Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Litecoin (LTC) Nedir?

Coinmarketcap 6. Sırada Yer Alıyor.

0 621

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Litecoin Nedir?

Litecoin (LTC), dünyadaki herkese anında, sıfıra yakın maliyet ödemeleri ile eşler arası transfer işlemlerini sağlayan bir kripto para birimidir. Merkezi otoriteler olmadan tamamen merkezi olmayan açık kaynaklı, küresel bir ödeme ağıdır. Blockchain sayesinde matematiksel algoritma ile ağı güvence altına alır ve bireylere kendi finansmanlarını kontrol etme yetkisi verir.

Önde gelen blockchain tabanlı para birimlerinden daha hızlı işlem onay sürelerine ve gelişmiş depolama verimliliğine sahiptir. Önemli endüstri desteği, ticaret hacmi ve likiditesi ile Litecoin (LTC), Bitcoin’i (BTC) tamamlayan kanıtlanmış bir ticaret aracıdır.

Yaratıcısı; Charlie Lee‘dir.

Teknik Olarak Nasıl Çalışıyor..

Yazılımı çalıştırma, değiştirme ve kopyalama ve isteğe bağlı olarak yazılımın değiştirilmiş kopyalarını dağıtma gücü veren MIT / X11 lisansı altında yayınlanan açık kaynaklı bir yazılım projesidir. Yazılım, ikili dosyaların ve ilgili kaynak kodlarının bağımsız olarak doğrulanmasına olanak tanıyan şeffaf bir işlemle piyasaya sürülür.

Litecoin (LTC) blok zinciri, muadili Bitcoin’den (BTC) daha yüksek işlem hacmini kaldırabiliyor. Daha sık blok oluşturması nedeniyle, ağ gelecekte yazılımı değiştirmeye gerek kalmadan daha fazla işlemi destekliyor. Sonuç olarak, alıcı ve satıcı eşler daha hızlı onay süreleri alırken, daha büyük kripto para ürünleri satarken daha fazla onay bekleyebilirler.

Cüzdan şifrelemesi, cüzdanlarınızı korumanıza izin verir, böylece işlemleri ve hesap bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Ancak; Litecoin (LTC) transferden önce şifrenizi girmeniz gerekir. Bu, ödeme yapmadan önce cüzdan çalan virüslerden ve truva atlarından korunmanın yanı sıra bir sağlık kontrolü de sağlar.

Madencilere şu anda blok başına 25 yeni Litecoin (LTC) verilmektedir, bu miktar yaklaşık 4 yılda bir (840.000 blokta bir) yarıya inmektedir. Bu nedenle Litecoin (LTC) ağının, Bitcoin‘den (BTC) 4 kat daha fazla para birimi olan 84 milyon üretmesi planlanıyor.

Piyasa Değeri Nedir?

         21.01.2020 tarihi baz alarak bakacak olursak koin market piyasasında şuan 6. sırada yer alıyor.

21.01.2020 tarihi itibariyle birim fiyatı 57,53 USD, 0,00661850 BTC olarak bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.