Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

İzi Sürülemeyen Coinler Nelerdir? Nasıl Çalışıyorlar?

Gizlilik Coinleri Hk. Detaylı İnceleme...

0 1.199

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Coinler aslında devletlerin baskılarından ve devletlere duyulan güven durumunun sarsılmasıyla birlikte değer kazanan dijital para birimleridir. Öyleki merkezden kontrol edilen bir para birimine yatırımcılar artık pek güvenmemektedirler. Hal böyle olunca da merkezi olmayan dijital para birimlerin her geçen gün değer kazanmaktadır. Ayrıca Coinlerin bir diğer avantajı ise izlerinin sürülmüyor olması. Ancak bu tüm coinler için geçerli değildir. Çünkü BTC gibi bazı coinlerin izi sürülmektedir.

Uzun zamandır birçok yerde denk geldiğimiz bir konu vardır. Bitcoin izi sürülemez denmektedir. Oysa bitcoingundem.com olarak size gerçekleri açıklıyoruz. Bitcoin izi sürülebilir bir dijital paradır. Bitcoin blockchain teknolojisini kullanan Bitcoin transferleri ve işlemleri herkese açık bir deftere kaydedilir. Eğer BTC adresiniz birileri tarafından bilinirse o adres sorgulanarak ne kadar BTC girmiş ne kadar BTC çıkmış görebilmektedir. Bu durum aslında birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Bu yüzden gizliliğe önem veren coinler aranmaya başladı. Peki gizliliğe önem veren izin sürülemeyen coinler hangileridir?

 

İzi Sürülemeyen Coinler Hangileridir?

 

İzi sürülemeyen coin dendiğinde ilk akla gelen Monero Coin’ dir. İşte bu yüzdendir ki Monero coin kısa sürede bu kadar değerlendi ve şu anda en değerli coinler arasında 18. Sırada yer almaktadır. Yakın zamanda da fiyatının daha da artacağı tahmin edilmektedir. Zaten dikkat edecek olursanız Bitcoin dahi düşüşe girmiş iken değerlenen ender coinler vardır. Bunlar arasında da TRX ve Monero Coin’ i sürekli görürsünüz. Kolay kolay bu coinlerde değer kaybı oluşmamaktadır.

 

Monero Coin haricinde ise Verge yani XVG gizliliğe değer veren ve anonim işlemler yapmanızı sağlayan coinlerden biridir.

 

Monero Coin Özellikleri Nelerdir?

 

Gizlilik endişeniz var ise ve izlenmek istemiyorsanız Monero coin tam size göredir. Monero karanlık ağ denilen ağda kullanılmaktadır. Yani görünmeyen ağda işlemleri gerçekleştirir. Bu da ona yüksek oranda gizlilik ve güvenlik olanağı sağlamaktadır. Pazar payı ise gerçekten kayda değer niteliktedir. Tabi ki bu gizliği kurmak Monero coin için hiç kolay olmamış. Arkasında gerçek anlamda üst düzey bir güvenlik teknolojisi yer almaktadır. Ring imzası, Kovri, Stealth adresleri ve RingCT gibi teknolojilere sahiptir.

 

Diğer coinlerden farklı olarak sabit enflasyon oranına sahiptir. Bu da kurlardan pek etkilenmemesine sebep olduğundan yatırımcıların her daim portföylerinde olmasını sağlamaktadır. Ayrıca bunların haricinde otomatik adaptasyon sistemi sayesinde blok boyutları değişebilmektedir. Eğer işlem hacmi yükselir ise blok boyutu genişlemekte, işlem hacmi düşerse de blok boyutu daralmaktadır. Buda diğer coinlerden Monero coini ayıran bir özeliktir.

 

Verge Coin Özellikleri Nelerdir?

 

Monero Coin gibi tamamıyla gizliliğe önem veren bir Dijital paradır. Ancak üretimi 16.5 milyar adet ile sınırlandırılmıştır. Yakın zamanda da üretimi duracak çünkü şu anda piyasada 14 milyar adet dolaşım sağlamaktadır. Üretimi duracağı için geriye kalanların değerinde artış olacağı tahmin edilmektedir. Bu yüzden önümüzde iki veya üç yıl içerisinde fiyatında hızlı yükselişler görülebilir.

 

XVG Coin gizliliğe verdiği önem Monero Coinden biraz farklı. XVG Coin Ip adreslerini, Coğrafi koordinatları Tor ve I2P teknolojileri ile gizlemeyi başarmıştır. Aslında son derece mantığa uygun bir blok zinciri oluşturmuştur. Yakın zamanda yapılacak bir güncelleme ile RSK teknolojisi adı verdikleri bir teknoloji ile gizliliği akıllı sözleşmeler ile sunacaklarını dile getirdiler. Eğer bunu başarırlarsa piyasa da bu özelliklere sahip ilk dijital para olacaktır. Hem üretimin yakın zamanda duracak olması hemde akıllı sözleşmelere yeni bir bakış açısı getirmesini başardıkları takdirde XVG coini kimse tutamaz.

 

Bitcoingundem.com ise bu gelişmeleri yakından takip edecek ve sizlerle paylaşacaktır. Belki fırsat buradadır.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.