Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Huobi, Sert Düşüşler İçin Wall Street Benzeri Bir Devre Kesici İşlemi Başlattı..

Balinaların Önüne Barikat Geliyor..

0 496

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir basın açıklamasına göre, önde gelen dijital para şirketi Huobi Group, yan kuruluşu Huobi DM aracılığıyla Margin yatırımcılarını kripto para piyasalarındaki ağır düşüşler sırasında risklere karşı korumak amacıyla yeni bir “devre kesici” mekanizması başlattı. 

Huobi DM, Huobi Group’un dijital varlık türevleri ticaret platformudur. Wall Street Devre Kesicilerine oldukça benzeyen bu mekanizmayı oluşturma hareketi, birçok tüccarı, özellikle de kripto para birimi tabanlı Margin sözleşmeleri ticareti yapan kullanıcıları etkileyen en son fiyat düşüşünün bir sonucu olarak geliyor. 

Devre Kesiciler Nedir? 

Geleneksel borsalarda devre kesiciler, büyük bir fiyat düşüşünün ve pazar satışının sert etkisine karşı korunmak için tasarlanmış kilit seviyeler ve mekanizmalardır. Bu düzenleyici mekanizmalar, Dow Jones Sanayi Ortalamasının bir günde neredeyse% 23 (508 puan) kaybettiği dönemde Ekim 1987’den beri borsada bulunmaktadır. 

Fiyatlar önceden belirlenmiş bir seviyeye ulaştığında devre kesiciler otomatik olarak ticareti durdurmak için tetiklenir. NYSE’ye göre, üç devre kesici tetikleyicisi var. Örneğin, S&P 500 % 7’ye (seviye 1) veya% 13’e (seviye 2) düşerse, devre kesici tüm borsalarda 15 dakika boyunca ticareti durdurur. S&P 500% 20 düşerse, tüm borsalardaki alım satım işlemleri günün geri kalanında askıya alınacak. 

Kripto İçin Devre Kesicileri Kullanma

Huobi’nin yeni mekanizması, tüccarların pozisyonlarını tam ve tek bir olayda tasfiye etmek yerine aşamalı olarak otomatik olarak azaltarak kullanıcıları risklere karşı koruyacak. Sistem, marj oranı sıfırın üzerine çıkıncaya kadar, tüccarın önceden belirlenmiş marj oranlarına göre pozisyonları kademeli olarak tasfiye etmeye başlayacaktır. 

ANALİZ..

Günümüzde bütün borsalar tarafından kullanılan bir sistem yavaş yavaş kripto para borsalarına da getirilerek, kriz veya kaos ortamında ani sert düşüşlerden özellikle marjin kaldıraçlı alış ve satışlarda zararı veya karı belirli bir seviyede tutarak yatırımcıyı güvence altına almayı hedefliyor.

Bu bir süreç zamanla diğer borsalara da getirilecektir. Zaman geçtikçe zayıflayacağı yada kaybolacağı konuşulan kripto paralar, yeni güçlü ve dinamik bir alternatif olarak hayatımıza ve piyasalara yerleşmeye devam ediyor.

Belirli bir zaman sonunda tüm borsalara girmesi ile balina hareketlerinde de kısıtlamaya yol açacağından çok sert düşüş yada çok sert yükseliş kontrolü direk piyasaların eline teslim edilebilir. Çünkü marjin ve kaldıraçlı sistemler hala daha tartışılmakta iken bu sistem, güven tazeleme açısından güzelde olur.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.