTA , Byteball ve Nano gibi projelerin tümü bir blockchain ikamesi olan Directed Acyclic Graph (DAG) uygular. Ancak işlem odaklıdır. Holochain, dağıtılmış uygulamalara odaklanır.

Piyasa Değeri

Mayıs 2018’de işlem görmeye başladığından beri, HOT fiyatı, kripto para birimi söz konusu olduğunda nispeten sabit kaldı. Bu hareket eksikliği, madeni paraların çoğunun 2018’de düşüşte olduğunun düşünülmesi etkileyici oldu.

2018’de birkaç küçük fiyat artışı oldu. Ancak Ocak 2019’a kadar önemli bir boğa koşusu yaşamadı. O ay boyunca fiyat 0.000493 $ ‘dan (0.00000013 BTC) 0.001527 $’ a (0.00000043) yükseldi. Bu, bir ayın altında yüzde 210’luk bir kazanç sağladı.

2019 yılında ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $0,002538 USD kadar yükseldi ve tekrar 2020 yılında tüm zamanların en düşük seviyesi olan $0,000219 USD bandını gördü.

2020 yılı sonlarına geldiğimiz bu dönemde ise fiyatlama açısından hala çok etkili bir durum yaşamadı. 

         31.08.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 102. sırada yer alıyor.

31.08.2020 tarihi itibariyle Hot birim fiyatı 0,000740 USD, 0,00000006 BTC olarak bulunmaktadır.

İlk çıktığı günden bu güne Holochain’e sahip olanlar neredeyse bedavaya aldıklarını, bu koinin değerinin ilerleyen zamanda X100, hatta X1000 kat yapabileceğini düşünüyor ve sepet diye tabir edilen cüzdan hesaplarında da sürekli bulunduruyor. Bu öngörülerin gerçekleşmesi ve yatırımcılarına kazanç olarak fayda sağlamasını temenni ediyoruz.

HOT Nereden Alınır

HOT elde etmek için en iyi Binance üzerindedir. Buraya tıklayarak üye olup alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Exchange platformunda Bitcoin, Ethereum, Binance Coin veya Tether takas edebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, nasıl Bitcoin satın alacağınıza dair rehberimize göz atın.

HOT Nerede Saklanır

Şu anda HOT bir ERC20 belirtecidir. Bu nedenle onu ERC20 uyumlu bir cüzdanda saklamanız gerekir. Popüler bir çevrimiçi seçenek MyEtherWallet’tir .

Ek güvenlik için Trezor veya Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanına bakmalısınız.

Holochain ekibi ana ağını başlattığında, HOT tokenlerinizi Holo Fuel ile değiştirmeniz gerekecek. Ekipten gelecek duyuruların ne zaman olacağı ve hangi eylemlerin gerçekleştirileceği konusunda dikkatli olmak gerekir.

Analiz..

Holochain, dağıtılmış sistemleri nasıl gördüğümüzü yeniden tanımlamak için iddialı bir yaklaşım benimsiyor. Veri merkezli bir ağ yerine aracı merkezli bir ağ oluşturmak kolay bir iş değildir. Bununla birlikte, ekip istikrarlı bir ilerleme kaydediyor ve hızla birçok kripto topluluğu üyesinin yeni bir favorisi haline geldi.

2019 için tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi, bu yıl içerisinde platformun başarısı için kritik olduğuna şüphe yok. 

2020 yılı Aralık ve 2021 yılı içerisinde beklentileri karşılayacak kadar bir artış sağlayıp sağlamayacağını Boğa sezonuna bağlayabiliriz.

Holochain, yeni mimari yaklaşımında başarılı olursa, hayran kitlesinin olacağına inandığı Ethereum katiline dönüşebilir. 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.