Güncel Bitcoin Haberleri
Bitcoin
$68,287.67
-819.57
Ethereum
$3,886.26
+74.44
Litecoin
$84.48
-0.37
DigitalCash
$30.08
0
Monero
$142.41
+0.86
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.72
-0.11
Dogecoin
$0.17
-0

Maduro Resmi Kripto Para Petro (PTR) Uçurmayı Planlıyor

0 560

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Venezüella devlet başkanı Nicolás Maduro, devlet tarafından verilen kripto para birimi Petro (PTR) ‘nun fiziksel bir para birimi ile aynı kullanılabilirlik özelliklerine sahip olmasını istiyor. 13 Aralık’ta Maduro, ulusal televizyonda, Kripto Varlıklarının ve İlgili Faaliyetlerin Sorumluluğu (Sunacrip) ‘in Petro App’e kaydolan vatandaşlara önümüzdeki hafta 0.5 PTR (30 $) alacağını açıkladı.

 

Birleşik Sosyalist Parti lideri ve Venezüella cumhurbaşkanı Nicolás Maduro, son zamanlarda yoğun bir şekilde ülkenin şifreli para birimi olan Petro (PTR) ‘yi pazarlanması için ekstra çabalıyor. Kasım ayında, Maduro halka PTR’nin fiziksel para birimleri kadar kullanışlı olduğu söyledi.

 

Maduro, “Kullanılabilirlik çok önemli, bu yüzden petroyu dağıtabiliriz” dedi .

 

Venezüella devlet başkanı, telefonu olmayan vatandaşların olduğunu belirtti, ancak “bir kart ile kullanılabilirliğin yapılabileceğini” vurguladı. Maduro, Carnet de la Patria (18) kart), PTR için bir kart oluşturulabilir. Vatandaşlık kartı, QR kodunu ve dijital cüzdanı olarak da kullanılan bir Venezüella kimlik kartıdır. Maduro’nun duyurusu ayrıca şunları vurguladı:

 

Bankamatik kartlarını petro ile verebiliriz, yani sağlam bir para sistemi kurabilir ve Venezüella kripto para biriminin kullanılabilirliğini artırabiliriz.

 

Sunacrip Bildirimi 19 ve 20, Maduro’nun petro (PTR) kullanılabilirliği ve benimseme konusundaki iticiliğini tartışırken, bildirimler ayrıca kamuya kripto para birimini geri almak için 30 milyon varil ham petrol onayını bildirir.

Venezüellalı lider devletin elektronik ödeme sisteminin ülkeye “ekonomik savaştan kesin bir çıkış yapmasına yardım edeceğini” söylemeye devam etti. Maduro, binlerce Venezüellalı tüccarın gelecek yıl başlayacağını ve devletin dijital para birimi“PETRO” dedi. Ekonomiyi geliştirmek için doğru adımlar atııldığını ifade etti.

”Cumhurbaşkanı’nın kullanılabilirlik haberini Sunacrip’e toplam 30 milyon varil ham petrol ve petrol ürününü onaylama kararını takip etti . PTR’yi destekleyen 30 milyon varil petrol, Venezüella hükümetinin başlangıçta verdiği vaat edilen 5 milyar varil petrolden çok daha küçük .

 

Başlangıçta, Birleşik Sosyalist Parti lideri petrole (PTR) 5 milyar varil ham petrol desteği vereceğine söz verdi, ancak Maduro o günden bu yana sadece 30 milyon varile düştü.

 

Venezüella Emeklileri, Hükümet Personeli ve Emekliler Gelecek Hafta Petro Kazanacak

 

Cuma günü, bölgesel raporlar detaylı Maduro Sunacrip devletin yeni dijital para ödeme sistemini kullanarak olacağını bir devlet televizyon yayını hakkında kamuoyuna anlattı Petro App uygulaması indirmeleri için kişi başı vatandaşlara 0.5 PTR (30 $) tahsis etti. Emekliler, devlet personeli ve emekliler gelecek hafta PTR bonusu alabilirler ve diğer vatandaşlar Petro Uygulayıcılarından faydalanıp yararlanmadıklarını öğrenmek için başvurabilirler. Maduro, televizyon yayını sırasında uçağın petro’nun benimsenmesini sağlamak için “test mekanizması” olacağını açıkladı. Ek olarak, Maduro, Venezüellalı belediye başkanlarına ve valilere 500 bin petro ve 10 milyar bolivar ödenmesini onayladı. Venezüella, ödemenin, ülkedeki 335 belediyeyi işletmek için gereken harcamaları karşılamak için uygun olacağını vurguladı.

            Vatandaşların PTR için kayıt olabileceği Petro App ana sayfası. Petro App’e kaydolmak için ise diğer kişisel bilgilerin yanı sıra Carnet de la Patria (Vatan kartı) kimliğini gerekmektedir.

 

Emeklilere, emeklilere ve belediye liderlerine verilen Petro coin kripto para birimini vatandaşlara dağıtan bir devlet söz konusu olduğunda, türünün ilk örneği olacak.

En son duyurular, Birleşik Sosyalist Parti, Sunacrip ve diğer Venezüella devlet kurumlarının petro kullanımını ülke genelinde zorladığını gösteriyor. Dahası, şüpheciler petro şebekesinin yalnızca bürokratlar ve arkadaşları tarafından ABD’nin başlattığı uluslararası yaptırımları atlamak için kullanıldığına inanıyorlar. Kuzey Kore’ye benzer olarak, Maduro’nun ekonomik savaştan çıkma arayışı kripto ile desteklenebilir düşüncesiyle destek verenler de var.

 

Yukarıda belirtilen hususlar yatırım tavsiyesi olmayıp, konuya ilişkin bilgi edinmeyi, aksine ileride karşılaşılabilecek sorunların önüne geçmeyi ve tedbirli olunması gerektiği hususlarını içinde barındırır.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.