Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Japonya’daki En Büyük Şirketlerden İkisi Bitcoin Madencilik Sektörüne Girdi..

0 520

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Japon SBI ve GDO, Dünyanın En Büyük Bitcoin Madeni ile İşbirliği Yapacak

Japonya’daki en büyük şirketlerden ikisi olan SBI Holdings ve GMO Internet Inc., Frankfurt merkezli bir şirket ve dünyanın en büyük Bitcoin madeni Northern Bitcoin AG’nin sahibi ile bağlantı kurarak bitcoin madencilik sektörüne girdi. 

Bloomberg’e göre , iki Japon şirketi ve Northern Bitcoin AG’nin bir yan kuruluşu olan Whinstone Inc. arasındaki bir anlaşma, SBI ve GMO’nun önümüzdeki aylarda Northern Bitcoin’in Rockdale’deki en büyük madencilik tesisindeki kapasitesini kullanarak madencilik faaliyetlerine başlamasını sağlayacak.

Northern Bitcoin’in, doğrudan kar için Bitcoin madenciliğinden yatırımcılar için madencilik tesislerini planlamaya ve işletmeye kaydırdığı % 100 yeşil bir maden şirketi olduğu bildiriliyor. Alman şirketi, bunu yapmak için geçen yıl ABD madencilik şirketi Whinstone ile birleşti ve dünyanın en büyük bitcoin madencilik tesisini kurdu ve 100 dönümden fazla araziyi (yaklaşık 57 futbol sahası) kapladı ve daha sonra büyük yatırımcılara kiralandı SBI ve GDO gibi. 

“SBI Holdings ve GMO birimi olan SBI Crypto ve GMO için kapasite kiralamak, Northern Bitcoin’in daha büyük, kripto meraklı yatırımcıları işe almasına yardımcı olabilir,” diye belirtti Bloomberg konuyu bilen insanlara. 

Kurumsal Yatırımcılar ve Kripto

SBI ve GDO’nun madencilik sektörüne girişi, kurumsal yatırımcıların kripto para birimi endüstrisine katılmaya istekli olduklarının bir göstergesidir. Bu tür gelişmeler kesinlikle Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin benimsenme oranını artırabilir. 

Geçen ay, Bitcoin’in hash oranının yeni bir ATH’yi kırmıştı. Daha fazla yatırımcının Bitcoin madencilik faaliyetlerine katıldığını ve karmaşık madencilik teçhizatlarına ve donanımlarına yatırım yaptığını, çünkü kripto para biriminin uzun vadeli potansiyeline inandıklarını ileri sürdü. Bandwagon’a katılmak üzere olan iki büyük kurumsal yatırımcıyla, Bitcoin’in hash oranı üzerindeki etkisinin ne olacağını önümüzdeki günlerde gözlemleyeceğiz.

Dahası, sadece birkaç gün önce, hashratın başka bir rekor kırdığını ve neredeyse 120M TH / s’ye yükseldiğini belirtmek gerekir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.