Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$52,011.23
+227.29
Ethereum
$3,009.03
+84.66
Litecoin
$69.05
-1.79
DigitalCash
$29.95
+0.02
Monero
$125.55
+5.6
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.96
-0.17
Dogecoin
$0.09
-0

Kyber Network Coin (KNC) Nedir? Her Açıdan Kapsamlı İnceleme..

Coinmarketcap 59. Sırada Yer Alıyor..

0 659

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kyber Network Nedir?

Kyber Network, “dijital varlıkların (örn. Kripto jetonları) ve kripto para birimlerinin (örn. Ether, Bitcoin, ZCash) yüksek likiditeye sahip anında değiş tokuşuna ve dönüştürülmesine olanak tanıyan Ethereum tabanlı bir protokoldür . 0x projesine benzer, ancak bunun yerine tüm eylemlerini blockchain’de gerçekleştirir.

Merkezi borsalar, güvenlik açıkları ve yavaş işlem süreleri nedeniyle sürekli ateş altında. Bazı durumlarda, paranızı bir borsadan çekmek günler sürebilir. Popüler merkezi olmayan borsaların da kusurları var. Çoğu zaman aktif ticareti desteklemek için yeterli likiditeye sahip değildirler ve sipariş defteri zincir halinde tutulduğunda bir ticareti değiştirme maliyetleri yüksek olabilir.

Kyber Network, merkezi olmayan, zincirleme bir değişim sağlar, ancak sipariş defterini kaldırır. Bu platforma minimum maliyetle anında kripto para alışverişi yapma imkanı verir.

Bu Kyber Network kılavuzunda şunları ele alacağız:

 • Kyber Network Nasıl Çalışır?
 • Kyber Network Kristali (KNC)
 • Kyber Network Ekibi ve Gelişimi
 • Piyasa Durumu
 • KNC Satış Noktaları
 • KNC Nerede Saklanır?
 • Analiz

Kyber Network Nasıl Çalışır?

Borsa dışında Kyber Network, jetonları kişiden kişiye aktarmak için bir araç olarak kullanılır. Bu, p2p aktarımları ve ICO’lar için harikadır. Gönderdiğiniz belirteçler, alıcının almak istediği belirli belirteçle eşleşmek zorunda değildir. Kyber transfer sırasında değişim yapıyor. Hızlı bir örneğe bakalım:

Basit Kyber Ağ Transferi

Mert tatilde ayrıldıkları bir otel odası için Ayhan’ a 0.01 ETH’ye borçludur . Ne yazık ki, Mert’in sadece REP’si var . Ayhan gerçekten REP değil ETH istiyor, bu yüzden işlemi çözmek için Kyber protokolünü kullanıyorlar.

Mert, Kyber Network arayüzünde transfer için dönüşüm oranının 1 ETH = 16 REP olduğunu görür .

Kyber’e 0,01 ETH değerinde REP’yi dönüştürme ve Ayhan’ a gönderme isteğinde bulunur. Kyber sözleşme Mert dönüşüm için sözleşme, yeterli REP olup olmadığınınl ilk kontrollerini  yapar (jeton rezerv deposu kontrolü).

Onaydan sonra, sözleşme 0.01 ETH’yi Ayhan’ın adresine gönderir. Kyber Network standart sözleşme cüzdanıyla, fonlar doğrudan Mert’in adresinden gelmiş gibi Ayhan da görünecektir.

Son olarak, Mert’ in REP’si ve küçük bir ücret ETH’nin doğduğu rezerv havuzuna eklenir.

Kyber Ağ Rolleri

Kyber Network’te bilmeniz gereken birkaç farklı rol vardır:

 • Kullanıcılar ağa / ağdan jeton gönderir ve alır. Bireyler, tüccarlar veya akıllı sözleşme hesapları olabilirler.
 • Yedek İşletmeler platforma likidite getirir. Dahili veya kayıtlı bir üçüncü tarafça barındırılabilirler.  Kamunun rezervlerine katkıda bulunup bulunmadığına bağlı olarak kamu veya özel olarak sınıflandırılırlar.
 • Rezerv Katkıda Bulunanlar Rezerv Kuruluşlarına fon sağlar. Onlar sadece kamu Rezerv Kuruluşları ile ilişkilidir ve rezerv karlarını paylaşırlar.
 • Rezerv Yöneticisi rezervi korur, döviz kurlarını hesaplar ve oranları ağa girer.
 • Kyber Ağ Operatörü, Rezerv Varlıklarını ekler / kaldırır ve hangi tokenlerin listelendiğini kontrol eder. Başlangıçta, Kyber ekibi bu rolü oynayacak, ancak nihayetinde uygun bir merkezi olmayan yönetişime geçecek.

Tüm bu roller Kyber Network akıllı sözleşmesi ile farklı etkileşime girer.

Dinamik Yedek Havuzu

Kyber Network, dinamik rezerv havuzu aracılığıyla likiditeyi korur . Bu havuz, sistemdeki tüm Rezerv Varlıklarını içerir. Havuzda birden fazla kuruluş bulunması tekelleşmeyi önler ve döviz kurlarını rekabetçi tutar. Bir kullanıcı bir değişim talebinde bulunduğunda, akıllı sözleşme, değişimi Rezerv Birimi aracılığıyla kullanıcı için en iyi döviz kuru ile yapar.

Harici Rezerv Varlıklarına izin vererek, Kyber Network merkezileşmeyi önler ve düşük hacimli jeton listelerine kapı açar. Dış rezervler, Kyber rezervlerinin listelemediği daha az popüler jetonları saklama riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Rezerv havuzundaki kötü aktörleri önlemek için Kyber Network’ün birkaç güvencesi var. Ağ, normların çok dışında özel onay için herhangi bir döviz kurunu işaretleyecektir. Bir kamu rezervindeki fonları korumak için Kyber, bunları kullanan tüm borsaları şeffaf bir fon yönetimi modeli ile kullanılabilir hale getirir .

Rezerv Yöneticileri, rezervleri için belirledikleri spreadler üzerinden kâr elde ederler. Ayrıca, genel Kyber Network’e ve rezervlerini yönetmek için Kyber tarafından sağlanan bir gösterge panosuna dokunarak artan hacimden faydalanırlar.

Kyber Network Kristali (KNC)

KNC, Rezerv Yöneticilerinin ağ üzerinde bir rezerv işletmek için satın almaları gereken bir ERC20 jetonudur . Her değişim gerçekleştiğinde, ağ rezerv için küçük bir KNC ücreti alır.

Ücretler kısmen operasyonel maliyetler ve ticaret hacmini ağa getiren üçüncü tarafları ödüllendirmek için kullanılır. Bu iki şeyde orantılı miktarda KNC kullanıldıktan sonra, kalan jetonlar yakılır (dolaşımdan çıkarılır) .

Şirket, ICO sırasında toplam 226.000.000 KNC bastı ve halka açık katılımcılara yüzde 60’ın biraz üzerinde bir dağıtım yaptı. Şu anda dolaşımda yaklaşık 134.000.000 KNC var.

Sonunda, yanma dolaşım arzının azalmasına neden olarak belirteci deflasyonist hale getirecektir . Talep artışı ile birlikte, bu ideal olarak fiyatın artmasına neden olmalıdır. Bununla birlikte, kripto para piyasası karmaşıktır ve bu artışın gerçekleşeceğine dair bir garanti yoktur.

Kyber Network Ekibi ve Gelişimi

Kyber ekibi etkileyici. Loi Luu , Yaron Velner ve Victor Tran projenin kurucuları. Luu daha önce Ethereum  sözleşmeleri için ilk açık kaynaklı güvenlik analizörü Oyente’yi ve merkezi olmayan bir madencilik havuzu projesi olan SmartPool’u kurdu. Velner , Ethereum hata ödül programında aktiftir ve Tran da SmartPool’un baş geliştiricisidir.

Ekibin en kapsamlı üyesi Ethereum wunderkind Vitalik Buterin olmak üzere çok yönlü bir danışma kurulu var .

Ağustos 2017’de Kyber testnet betalarını başarıyla başlattı ve 2018’in ilk çeyreğinde ana ağı yayınladı. 2018’in geri kalanında ekip, ERC20-ERC20 dönüşümleri ( KyberSwap ) için destek ekledi ve bir dizi geliştirici API’si oluşturdu . Kyber Network için bir sonraki önemli kilometre taşı, Plazma kullanan ve KNC destekleyen bir ölçeklendirme çözümü olan Gormos’un uygulanmasıdır.

Projenin geniş bir ortak listesi var. Listede yalnızca birkaçını belirtmek için  Request Network, Wax, Toshi, Gifto, ICON , Wanchain ve MyEtherWallet bulunur .

Rekabet Durumu..

0x (ZRX) proje Kyber Ağına büyük rakiptir. Her iki ekip de merkezi olmayan borsaya girmeye çalışıyor.  İkisi arasındaki temel fark, Kyber’in tüm değişim sürecini zincir üzerinde gerçekleştirmesidir; 0x ise sipariş defterini ve eşleşen zincir dışı tutar.

Bir kripto takas alışverişi gibi, platformu da ile rekabet shapeshift ve Changelly .

Piyasa Durumu..

Eylül 2017 ICO’dan sonra KNC, Aralık ayına kadar yaklaşık 1,00 $ (BTC değerinde düşüş) civarında seyreden bir işlem fiyatına yerleşti. Jeton, diğer altcoinlerin çoğunun trendini izledi – Aralık ayına kadar fiyatta yükseldi ve Ocak 2018’in başına doğru keskin bir şekilde düştü.

KNC fiyatı, Nisan ayında bir istisna dışında tüm 2018 boyunca düştü. 6 Nisan itibaren th 28 Nisan için th , fiyatı yüzde 200 üzerinde yükseldi. Bu çalışma,  Bitcoin’i Ethereum blok zincirine getirme planlarını özetleyen bir blog yazısı ile çakıştı. Ancak, o zamandan beri, fiyat sürekli olarak düştü.

Kyber Ağı’nı kullanan iş ortağı sayısıyla, ağı tam olarak kullanmaya başladıkça fiyat artabilir. Geliştirme ekibi, başarmak için belirledikleri kilometre taşlarına sürekli olarak ulaştı, bu yüzden ufuktaki yayın duyurularını not edin.

Daha önce de belirtildiği gibi, sabit arz ve token yanması, fiyat üzerinde de yukarı doğru doğal baskıya neden olmalıdır.

24.02.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 59. Sırada yer alıyor.

 

24.02.2020 tarihi itibariyle Kyber Network Coin (KNC) birim fiyatı ₺3,52 TRY, 0,00005888 BTC olarak bulunmaktadır.

KNC Satış Noktaları

KNC en çok Binance’da Bitcoin  ile bir ticaret çifti olarak işlem görür . Ethereum’u KNC ticareti için de kullanabilirsiniz, ancak hacim önemli ölçüde daha azdır.

KNC Nerede Saklanır?

Bir ERC20 jetonu olduğundan, KNC’yi ERC20 desteğine sahip herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz.  MyEtherWallet en popüler çevrimiçi seçenektir. MetaMask da çalışıyor.

Birçok yatırımcı ek güvenlik için donanım cüzdanı kullanmayı tercih ediyor. Trezor veya Ledger Nano S her ikisi de KNC’yi destekler.

Sonuç..

Kyber Network, kripto para birimi değişim sürecine hız, güvenlik ve likidite getiren ilginç bir protokoldür.  Proje, merkezi ve merkezi olmayan sistemlerden en iyi şekilde yararlanmak için yedek depoyu zincir üstü borsalarla benzersiz bir şekilde birleştirir.

KNC fiyatı bunu yansıtmadı, ancak Kyber ekibi, KyberSwap ve KyberDeveloper sürümleriyle ve birçok saygın blockchain şirketi ile ortaklıklarla sonuç üretiyor. Yüklü bir yol haritası ile 2020, Kyber Network’ün merkezi olmayan değişim alanına hakim olma yılı olabilir.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.