Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,806.21
+164.89
Ethereum
$3,855.82
-4.3
Litecoin
$83.46
-1.05
DigitalCash
$30.08
-0.46
Monero
$141.62
+0.61
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.34
+0.19
Dogecoin
$0.17
0

Kripto Avrupa’nın Kalbine Yayılıyor

0 472

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kasım ayında Almanya, hükümetin kripto para birimini kabul etmesiyle ilgili özgür dünyanın lideri oldu.

Çünkü Alman yasama meclisinin üst meclisi olan Bundesrat, Alman bankalarının 1 Ocak 2020’den itibaren müşterileri için kripto paraları doğrudan satmasına ve gözaltına almasına izin verecek bir yasa tasarısı Kasım ayında ileri sürdü.

Bir sonraki adımda ülkenin 16 eyaleti tasarıyla ilgili nihai bir karar verecek, ancak yerli analistler ulusal düzeyde mevzuata karşı direnç beklemiyorlar.

Bu, tasarının resmen yasalaşmasının, sadece Almanya için değil, aynı zamanda genel olarak kripto para birimleri için bir dönüm noktası anını işaret edecek bir gelişme olduğu anlamına geliyor.

Kripto Avrupa’nın Kalbine Yayılıyor

 

Almanya, dünyanın en büyük ekonomilerinden ve AB’nin en etkili devletlerinden biridir. Bu amaçla, ülke Avrupa’daki birçok ulus için tonu ekonomik ve politik olarak belirler.

Yeni kripto para ile Almanya yasa koyucuları, bileşenlerine ve kripto para birimlerinin kabul edilmeyeceğini, reddedilmeyeceğini kabul ettikleri uluslararası aşamaya işaret ediyor. Bu dinamik, Almanya’ yı kripto yanlısı bir ülkede bir üs olmak isteyen dünya çapında kripto projeleri için cazip hale getirecek.

Büyük danışmanlık şirketi DLC’nin baş danışmanı Sven Hildebrandt açıklamada bulunarak;

“Almanya kripto cenneti olma yolunda ilerliyor.”

Buna ek olarak, diğer Avrupa ülkeleri ve ötesi Almanya’nın ilerleyen kripto yanlısı yasa dalgalarını geçme yolunda ilerleyebilirler. Eğer on yıl içinde kripto para birimleri ile doğrudan ilgilenmekten daha fazla banka varsa, Alman bankaları öncü olacaklar.

Dahası, Almanya’nın yeni dost kripto faturasının kripto para birimlerini ana akım finansmanın başka bir yolu olarak normalleştirme ve meşrulaştırma yönünde ne kadar ilerlediğini abartmak mümkün değil. Dijital para birimleri geniş çapta kabul gören küresel finansal araçlar haline gelmeye devam ederse, Almanya mevzuatına bu şekilde düşen önemli dominolardan biri olarak bakılabilir.

Kripto paranın kabulü , Eylül ayında ilk kez ulusal bir blockchain stratejisi yayınlayan Alman hükümetinin ayağına fırsat geliyor . Strateji, ülkeyi blockchain işletmeleri için bir merkez olma yolunda ilerletti.

İki bakanlık, o zamanki ortak bir açıklamada, “Almanya, blockchain uygulamalarının geliştirilmesi ve ölçeklendirmelerine yapılan yatırımların geliştirilmesi için cazip bir yer olmalı,” dedi.

Almanya “Dijital Euro” Hareketi Merkezidir.

Tıpkı ABD Federal Rezervi ve Çin’in merkez bankası gibi, Avrupa’nın önde gelen mali yetkilileri Facebook destekli Libra stabil coin projesi hakkında ciddi bir uyarı aldı.

Buna karşılık, bazı Avrupalı ​​liderler genel olarak kripto para birimleri üzerinde daha sıkı kısıtlamalar çağrısında bulunsa da, diğerleri henüz Avrupa Birliği’ nin kripto yenilikçiliği için bir merkez haline gelmesi gerektiğini savundu.

AB’nin en büyük ekonomisinde finans sektörü lobicileri olarak hizmet veren 200 özel Alman bankasından oluşan bir grup olan Alman Bankaları Birliği yer alıyor. Haftalar önce, dernek Avrupa’nın büyük paydaşlarının , çabaları desteklemeyi taahhüt edeceklerini söyleyerek akıllı sözleşme yeteneklerine sahip bir “dijital euro’nun “geliştirilmesini destekleyeceğini savundu :

Alman özel bankaları, sürdürülebilir ve yenilikçi bir para sistemi oluşturmada rol alacaklar. Bu amaçla, programlanabilir bir hesap ve kripto tabanlı dijital euro oluşturulmalı ve bunun Blockchain teknolojisiyle birlikte çalışabilirliği sağlanmalıdır. Bunun koşulu, programlanabilir dijital euro için ortak bir pazar ve Avrupa ödeme platformu oluşturulması gerektiğini söyledi.

Derneğin dijital avroya başvurusu, Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz’un kendi kamu kripto para birimini oluşturmasından bir ay sonra geldi.

“Tarlayı Çin, Rusya, ABD veya herhangi bir özel sağlayıcıya bırakmamalıyız,” dedi Scholz.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.